آموزش

حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام ؟
حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام  ویندوز فون
در ویندوز فون شما می توانید در تب Chat با ضربه زدن بر روی آیکون Search  و انتخاب گزینه Clear All تمام موارد جستجو شده را حذف کنید

حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام اندروید
اما در اندروید این قابلیت وجود ندارد که بتوانید تمام موارد را به صورت یکجا حذف کنید . باید کمی بر روی فرد ،گروه ، کانال یا آیدی انگشت دستتان را تب کرده و سپس بر روی گزینه Clear تب کنید .حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام آیفون
در آیفون بر خلاف نسخه اندروید با تب کردن نمی توانید تاریخچه جستجو را حذف کنید و حتما باید بر روی گزینه Clear تب کنید .
 
چطور فایل های خراب در ویندوز را درست کنیم؟
خرابی سیستم و یا بخش هایی در hard disk می‌توانند منجر به خراب شدن فایل ها شوند، و به خاطر همین است که باید همیشه از داده های خود back up بگیریم.

فرمت فایل را تغییر دهید
تغییر دادن فرمت فایل بعضی وقت ها می تواند به درست شدن آن کمک کند. برخی اوقات ممکن است که فایل درفرمت اصلی آن باز نشود، اما باید حداقل بتوانید به محتوی فایل دسترسی داشته باشید. برای مثال شما می توانید فایل های word را به فرمت های PDF و یا عکس در فرمت PNG یا JPG تغییر دهید.
از برنامه متفاوتی استفاده کنید یک فرمت فایل می تواند ازطریق برنامه های بسیاری باز شود، هم برنامه پیش فرض و هم برنامه های جانبی. به علاوه هر برنامه، الگوریتم و شرایط خود را برای باز کردن فایل ها دارد. برنامه کنونی شما ممکن است نتواند فایل را باز کند اما برنامه های جایگزین ممکن است بتواند آن را باز کند. مثلا یک فایل word می تواند از طریق برنامه های جایگزین مانند LibreOffice و Google Docs. باز شود.شما همچنین باید به دنبال برنامه کامل تری برای بازکردن فایل باشید. برای مثال برای باز کردن یک فایل ویدویی که خراب شده است، سعی کنید از VLC media player به جای built-in player ویندوز، استفاده کنید.هنگامی که شما یک برنامه جایگزین دارید، بر روی فایل، راست کلیک کنید و مکان نمای موس خود را بر روی گزینه «open with» قرار دهید. برنامه جایگزین باید آنجا وجود داشته باشد. اگر وجود نداشته باشد سپس بر روی “Choose default program” کلیک کنید تا تمام برنامه های نصب شده را باز کند.SFC scan را اجرا کنید
SFC scan به شما کمک می کند تا فایل های خراب شده را پیدا کنید و آن ها را به صورت اتوماتیک درست کنید. اگر یک فایل سیستمی خاص مانع از این شود که فایل شما باز شود و یا خود فایل در یک فایل سیستمی مانع شود، سپس SFC scan اجرا کنید تا آن را درست نماید.
کلید های Win + R را فشار دهید و cmd را در Run dialog تایپ کنید تا Command Prompt باز شود. sfc /scannow را تایپ کنید و enter بزنید. اسکن شروع خواهد شد و 5 تا 15 دقیقه طول می کشد تا کامل شود.Disk check را اجرا کنید
برخی اوقات اگریک بخش بدی در hard drive اتفاق بیفتد فایلی خراب می شود.
Disk Check scan می تواند به دنبال این بخش های بد برگردد و آن ها را درست کند. اگر درست شود، شما این شانس را دارید که دوباره به فایل خود دسترسی داشته باشید.
برای اجرای check disk، دوباره Command Prompt را باز کنید مانند چیزی که در بخش پیش گفته شد و chkdsk را تایپ کنید. هنگامی که شما enterرا می زنید، hard rive شما اسکن می شود و خطاها و بخش های بد به صورت اتوماتیک اصلاح می شود، اگر امکان داشته باشد.


 
از کجا بفهمیم که گوشی اندروید روت شده است؟
اگر شما یک گوشی اندرویدی یا تبلت دست دوم خریداری کرده باشید خیلی راحت می توانید بررسی کنید که آیا گوشی روت شده است یا نه.  برای این کار به Google Play بروید و برنامه Terminal Client را دانلود کنید. برنامه را باز کنید، طراحی این برنامه شبیه به Command Prompt است. اگر با باز کردن برنامه علامت # را مشاهده کنید این به این معناست که گوشی شما روت شده است. اما اگر علامت $ را مشاهده کنید به این معناست که گوشی شما روت نشده است. برای اینکه مطمئن شوید که برنامه کار می کند دستور Date را وارد کنید. با وارد کردن این دستور شما باید تاریخ و زمان را مشاهده کنید. اما اگر تاریخ و زمان به شما نمایش داده نشد به این معناست که برنامه کار نمی کند.
به جای تاریخ و برای فهمیدن اینکه برنامه کار می کند دستور Su را وارد کنید. اگر دستگاه شما روت شده باشد علامت # به شما نمایش داده می شود در غیر این صورت علامت $ را مشاهده خواهید کرد. برای خروج از برنامه می توانید دستور Exit را وارد کنید. در طول این فرایند ممکن است یک صفحه به شما نمایش داده شود و از شما بخواهد که مجوزهای دسترسی را تعیین کنید که شما باید Grant را انتخاب کنید.


 
چگونه کامنت‌های اینستاگرام را فیلتر کنیم؟
برنامه اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کامنت‌های دریافتی را فیلتر کنند. این قابلیت تقریبا به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است. به منظور فعال کردن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌ها در اکانت خود مراحل زیر را انجام دهید:
- به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
- گزینه Setting  را باز کنید.
 گزینه Comments را انتخاب کنید.
 گزینه Hide Inappropriate Comments را انتخاب کنید تا کامنت‌های حاوی عبارت‌های پیش فرضی که توسط اینستاگرام تعریف شده به طور اتوماتیک فیلتر شوند.
- با انتخاب گزینه Custom Keywords هم می‌توانید عبارات و کلمات مورد نظر خود را به لیست فیلترینگ موجود اضافه کنید
- پس از انتخاب موارد مورد نیاز، گزینه Done را زده تا تغییرات مد نظرتان ذخیره شود. با انجام مراحل فوق قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود. فیلتر کردن کامنت‌ها با فعال بودن این قابلیت بر روی تمام کامنت‌های پیشین و جدید اعمال می‌شود. به محض اینکه این قابلیت را غیر فعال کنید، تمام کامنت‌ها به حالت اصلی خود باز گشته و نمایش داده خواهند شد.
چگونه بروزرسانی خودکار ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟
آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 از طریق سرویس  Windows Update

امروزه بسیاری از نرم افزارها و سیستم عامل‌ها به محض اتصال به اینترنت به صورت خودکار بروزرسانی خود را آغاز می کنند که با توجه به فروش اینترنت حجمی و سرعت پایین اینترنت در ایران اغلب کاربران با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند. در اینجا قصد داریم نحوه غیرفعال سازی بروزرسانی ویندوز 10 را آموزش دهیم. البته قبل از انجام این کار باید این نکته را در نظر داشته باشید که متوقف کردن بروزرسانی سیستم عامل می‌تواند خطراتی از جمله نفوذ باج افزارها و امنیت پایین را برای سیستم شما به همراه داشته باشد.

این کار از طریق غیرفعال کردن سرویس Windows Update در ویندوز 10 صورت می‌گیرد. این روش منجر به غیرفعال شدن کامل دریافت خودکار آپدیت‌ها در ویندوز 10 می‌گردد.
بدین منظور ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید.
در پنجره‌ی Run دستور services.msc را وارد نموده و Enter بزنید.
اکنون در پنجره‌ی Services، سرویس Windows Update را یافته و بر روی آن دوبارکلیک کنید.
سپس بر روی دکمه‌ی Stop کلیک کرده و Startup type را نیز بر روی Disabled تنظیم نمایید.
در نهایت بر روی OK کلیک کنید.
با توجه به این که روش منجر به غیرفعال شدن کامل آپدیت‌های خودکار (حتی آپدیت‌‌های ضروری و امنیتی) می‌شود پیشنهاد می‌کنیم از انجام آن اطمینان حاصل کنید 
از چه طریق می توان اطلاع‌رسانی‌های وای‌فای در اندروید را غیرفعال کرد؟
دستگاه‌های اندروید مجهز به این قابلیت هستند که به طور خودکار شبکه‌های وای‌فای موجود در محیط را جستجو کرده و آن‌ها را به کاربر اعلام کنند. این قابلیت می‌تواند گاهی مفید باشد اما اگر برای خرید بیرون رفته باشید، با هر بار یافتن یک وای‌فای عمومی به شما اطلاع‌رسانی می‌شود و این موضوع می‌تواند آزاردهنده باشد.
 اگرچه این ویژگی برای سیستم‌عامل اندروید می‌باشد ولی توجه داشته باشید که ممکن است که مکان این تنظیمات در دستگاه‌های مختلف فرق کند. فقط کافی‌ است تنظیمات را در دستگاه خود پیدا کرده و آن‌ها را اعمال نمایید.
 سه قدم ساده برای این کار وجود دارد. مراحل به شرح زیر می‌باشند:
به Settings دستگاه خود بروید. در Wireless and Networks باید به تنظیمات WiFi مراجعه نمایید.
 در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود بروی آیکن تنظیمات که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.
 گزینه‌ی Network Notification را غیرفعال نمایید.
 

 
این موضوع به شما کمک می‌کند تا دیگر وای‌فای‌های ناخواسته برای شما نمایش داده نشود.
 توجه داشته باشید که بعد از اینکه این کار را انجام دادید، دیگر وای‌فای‌های عمومی به شما نشان داده نمی‌شود و برای متصل شدن به وای‌فای، باید به‌صورت دستی اتصال را برقرار کنید. با استفاده از این روش می‌توانید وای‌فای‌های عمومی‌ای که به‌صورت خودکار برای شما نمایش داده می‌شد را غیرفعال نمایید.

 
از چه طیق می توان به نسخه‌ی دقیق ویندوز و نسخه‌ی ساخت آن دست یافت؟
 
همان‌طور که می‌دانید نسخه‌‌های مختلف ویندوز دارای یک نسخه‌ی ساخت (Build Version) نیز می‌باشند. در زمان‌هایی که قصد نصب یک برنامه‌ی خاص یا به‌روزرسانی ویندوز را دارید اطلاع از نسخه‌ی دقیق ویندوز و همچنین نسخه‌ی ساخت آن ممکن است مورد نیاز باشد. پی بردن به این موضوع در ویندوز بسیار آسان است.
 برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره‌ی Run باز شود.


سپس عبارت winver را در Run تایپ کرده و Enter بزنید.


در پنجره‌ی بازشده، نسخه‌ی دقیق ویندوز و همچنین نسخه‌ی ساخت ویندوز را می‌توانید مشاهده کنید. 
چگونه سرویس‌‎های ویندوز را با سرعت بیشتری پایان دهیم و زمان خاموش شدن سیستم را کاهش دهیم؟
کلید میانبر Win + R را فشار داده تا پنجره Run اجرا شود، سپس در این پنجره عبارت regedit را وارد کرده و Enter را فشار دهید.


پس از باز شدن Registry Editor از پنل سمت چپ به دنبال:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control بگردید. سپس ‌روی Control کلیک کرده و از قسمت راست، بر روی WaitToKillServiceTimeout دو بار کلیک کنید تا پنجره ویرایش آن باز شود.
 

 
در این پنجره مقدار Value را از ۵۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ به ۲۰۰۰ کاهش دهید، ‌به این معنا‌ که زمان انتظار سیستم عامل برای پایان یافتن سرویس‌ها در هنگام Shut Down به دو ثانیه کاهش می‌یابد.
 
چگونه از طریق CMD بفهمیم که ویندوز سیستم در چه تاریخ و ساعتی نصب‌شده است؟

برای این منظور ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار داده و در پنجره بازشده عبارت CMD را تایپ و OK را فشار دهید.در محیط CMD عبارت systeminfo | find/I "install date" را تایپ و ENTER را بزنید؛ اکنون خواهید دید که پس از چند لحظه تاریخ و ساعت دقیق نصب شدن ویندوز نمایش داده می‌شود.

چگونه میتوانیم از روش Ad Hoc در ویندوز 8 و 8.1 استفاده کرد؟
برای ایجاد شبکه Ad Hoc در ویندوز 8 و 8.1 به این صورت عمل کنید:
ابتدا وارد محیط خط فرمان ویندوز شوید. عبارت CMD را در قسمت جست و جوی ویندوز تایپ کنید و وارد خط فرمان ویندوز شوید. البته دقت داشته باشید بعضی از دستوراتی که در ادامه خواهیم گفت ممکن است نیاز به دسترسی مدیریتی داشته باشند پس بهتر است CMD را به صورت Run as Administrator اجرا کنید تا در ادامه دچار مشکل نشوید.
برای شروع دستور netsh wlan show drivers را وارد کنید تا از آمادگی سیستم برای ایجاد شبکه Ad Hoc مطمئن شوید. باید در مقابل عبارت Hosted Network Supported عبارت Yes مشاهده شود.حالا شما باید شبکه میزبانی را بسازید تا سایر دستگاه ها بتوانند به آن متصل شوند. دستور netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=name key=password را در خط فرمان وارد کنید. به جای name نام مورد نظر برای شبکه و به جای password یک رمز عبور حداقل 8 کارکتری را برای شبکه قرار دهید.حال برای راه اندازی شبکه دستور netsh wlan start hostednetwork را وارد کنید. با اعمال این دستور شبکه بی سیم Ad Hoc راه اندازی می شود و دستگاه های دیگر می توانند به این شبکه متصل شوند.برای غیر فعال کردن شبکه می توانید از دستور netsh wlan stop hostednetwork استفاده کنید.
در صورتی که می خواهید اطلاعات شبکه خود را به دست آورید دستور netsh wlan show hostednetwork را وارد کنید.برای حذف کامل شبکه Ad Hoc ایجاد شده از دستور netsh wlan set hostednetwork mode=disallow استفاده کنید.
 
من قصد دارم کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنم، برای شروع و اخذ مجوز از کجا باید شروع کنم؟
برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی شما نیاز به اخذ مجوز از اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی دارید و می بایست نماد اعتماد الکترونیک را نیز دریافت نمایید. لازم است به آدرس  http://iranianasnaf.ir/Forms/Public/RegisterLicense/default.aspx مراجعه کنید.

چطور بفهمیم ویندوز کامپیوتر ما ۳۲ بیت است یا ۶۴ بیت
روش اول
این روش در ویندوزهای XP ، ۷، ۸، ۱۰ کار میکنه. اول وارد درایوی که ویندوز نصب کردید بشید. وارد درایو C بشید.
خب اگه ویندوز ۶۴ بیتی باشه باید دو تا پوشه‌ی Program Files داشته باشید، یعنی (Program Files (x86 و Program Files، که نرم افزارهای ۶۴ بیتی درون Program Files و نرم افزارهای ۳۲ بیتی درون (Program Files (x86 نصب میشه.
اما اگه (Program Files (x86 نـداشتید، یعنی اینکه ویندوز شما ۳۲ بیتی هست و فقط نرم افزارهای ۳۲ بیتی نصب میشه، که درون پوشه ی Program Files نصب میکنه.
همین طور که تو عکس زیر می‌بینین دو پوشه‌ی Program Files وجود داره که نشون دهنده‌ی اینه که ویندوزِ ما ۶۴ بیتی است. روش دوم
در روش بعدی برای فهمیدن اینکه ویندوز کامپیوتر ما ۳۲ بیت است یا ۶۴ بر روی My Computer کلیک راست می‍‌کنیم.
بعد Properties را می‌زنیم. در صفحه‌ی ظاهر شده در قسمت  ۶۴System type بیت بودن یا ۳۲ بیت بودن ویندوز رو نشون میده.
با توجه به عکس سیستم ما ۶۴ بیت هست.
برای انجام تست نفوذ و یادگیری، آیا هک و یا نفوذ به وب سایت‌های داخلی که فیلتر هستند جرم محسوب می‌شود؟
مطابق قانون، دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی جرم است.از سوی دیگر فیلتر بودن یک سایت، مجوزی برای هک و نفوذ به سایت ایجاد نمی‌کند.
ترفند تبدیل صفحه وب به PDF در گوگل کروم
برای این کار وارد صفحه‌ی مورد نظر در کروم شوید.
کلید میانبر و ترکیبی CTRL + P را بزنید تا صفحه‌ی مربوط به پرینت گرفتن ظاهر شود.
همانطور که در تصویر زیر می بینید صفحه‌ای به این شکل ظاهر می شود.
بر روی گزینه‌ی Change کلیک کنید.

سپس در این صفحه بر روی Save as PDF کلیک نید و بعد Save را بزنید. در نهایت محل ذخیره‌ی فایل را انتخاب کنید. صفحه‌ی شما به PDF تبدیل شد.
 
چگونه لینک های بلند را کوتاه کنیم؟
کوتاه کردن لینک با سایت goo.gl
مثلا می خواهیم  لینک  https://www.cyberpolice.ir/faq کوتاه کنیم.
لینک مورد نظر را کپی کرده و در کادر Your original URL here قرار دهید.
تیک I’m not a robot را بزنید.
در نهایت SHORTEN URL را بزنید.

صفحه ای باز می شود و در آن لینک کوتاه شده به همراه پست مورد نظر قرار دارد.

 
چگونگی دریافت مجوز برای کسب و کار اینترنتی را توضیح دهید؟
به منظور تأمین حقوق مطرح شده و ساماندهی کسب و کارهای مجازی، مرکز توسعه تجارت الکترونیک اقدام به اعطاء نماد به کسب و کارهای اینترنتی نموده که هویت مالک و محل فعالیت آن ها احراز شده است. کسب و کارهای دارای نماد ملزم به رعایت مقررات مندرج در نماد می باشند.
مدارکی مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب داشته باشند، عبارتند از:
1- ارائه نشانی دفتر کار یا اقامتگاه قانونی متقاضی
2- گواهی صلاحیت شخصی از نیروی انتظامی
3- گواهی اداره امور مالیاتی ذیربط مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیات قطعی شده
4-گواهی گذراندن دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب وکار
5- تأییدیه ویژگی‌های تخصصی کسب و کار مجازی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
6- تصویر کارت ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی و یا گذرنامه و پروانه کار برای اتباع خارجی
7- تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم یا پزشکی برای آقایان کمتر از پنجاه سال سن یا گواهی اشتغال به تحصیل
8- پروانه تخصصی و فنی یا دیپلم فنی یا مدارک تحصیلی دانشگاهی مرتبط، یا معرفی یک نفر واجد شرایط مذکور برای صنوف
9-مصوبه هیأت مدیره برای صدور پروانه کسب به نام مدیر عامل یا یکی از صاحبان امضاء مطابق اساسنامه و آخرین آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت برای اشخاص حقوقی.
به عنوان یک مدیر سیستم در زمان حملات ddos چکاری انجام بدهیم؟
برای جلوگیری از حمله ddos، آی‌پی هایی را که بیشترین تقاضا را به سرور داشته‌اند و ناشناس هستند، توسط فایروال‌ها بلاک و مسدود کرد، یا با نصب بسته‌های امنیتی خاص و به‌روزرسانی و ارتقا سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، آسیب‌پذیری سرور را کاهش داد، آگاهی از روند عادی سرور نیز می‌تواند کمک بزرگی در این خصوص محسوب شود، چرا که اگر مدیر سرور نسبت به عادی یا غیر عادی بودن ترافیک آن، آشنایی داشته باشد، به سرعت می‌تواند پی به وجود این نوع حمله‌ها ببرد و در جهت رفع آن برآید.
آیا میشود به اپلیکیشن موجود در اپ استور‌ها اعتماد نمود؟
متاسفانه بسیاری از سرویس‌های ارایه کننده نرم‌افزار و فروشگاه‌های اندرویدی هیچ مسوولیتی در قبال نرم‌افزارهایی که ارایه می دهند تقبل نمی‌کنند و اگر مشکلی پیش بیایید این نرم‌افزارها هیچ گونه مسئولیتی را قبول نکرده و اعلام می‌دارند مسوول هرگونه آسیب احتمالی به تلفن همراه، تبلت و یا هر دستگاه دیگر و همچنین از دست دادن اطلاعات ناشی از این حوادث خود نصب کننده نرم‌افزار می‌باشد لذا در هنگام نصب نرم افزارها به دسترسی آن توجه لازم را داشته باشد.
چگونه امنیت خود را در خرید از سایت های فروش کالای دست دوم تامین نماییم؟
برای خرید از سایت های فروش کالا دست دوم باید چند نکته را رعایت کرد :
1- به هیچ وجه  بیعانه پرداخت نکنید.
2- سعی کنید از استان محل زندگی خود خرید انجام دهید تا بتوانید کالای مورد نظر را مشاهده کنید.
3-در زمان خرید کالا حتماً رسید دریافت کرده و سعی کنید وجه مورد نظر را بصورت واریز به حساب پرداخت نمایید.
4-در صورت خرید گوشی تلفن همراه و یا لپ تاپ حتماً جعبه آنرا از فروشنده دریافت کنید.
5-اگر کالای مورد نظر در منزل فروشنده قرار دارد سعی کنید به همراه چند نفر به محل مراجعه و شخصی بیرون منزل منتظر بماند تا اگر اتفاقی برای دیگر افراد افتاد موضوع را سریعا به پلیس اطلاع دهد.
6-سعی کنید در محل های عمومی کالا را مشاهده و معامله نمایید.
زمانی که گوشی هوشمند توسط هکرها قفل شد چه کنیم؟
زمانی که تلفن شما از سوی هکرها قفل شده باید آن را به حالت ایمن بوت کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، از امور پشتیبانی شرکت سازنده گوشی خود کمک بگیرید. در حالت امن، فقط برنامه‌های سیستم بر روی دستگاه شروع به کار می‌کنند، بنابراین می توانید برنامه‌ها را از طریق تابع " uninstall" که در قسمت تنظیمات می‌باشد حذف نمائید.

درضمن ممکن‌است که ransomware به طور مستقیم از طریق مرورگر وبی که برنامه‌های مورد نیاز خود را از آن دانلود کرده‌اید، به سیستم شما نفوذ کند. از این رو برای فرار از این تهدید می‌توان به سادگی از مرورگر وب خارج شد.
چگونه از شر تبلیغات پاپ‌آپ در مرورگرها خلاص شویم؟
دو روش برای حل مشکل ظاهرشدن صفحات پاپ‌آپ وجوددارد که یک روش استفاده از تنظیمات مرورگر است و دیگری استفاده از پلاگین‌هاست.

حذف پاپ آپ در اینترنت اکسپلورر
1. در منوی بالای نرم افزارعلامت چرخ دنده و سپس از منوی باز شده گزینه tool را انتخاب کنید.
2. روی گزینه Internet Options کلیک‌کنید و سپس به بخش Privacy بروید.
3. در صفحه باز شده در قسمت POP-UP Blocker تیک گزینه Turn on pop up blocker را بزنید.
4. با استفاده از موس، درجه محافظت مرورگر در مقابل پاپ‌آپ‌ها را روی high قرار‌دهید.

قطع پاپ‌آپ‌ها در Google Chrome
1. ابتدا از علامت … در گوشه صفحه کروم گزینه Settings را انتخاب کنید.
2. سپس بر روی نوشته Show Advanced Setting کلیک‌کنید.
3. در بخش Privacy گزینه content setting را کلیک‌کنید.
4. صفحه را به پایین بکشید تا به بخش pop-Ups برسید. در این بخش دو گزینه وجود دارد که نمایش یا عدم نمایش صفحات اضافی تبلیغات را مشخص می‌کند. در صورتی که میخواهید نمایش داده‌نشوند بایستی بر روی گزینه دوم یعنی Do not allow any site to show pop-ups کلیک‌کنید تا تیک آن نمایان‌شود.
اگر بر روی گزینه manage exceptions کلیک‌کنید، می‌توانید فهرستی از وبسایت‌ها بنویسید که صفحه‌های پاپ‌آپ آنها مسدود‌نشود.

مسدود کردن پاپ آپ‌ها در موزیلا
1. در صفحه مرورگر بر روی علامت موزیلا کلیک‌کنید.
2. در پنجره باز شده به تب content بروید.
3. تیک گزینه block pop-up windows را فعال‌کنید.
4. همانند مرورگرهای دیگر، با فشردن گزینه Exceptions می‌توانید سایت‌های استثنا را انتخاب‌کنید.

ضمناً پلاگین‌های مختلفی برای مسدود‌کردن pop upها وجود‌دارند. در صورتیکه روش‌های بالا نتیجه نداد با مرورگر مورد استفاده خود به اینترنت متصل‌شده و عبارت plugin یا add on را جستجو‌کنید.
 
چگونه حافظه کش DNS را پاک کنیم؟
اگر شما DNS خود را تغییر دهید، تغییرات الزاماً بلافاصله صورت نمی‌گیرند. ویندوز از یک حافظه کش استفاده می‌کند تا DNS به واسطه آن پاسخ‌های دریافت شده را به خاطر بسپارد. این امر سبب صرفه‌جویی در زمان به هنگام دسترسی مجدد به یک آدرس مشخص در آینده می‌شود. برای آن که مطمئن شوید آدرس‌ها از DNS انتخابی جدید دریافت می‌شوند، کافیست پس از تغییر سرور DNS خود از دستور ipconfig /flushdns جهت  پاک‌کردن سریع حافظه کش DNS استفاده نمایید.

چگونه می‌توان از عضویت اجباری در کانال‌های تلگرام جلوگیری نمود؟
برای رفع این مشکل باید به شیوه زیر عمل نمایید:

مسیر زیر را دنبال کنید

بعد از طی مسیر ذکر شده در تلگرام گزینه مخاطبین ( my contacts ) را انتخاب نمایید.


به این طریق می‌توان از اد شدن اجباری به کانال‌ها جلوگیری نمود.
 
نکات آموزشی برای حفظ امنیت گوشی‌های هوشمند چیست؟
برای گوشی خود یک PIN یا کلمه عبور قوی انتخاب کنید.

دانلود خود کار اطلاعات را غیر فعال نموده و هر فایلی را دانلود نکنید و برای دانلود بازی و نرم افزار از سایت‌ها و منابع معتبر استفاده کنید.

ردیابی و مدیریت از راه دور گوشی خود را فعال کنید.

استفاده از Wi-Fi hotspot ها را محدود کنید و در مکان های شلوغ و در مواقع غیر ضرورری بلوتوث خود را نیز خاموش نمایید.

از یک آنتی‌ویروس یا برنامه امنیتی بروز استفاده کنید.

اطلاعات محرمانه(عکس و فیلم خانوادگی-اطلاعات بانکی و...) خود را در گوشی تلفن همراه نگهداری نکنید.

اگر ایمیل ناشناس (و مخصوصا ایمیل حاوی لینک) دریافت کردید، روی لینک‌های موجود در ایمیل کلیک نکنید. زیرا هکرها با ارسال یک لینک حاوی کد مخرب میتوانند موبایل یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند.

هر وقت میخواهید وارد سرویس ایمیل یا سایت بانکی خود شوید، آدرس را با پیشوند HTTPS وارد کنید.

شماره سریال گوشی خود را داشته باشید و در صورت سرقت گوشی از طریق مراجع قضایی اقدام و شماره سریال گوشی خود را به پشتیبان شبکه ارائه نموده تا آنها تلفن همراه شما را جهت هر گونه سوء استفاده مسدود نمایند.
چگونه اکانت اینستاگرام خود را با استفاده از ایمیل بازگردانیم؟
جهت بازیابی اکانت هک‌شده خود از طریق ایمیل می‌توان به این صورت عمل کرد: اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید و یا رمز عبور شما توسط هکر تغییر کرده‌، پس از وارد‌شدن به سایت www.instagram.com مانند تصویر زیر بر روی گزینه Forgot کلیک کنید. سپس نام کاربری یا ایمیل متصل به حساب خود را وارد کرده و روی دکمه Reset Password کلیک نمائید.
اکنون اگر ایمیل خود را درست وارد کرده‌باشید و هکر آن را تغییر نداده‌باشد، یک لینک فعال‌سازی پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می‌شود.
حال اگر هکر قصد داشته‌باشد ایمیل اکانت شما را عوض کند، به محض انجام این کار یک اطلاع‌رسانی از طریق ایمیل به شما انجام می‌شود و شما را مطلع می‌کند که درخواست تغییر ایمیل برای حساب اینستاگرام شما داده‌شده‌است.
حالا شما باید بر روی Please Secure your account کلیک کنید و یک رمز عبور جدید برای خود انتخاب نمائید و از دسترسی هکر به حساب خود جلوگیری کنید.
فراموش نکنید همه این موارد در صورتی امکان‌پذیر است که شما در هنگام ثبت نام در اینستاگرام، اطلاعات صحیح خود را وارد کرده‌باشید.
قابلیت Accountself-destructs یا نابودی خود به خود در تلگرام را توضیح دهید؟
این قابلیت برای امنیت بیشتر و پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان حذف اتوماتیک اکانت تلگرام را بعد از مدتی عدم استفاده فراهم می کند.
برای استفاده از این قابلیت لازم است مراحل زیر را دنبال کنید: 
ابتدا وارد تلگرام شده و از منوی سمت چپ بر روی گزینه‌ی Setting ضربه بزنید.

با ورود به بخش تنظیمات تلگرام گزینه‌ی Privacy and Security را لمس کنید.
در صفحه‌ی جدید که تنظیمات امنیتی و حریم‌خصوصی را در خود جای داده است به بخش Account self-destructs رفته و بر روی گزینه‌ی if you’re away for ضربه بزنید


در این بخش یکی از بازه‌های زمانی موجود را انتخاب کنید.

 در صورتی که در این مدت انتخاب شده اصلاً از تلگرام خود استفاده نکنید، تلگرام اکانت کاربری شما را به طور اتوماتیک حذف می‌کند.
 
 
زیپ کردن فایل ها و رمز گذاری روی فایل های فشرده با winrar
ابتدا روی فایلی که می خواهید آن را فشرده کنید راست کلیک کنید.
سپس Add to achive را بزند.

پنجره Archive name and parameters باز می شود.
در این پنجره، در بخش General از قسمت Archive format میتوانید فرمت Rar و یا Zip را انتخاب کنید.
ما به شما فرمت Zip را پیشنهاد میکنیم.
با زدن دکمه OK فایل شما به صورت فشرده و ساده (بدون رمز) ذخیره می شود.
(برای رمز گذاری فایل مراحل را ادامه دهید.)

مراحل رمز گذاری
برای رمز گذاری تب Advanced را کلیک کنید.
روی Set Password کلیک کنید.

رمز خود را وارد کرده و OK را بزنید.
در پنجره بعد نیز OK را بزنید.
فایل شما زیپ و رمزدار می شود.

شما موفق به رمز گذاری بر روی فایل های خود شده اید و از این پس برای دسترسی به اطلاعات داخل فایل ZIP ساخته شده حتما باید رمز عبور مورد نظر را وارد کنید.

 
چگونه متوجه شویم یک فایل قبل از دانلود ویروس دارد یا خیر؟
برای انجام اینکار نیاز به نرم افزار خاصی ندارید فقط کافیست لینک فایل exe یا doc را کپی کرده و در کادر وب سایتی که معرفی می کنم وارد کنید . به صورت پیش فرض هر برنامه ، عکس ، موزیک یا ... برای دانلود یک لینک همانند تصویر زیر دارد .

قبل از اینکه بر روی پیوند کلیک کنید ، کافیست روی آن کلیک راست کرده و گزینه “Copy Link Location” را انتخاب کنید .

حالا وارد وب سایت virustotal.com شوید . این وب سایت از طریق سه روش به شما این امکان را میدهد تا فایل ، وب سایت یا یک دامین را به صورت آنلاین اسکن کنید . “URL” مورد نظر که در مرحله قبلی از طریق “Copy Link Location” کپی کرده بودید را در کادر این وب سایت وارد کنید . VirusTotal فایل شما را با استفاده از سرورهایی که در اختیار دارد و  تعداد زیادی از موتورهای آنتی ویروس مختلف اسکن می کند. اگر کاربران دیگری اخیرا فایل را اسکن کرده اند، VirusTotal به شما نتایج اسکن اخیر را نشان می دهد.

اگر با پیغام “No engines detected this URL” روبرو شدید بدین معناست که هیچ یک از موتورهای آنتی ویروس VirusTotal اعلام نکرده اند که فایل مشکل دارد . البته به این نکته هم اشاره کنم که ممکن است ویروس های جدید توسط هیچ آنتی ویروسی شناسایی نشده باشد پس بهتر است یک آنتی ویروس بروز هم روی سیستم داشته باشید .

"0/65" به این معناست که فایل یا وب سایت شما توسط هیچ آنتی ویروسی با عنوان بد افزار شناخته نشده است و می توانید آن را دانلود کنید .
پیغامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید بدین معناست که 3 موتور آنتی ویروس لینک شما را با عنوان فایل مخرب شناسایی کرده است . بهتر است آن را دانلود نکنید .

از طریق گزینه Detection می توانید جزییات فایل مخرب را مشاهده کنید .

 همچنین این وب سایت بعد از اسکن فایل به شما این امکان را میدهد بتوانید از طریق لینک مشخص شده فایل را دانلود کنید .

شما می توانید بدون وارد شدن به وب سایت VirusTotal فایل یا وب سایت مورد نظر خودتان را از طریق افزونه نیز اسکن کنید . خوشبختانه افزونه VirusTotal برای مرورگرهای  Google Chrome, Mozilla Firefox,  و Internet Explorer قابل دسترس می باشد . بعد از نصب افزونه بر روی مرورگر کافیست بر روی لینک دانلود کلیک راست کرده و گزینه “Scan with VirusTotal” را انتخاب کنید .
فرمان کاربردی CMD : چگونه در کوتاه ترین زمان آدرس IP را پیدا کنیم؟

دستور ipconfig یک راه سریع برای تعیین آدرس IP رایانه مورد استفاده‌تان و سایر اطلاعات مانند Default Gateway (آدرس IP روتر مورد استفاده توسط شما) به شمار میرود.
ابتدا باید وارد صفحه cmd.exe  شوید:


 
برای استفاده از فرمان ipconfig کافیست آن را در Command Prompt بنویسید. پس از آن فهرستی از تمام اتصالات شبکه ای که رایانه شما از آن ها استفاده می کند به نمایش در می آید.


 
در رابطه با همین موضوع اگر در حال استفاده از یک شبکه وای فای هستید به بخش Wireless LAN adapter نگاه نموده و در صورت استفاده از شبکه کابلی نیز به بخش Ethernet adapter توجه کنید. برای جزئیات بیشتر نیز کافیست از فرمان ipconfig /all استفاده کنید تا اطلاعات کاملی در رابطه با پیکربندی IP سیستم‌تان ارائه شود.
 
پیامک هایی با مضمون برنده شدن در مسابقات و قرعه کشی معتبر می باشند؟
خیر اکثر این چنین پیامک‌هایی با قصد کلاهبرداری می‌باشند و نباید هیچ‌گونه پاسخی به آن‌ها داده شود.
همچنین به لینک‌های موجود در متن اینگونه پیامک‌ها اعتماد نکرده و به هیچ عنوان روی آن‌ها کلیک نکنید.


 
در چه مواردی بچه ها را در فضای مجازی آگاه کنیم؟
1- اشتباهاتشان در انتشار مطالب کذب و نادرست که جنبه حقوقی دارند.
2- قرار های ملاقات حضوری و رودررو در فضای مجازی
3- مدت زمان استفاده از اینترنت
4- ارسال و دریافت پیغام های مشکوک،تهدیدامیز،با هدف سوء
5- استفاده از اطلاعات شخصی و خانوادگی
6- دوستان،پیج ها ،کانال ها ،گروه ها و اتاق های گفتگو(چت روم ها)
7- افشای اطلاعات شخصی (مانند آدرس ، تلفن و.....)
8- دارا بودن سواد رسانه ای لازم برای استفاده از اینترنت
 
در صورت حذف ناخواسته اطلاعات موجود در رایانه چه باید کرد؟
اگر بر حسب اتفاق یک فایل مهم را حذف کردید و نیازمند بازیابی آن هستید لازم است حداقل دو نکته را به خاطر بسپارید:

لازم است فایل را هر چه سریعتر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از حذف آن بازیابی کنیداز آنجایی که ویندوز به صورت دائم در حال ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی هارد دیسک شما است احتمال اینکه بر روی سکتورهای مرتبط به فایل حذف شده اطلاعات جدیدی ذخیره‌سازی شود امری دور از دسترس نیست. اگر می‌خواهید فایل حذف شده صحیح و سالم بازیابی شود بهتر است عملیات بازیابی را بلافاصله و در کوتاه‌ترین زمان ممکن  پس از حذف آن آغاز کنید.    

تا قبل از شروع عملیات بازیابی تا جایی که می‌توانید از هارد درایو کمتر استفاده کنید: بهترین راه برای بازیابی اطلاعات یک فایل از روی هارد دیسک خاموش کردن کامپیوتر بلافاصله پس از حذف فایل و متصل کردن هارد دیسک به یک کامپیوتر دیگر می باشد تا اطلاعات را با سیستم‌عامل آن کامپیوتر که از روی هارد دیسکی به غیر از هارد دیسک حاوی اطلاعات حذف شده بوت می‌گردد بازیابی نماییم. اگر در وضعیت عادی مثلاً قصد نصب یک نرم‌افزار ریکاوری را داشته باشید ممکن است فایل‌های نصب نرم‌افزار ریکاوری خودشان جایگزین اطلاعات حذف شده گردند و کل عملیات بازیابی را به مشکل مواجه نمایند.

ویندوز دارای یک ابزار داخلی برای اسکن هارد درایو به منظور بازیابی اطلاعات و فایل‌های حذف شده نیست، اما ابزارهای جانبی بسیاری وجود دارند که می‌توانند اینکار را به سادگی برای شما انجام دهند.
 
افزایش امنیت ویندوز در مقابل ویروس باج گیر با غیر فعال کردن SMBv1
در کادر جستجوی منوی استارت دستور regedit را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . بعد از باز شدن پنجره رجیستری به آدرسی که با کادر قرمز مشخص شده است بروید .

وسط صفحه کلیک راست کرده و از طریق منوی “New”  گزینه “DWORD (32-bit) Value.” را انتخاب کنید .

عنوان فایل را برابر با “SMB1” قرار داده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

بر روی فایلی که ایجاد کرده اید دابل کلیک کرده و مقدار Value Data را برابر با صفر تنظیم کنید . سپس بر روی کلید OK کلیک کنید .

یکبار سیستم را از نو راه اندازی کنید تا SMB1 به طور کامل غیر فعال شود .  
چطوری امنیت موبایل بانک(اپلیکیشن بانک) بالا ببرم؟
1- برای گوشی تان رمز بگذارید.
2- مراقب دانلودهایتان باشید.
3- تنها از نرم افزار بانک خودتان استفاده کنید.
4- از شبکه‌های امن اینترنتی برای انجام عملیات بانکی استفاده کنید.
5- سطوح دسترسی اپلیکیشن ها را بررسی کنید.
6- اطلاعات بانکی خود را در برنامه نوت برداری گوشی یادداشت نکنید.
7- در صورت فروش یا واگذاری تلفن همراه به دیگران هرگونه اطلاعات بانکی ذخیره شده  در آن را پاکسازی کنید.
8- آنتی ویروس فراموش نشود.
9- روی هر لینکی کلیک نکنید ممکن است در پی سرقت اطلاعات شما باشند.
در تلگرام، چرا بدون اطلاع و به صورت خودكار من در كانال‌هاى متعددى عضو مى‌شوم، آيا تلگرام من هك شده است؟
عضو شدن بی‌اجازه در کانال‌هاى تلگرام كه به آن جوين اجبارى نيز گفته مى‌شود بيشتر به واسطه برخی از تلگرام‌های غیر رسمی انجام می‌شود.

امروزه نسخه‌هاى متعددى از تلگرام ايجاد شده است كه قابليت‌هايى را نيز به آن اضافه كرده‌اند. و برخی از برنامه نویسان امکان اد اجباری را هم به برنامه تلگرام خود اضافه کرده‌اند تا بتوانند شما را در کانال‌هایی که می‌خواهند، عضو کنند.

براى حل اين مشكل تلگرام غیر رسمی که استفاده می‌کنید را عوض کنید و یک تلگرام دیگر نصب کنید. در صورتى كه مشكل شما همچنان ادامه داشت. برنامه‌هایی که اخیرا نصب کرده ‌ید را بررسی کنید. ممکن است برنامه‌ها این درخواست را ارسال مى‌کنند.

در پايان به كليه شهروندان توصيه مى‌شود در هنگام استفاده از تلگرام نكات امنيتی آن را رعايت كنند. در اين مطلب مى‌توانيد با نكات امنيتى تلگرام آشنا شويد.
 
چطور میتونم از دانلود خودکار در تلگرام جلوگیری کنم؟
تلگرام به صورت پیش‌فرش تمامی تصاویر، صدا‌های ضبط شده، موزیک‌ها و GIFها را بدون اجازه و درخواست شما به طور خودکار دانلود می‌کند. به این صورت که اگر در کانالی عضو هستید، با باز کردن آن به سرعت شاهد بارگزاری تصاویر، GIFها و صدا‌های ضبط شده خواهید بود.

 خوشبختانه تلگرام تنظیمات خاصی را برای این موارد قرار داده و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید.
 

برای اعمال این تغییرات وارد منوی تنظیمات شده و از آن‌جا Data and Storage را انتخاب کنید.
در قسمت اول سه گزینه وجود دارد که نحوه دانلود خودکار در شرایط مختلف را توضیح می‌دهد.
When using mobile data تنظیمات مربوط برای زمانی است که از اینترنت سیمکارت‌تان استفاده می‌کنید. When connected on Wi-Fi تنظیمات مربوط برای زمانی است که از وای‌فای برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید. در آخر When roaming تنظیمات مربوط برای زمانی است که از رومینگ سیمکارت استفاده می‌کنید.
 

با توجه به شرایط‌ استفاده‌تان از اینترنت و تلگرام وارد یکی از بخش‌های موجود شوید. بعد از آن منویی نمایان می‌شود که در آن لیستی از انواع فایل‌ها قرار گرفته است.
کنار هر کدام یک چک‌باکس وجود داشته که شما توسط آن‌ می‌توانید فایل‌هایی را که می‌خواهید به طور خودکار دانلود شوند را تیک بزنید و تیک بقیه را پاک کنید.

با انجام این کار دیگر فایل‌هایی که تیک‌شان را برداشته‌اید، به صورت خودکار دانلود نمی‌شوند و اگر شما نیاز به دانلود‌شان داشتید، می‌توانید به صورت دستی به بارگذاری آن‌ها اقدام کنید.
 
فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست؟
هکر: هکر کسی است که با سیستم‌های کامپیوتری آشناست و می‌تواند با روش‌های خاص(بدون اجازه) وارد آنها شود.

کرکر: کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، خرابکاری و ایجاد اختلال در سیستم‌های کامپیوتری است.

واکر: کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، استفاده از اطلاعات آن سیستم‌ها است.

انواع هکرها

کلاه سفید: این قشر اکثرا متخصصین شبکه و امنیت هستند و کار اصلی آنها نشان دادن نقاط ضعف و قوت یک سیستم است و به خاطر همین، این هکرها در شرکت‌های بزرگ کامپیوتری در بخش امنیت مشغول کار هستند و حفره‌های امنیتی که باعث نفوذ به سیستم‌های آن شرکت‌ها می‌شود را شناسایی می‌کنند.

کلاه سیاه: نام دیگر آنها واکر است. این گروه همان طور که از رنگ کلاهشان مشخص است،کارشان ایجاد اختلال و مزاحمت برای سیستم‌ها است به شکل کلی کار آنها دقیقا بر عکس دسته قبلی است.

کلاه خاکستری: این هکرها ترکیبی از هکرهای قبلی، یعنی هم کلاه سفید هم کلاه سیاه به همین دلیل به آنها کلاه خاکستری گفته می‌شود به قول معروف روزها کلاه سفید و شب‌ها کلاه سیاه هستند.

کلاه صورتی یا بچه اسکریپتی: این دسته را معمولا قشر کم سن و سال و تازه کار تشکیل می‌دهند، این افراد برای خودنمایی و نشان دادن دانش خیالی خود اقدام به هک کردن می‌کنند و هیچ خلاقیتی از خود ندارند و سواد علمی آنها در حد نوشتن برنامه‌های مورد نیاز برای نفوذ نیست و با بازارهای آماده و پیش پا افتاده اقدام به نفوذ می‌کنند.
 
چگونه از آلوده شدن سیستم‌های رایانه‌ای به ویروس های باجگیر جلوگیری کنیم؟
  1. از فایل های خود بک آپ (Backup) بگیرید: بزرگترین آسیبی که افراد از این باج افزار ها می بینند این است که اطلاعاتشان از دست می رود. بهترین و مطمئن ترین پیشگیری برای ویروس های باج گیر این است که اطلاعات خود را برروی یک هارد اکسترنال  کپی کنید .
  2. مراقب ایمیل ها، وب سایت ها و اپلیکیشن های مشکوک باشید:  اصلی ترین راه نفوذ این باج افزار ها این است که شما چیزی را از اینترنت دانلود کنید. بنابراین مراقب منبع ایمیل ها و هر چیزی که دانلود می کنید باشید.
  3. از آنتی ویروس استفاده کنید: از آنتی ویروس های معتبر استفاده کنید. آنتی ویروس ها می توانند بدافزار ها را شناسایی و نابود کنند.
  4. همیشه ویندوز را بروزرسانی (Update) کنید: همواره آخرین بروزرسانی ویندوز خود را دریافت کنید و آپدیت ها را نصب کنید. این کار می تواند امنیت سیستم شما را ارتقاء بخشد.
  5. هرگز به باج افزار (Ransomware) چیزی پرداخت نکنید: توصیه اکید به کاربران این است که برای برگرداندن اطلاعات خود هرگز پولی به باج افزارها پرداخت نکنند.
فناوری ان اف سی(NFC) چیست؟
NFC  یک فناوری ارتباطی بین دستگاه‌ها می‌باشد که از فاصله نزدیک ارتباط بین آنها را برقرار می‌کند. ان اف سی در واقع یک استاندارد ارتباطی است که از امواج رادیویی استفاده می کنند مانند ارتباطات مبتنی بر بلوتوث یا wifi با این تفاوت که فاصله دو دستگاهی که از طریق NFC ارتباط برقرار می کنند باید در حد چندین سانتی متر باشد در حالیکه در دیگر انواع ارتباطات این فاصله می‌تواند به چندین متر برسد.ان اف سی روی باند فرکانسی ۱۳.۵۶ مگا هرتز تنظیم شده است و می‌تواند با سرعتی بین ۱۰۶ تا ۴۲۴ کیلوبیت بر ثانیه انتقال داده انجام دهد. NFC را می‌توان همان فناوری RFID  دانست با این تفاوت که از لحاظ سخت‌افزاری کوچک‌تر شده است تا بهینه باشد و کاربردهای گسترده‌تری داشته باشد. همچنین به دلیل اینکه تنها از فواصل نزدیک قابلیت برقرار ارتباط و انتقال داده وجود دارد،‌ احتمال ایجاد مشکلات و آسیب‌هایی مانند حمله و هک دستگاه دارای فناوری ان اف سی کمتر است. مزیت دیگر این فناوری مصر کمتر انرژی است.
فناوری NFC کاربردهای مختلفی دارد که مهمترین آن استفاده در درگاه‌های پرداخت است که یا از طریق کارت‌ها و تگ های ان‌اف‌سی و یا از طریق گوشی‌های موبایل هوشمند مجهز به فناوری ان‌اف‌سی صورت می‌گیرند. کاربرد در موارد امنیتی مانند درب خانه یا خودرو، ‌انتقال اطلاعات مانند تبلیغات یا در ارتباطات مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.
 
چگونگه کامپیوتر خودتان را در یک ساعت معین خاموش کنید؟
منوی استارت ویندوز را باز کنید و عبارت Task Scheduler را در بخش جست‌وجو تایپ کنید.
بر روی آیکون برنامه مورد نظر کلیک کنید تا اجرا گردد.

گزینه …Create Task را که در سربرگ Actions قرار گرفته، انتخاب کنید.
در تب General یک نام برای فرآیند انتخاب و تیک گزینه‌های Run whether user is logged on or not و Run with highest privileges را فعال کنید. در بخش Configure for، نسخه ویندوزتان را انتخاب کنید.
در تب Triggers با کلیک بر روی New می‌توانید اطلاعات مربوط به زمان و نحوه شروع فرآیند مشخص شده را که در این‌جا خاموش شدن خودکار دستگاه‌ است، انتخاب کنید.
سربرگ بعدی که با نام Actions قرار دارد، بخشی است که در آن عملکرد برنامه را مشخص می‌کنید. در این سربرگ بر روی New کلیک کنید تا به صفحه جدید منتقل گردید. در بخش Action گزینه Start a program را انتخاب کنید. کمی پایین‌تر، مقابل Program/script، عبارت shutdown را تایپ کنید. اگر می‌خواهید همه برنامه‌ها در این زمان بدون اخطار بسته شوند، s/ را در باکس مقابل Add arguments تایپ کنید.
با کلیک بر روی ok عملکرد خودکار مورد نظر شما ایجاد خواهد شد و بدین ترتیب کامپیوترتان به‌طور خودکار در ساعت معین شده، خاموش می‌گردد.
 
 
چگونه دسترسی دستگاه های دیگر به حساب تلگرام را لغو کنیم؟
لغو دسترسی دستگاه های دیگر به حساب تلگرام :
اندروید:
1.    ابتدا وارد منوی تلگرام شده و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.
2.    در مرحله بعدی گزینه Privacy and security را انتخاب کنید.
3.    در قسمت security گزینه Active Sessions را انتخاب کنید.
4.    اکنون در قسمت Active Sessions می توانید تمامی اطلاعات دستگاه هایی که به حساب شما متصل هستند را مشاهده کنید.
5.    برای خارج کردن دستگاه های دیگر کافیست گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب نمایید.
6.    در پنجره باز شده بر روی OK کلیک کنید.