اقدامات لازم بعد از هک شدن، مخصوصا هک شبکه‌های اجتماعی چیست؟

اقدامات لازم بعد از هک شدن، مخصوصا هک شبکه‌های اجتماعی چیست؟

 ۹ اقدامی که بعد از هک باید مدنظر قرار دهید:
۱-  اگر به حساب‌های کاربری خود هنوز دسترسی داشتید و هکرها پسورد آن‌ها را عوض نکرده بودند، پسورد کلیه حساب‌های کاربری خود را عوض کنید و برای آ‌ن‌ها پسورد جدید و قوی تعریف کنید. 
۲- بهتر است با یک آنتی‌ویروس قوی سیستم خود را اسکن کنید و ببینید فایل‌ مشکوکی پیدا می‌شود یا خیر و از پاک بودن سیستم اطمینان حاصل کنید. 
۳-اگر هکرها به حساب‌های کاربری شما نفوذ کرده بودند، بعد از عوض کردن پسورد کلیه حساب‌های کاربریتان به سراغ قسمت حریم شخصی و تنظیمات امنیتی بروید و ببینید آیا سوال امنیتی و جواب آن تغییر پیدا کرده است یا نه؟ و تنظیمات این قسمت‌ها را به صورت کامل چک کنید.
۴- از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی که به حساب‌های کاربری شما دسترسی دارند هم غافل نشوید چرا که آن‌ها می‌توانند راهی برای نفوذ هکرها باشند. 
۵- برای حساب‌های کاربری‌‌ای که امکان آن موجود است از تایید هویت دو مرحله استفاده کنید. این سیستم امنیت حساب کاربری شما را در مقابل نفوذ هکرها بالا می‌برد چرا که به غیر از وارد کردن پسورد نیاز به وارد کردن کدی است که بر روی تلفن شما ارسال می‌شود.
۶-حتما کلیه نرم‌افزارهای به‌روزنشده را به‌روزرسانی کنید و مطمئن باشید از آخرین نسخه آن‌ها استفاده می‌کنید.
۷-از کلیه اطلاعات موجود در سیستم خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید.
۸-کلیه اطلاعات شخصی خود را که در شبکه‌های اجتماعی وارد کردید کنترل کنید. ممکن است هکرها ضمن نفوذ به حساب‌های کاربری شما اقدام به عوض کردن اطلاعات شخصی شما کرده باشند.
۹- مراقب افراد مشکوک باشید تا با استفاده از ترقندهای مهندسی اجتماعی شما را به دام نیاندازند. به هیچ عنوان هیچ یک از پیام‌های مشکوک دریافتی را باز نکنید و روی لینک‌هایی که در پیام‌ها و ایمیل‌های جعلی که برای شما ارسال می‌شود کلیک نکنید. به هیچ عنوان فایل‌های ضمیمه شده در ایمیل‌هایتان را که مشکوک هستند دانلود نکنید.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه نمایید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید