چگونه در مقابل هکرها از سرقت اطلاعات جلوگیری کنیم؟

چگونه در مقابل هکرها از سرقت اطلاعات جلوگیری کنیم؟

۱. کدگذاری اطلاعات شخصی: رمزگذاری کل فضای هارد بهترین و ایمن‌ترین روش است، در این روش تمامی فایل‌ها و پوشه‌های موجود در هارددیسک شما کدگذاری می‌شود.

۲. ذخیره نکردن اطلاعات نام کاربری و رمز عبور در سایت‌ها: برای اینکه کاربران بتوانند در اینترنت جست و جوی سریعی داشته باشند در برخی از سایت ها  اطلاعات نام کاربری و رمز عبور  خود را ذخیره می‌کنند که این کار می‌تواند امنیت شما  را در مقابل سرقت اطلاعات پائین بیاورد و بهتر است که این قابلیت را در مرورگر خود غیر فعال کنیم. و از مسیر زیر در مرورگر فایر فاکس این کار را انجام می‌دهیم:

الف: ابتدا مرورگر فایرفاکس را باز نموده و منوی TOOLS-OPTION  را انتخاب می‌کنیم:

ب: سپس روی دکمه Save logind…  کلیک کرده و از لیست موجود گزینه ها را انتخاب و روی  Remove all کلیک کرده تا تمامی یوزر و پسورد ذخیره شده  پاک شوند.

۳. از آنتی ویروس به روز در سیستم خود استفاده کنید: هزینه خرید یک آنتی ویروس معتبر مبلغ بسیار ناچیزی است و می‌تواند تا حد زیادی اطلاعات مالی و شخصی شمارا در مقابل تهدیدات مصون نگاه دارد. در اینترنت هزاران سایت وجود دارد که با نصب بدافزار به دنبال سرقت اطلاعات شما هستند.

۴. استفاده از وای‌فای ایمن: اگر از شبکه‌های وای‌فای رایگان مانند: فرودگاه، کافی شاپ و .. استفاده می‌کنید هرگز به سایت‌های بانکی و حساب کاربری ایمیل خود وارد نشوید و وای فای منزل و محل کار خود را هم با تکنولوژی  WPA2 رمز گذاری کنید تا رمز آن قابل هک‌کردن نباشد.

 

پذیرش

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید