چگونه کامپیوتر کودکانتان را تنظیم و محدود کنید؟

چگونه کامپیوتر کودکانتان را تنظیم و محدود کنید؟

فعال سازی برای ویندوز ۷:
ابتدا یک کاربری جدید روی کامپیوتر برای فرزندان تعریف کنید.

سپس از قسمت control panel کامپیوتر روی گزینه ی set parental control کلیک کنید
 

 
سپس یک منویی از تمام کاربران (user) سایت نمایش داده می شود، حال باید نام کاربری که برای فرزندتان در نظر گرفته اید را انتخاب کنید سپس در قسمت parental control گزینه ی enforce current settin را انتخاب نمایید و در سمت راست این صفحه گزینه های time limit، program limit، game vating را on کنید.
 


 
در قسمت time limit می توانید با توجه به روز های هفته، ساعت کاری برای روشن ماندن کامپیوتر تعیین کنید. با توجه به شکل برای مثال در شکل فوق کار کامپیوتر در ساعت ۱۲ شب تا ۹ صبح و از ساعت ۵/۸ شب تا ۱۲ شب مسدود شده و کودک در این ساعت نمی تواند از کامپیوتر استفاده کند.
 


 
در قسمت game rating شما می توانید کنترل کنید که کدام یک از بازی ها را کودکتان انجام دهد و کدامیک برای او غیر قابل اجرا باشد. روی گزینه ی game link کلیک کنید تا شکل زیر نمایش داده شود.

 

حتی اگر تشخیص می دهید فرزندتان نباید هیچ یک از این بازی ها را انجام دهد، می توانید گزینه ی no را انتخاب کنید. برای تنظیمات بیشتر روی گزینه ی set game ratings کلیک کنید تا پنجره ی زیر نمایان شود.

 

در این قسمت مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که بازی هایی را که رتبه بندی نکرده اید را مسدود کنید.
همه این تنظیمات می تواند نصب بازی روی کامپیوتر را کنترل کند اما تعدادی بازی از قبل روی کامپیوتر نصب شده که شاید مناسب نباشد. حال چگونه آنها را کنترل کنیم؟ روی لینک allow and block any programs on your computar کلیک کنید و لیست آن بازی ها را مشاهده کنید و از گزینه ی allow and block specific game، در صورتی که می خواهید برنامه های خاصی را مسدود کنید، استفاده کنید سپس می توانید صفحه زیر را ببینید:
 

سپس گزینه ی ok را انتخاب کنید و کامپیوتر خود را از طریق switch user به حالت استفاده فرزندتان تغییر دهید.

 

فراموش نکنید که حتما باید حساب کاربری شما administrator با پسورد مشخص باشد و حساب کاربری فرزندتان کاربری عادی باشدو رمز عبور خود را برای کودکتان فاش نکنید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید