رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه یک هکر می‌تواند اطلاعات شما را سرقت کند؟

1399-02-17 14:24
تنظیم اندازه قلم

پ

چگونه یک هکر می‌تواند اطلاعات شما را سرقت کند؟

در سال‌هاى اخير حملات سايبرى افزايش زيادى يافته و همواره مجرمان سايبرى نيز به دنبال استفاده از روش‌هاى جديد براى فريب كاربران و سرقت اطلاعات آنها هستند كه در اينجا به سه نمونه از آن اشاره شده است.

روش اول) از طريق حملات مهندسى اجتماعى

در اين روش هكر در زمان خريد اينترنتى با استفاده از كارت شما درخواست ارسال رمز دوم مى‌نمايد، سپس با شما تماس گرفته و خود را متصدى بانك معرفى مى‌كند، در ادامه از شما درخواست كرده تا براى تاييد اطلاعات هويتى خود رمزى را كه از سوى بانك براى شما ارسال مى‌شود را براى وى بخوانيد و از اين طريق هكر به رمز شما دست پيدا مى‌كند!

روش دوم) از طريق حملات SIM Swapping

در اين روش هكر اطلاعات هويتى شما مانند نام پدر، كد ملى، شماره تلفن و ... را بدست آورده و با استفاده از روش‌هاى مهندسی اجتماعی با هويت شما به اپراتور تلفن همراه‌تان مراجعه و با براى شماره تلفن شما سيم كارت جديدى را فعال مى‌كند، سپس با بدست آوردن رمز دوم اقدام به خريد اينترتى مى‌نمايد. بهترين روش براى پيشگيرى از اين نوع حملات حفاظت از اسناد و اطلاعات هويتى‌تان در فضاى مجازى است.

روش سوم) از طريق حملات MiTM

در اين روش مهاجم در شبكه‌هاى عمومى نظير هتل‌ها، كافى نت‌ها و فرودگاه‌ها و ... اقدام به نصب نرم افزارهاى شنود نموده و هنگامى كه شما مى‌خواهيد از طريق اين شبكه‌ها اقدام به خريد اينترنتى نماييد، هكر به اطلاعات شما نظير رمز دوم درست پيدا كرده و اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب بانكى شما مى‌نمايند.

 

 

 

 
 

 

 

چگونه یک هکر می‌تواند اطلاعات شما را سرقت کند؟
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif