رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هشت گام برای امنیت دیجیتال

1397-06-25 12:01
تنظیم اندازه قلم

پ

هشت گام برای امنیت دیجیتال

 

امنیت دیجیتال موضوع بسیار مهم و پر‌اهمیتی‌ است که نباید از آن غافل شد. با رعایت نکات موجود در این مقاله امنیت دیجیتالی خود را حفظ کنید.

نصب فایروال و آنتی‌ویروس:اولین و مهم‌ترین مورد در برقرار امنیت دیجیتال استفاده از فایروال و آنتی‌ویروس مناسب است. فایروال و آنتی‌ویروس می‌تواند جلوی برخی از تهدیدات در دنیای مجازی را بگیرد.
احتیاط در دانلود نرم افزارهای رایگان:در مورد به سایتی که از آن می‌خواهید دانلود کنید توجه داشته باشید که سایت معتبر و امنی باشد.
رمزهای عبور حساب کاربری: یکی از موارد مهم در برقراری امنیت دیجیتال، گذاشتن رمز‌های عبور قوی و مناسب برای حساب‌های کاربری‌مان است.
حفظ امنیت حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی:زمانی‌که می‌خواهید اطلاعات مربوط به حساب‌های کاربری خود را در سایتی وارد کنید، حتما نسبت به امنیت سایت اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که آدرس سایت با "https" شروع شود و در کنار آن علامت قفل سبز رنگ است.
احتیاط در انجام کارهای روزمره:به هیچ‌عنوان مشخصات حساب بانکی خود و همچنین رمز‌های عبور حساب‌های کاربری‌تان را در قالب پیام و یا ایمیل برای کسی ارسال نکنید. هر میزان هم که شخص دریافت‌کننده مورد اطمینان باشد، فراموش نکنید این ایمیل و یا پیام در اینباکس طرف مقابل باقی می‌ماند و اگر حساب او به هر دلیلی هک شود، هکرها به راحتی می‌توانند به حساب شما هم دسترسی پیدا کنند.

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif