۹ هشدار برای حفظ امنیت تلفن های هوشمند

۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۰۷:۴۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۵

۹ هشدار برای حفظ امنیت تلفن های هوشمند

۱ برای گوشی‌تان رمز عبور ایجاد کنید
رمز عبور ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین قابلیت برای حفظ امنیت موبایل است. علاوه بر این قابلیت پاک‌سازی اطلاعات از راه دور که معمولاً با نام Remote Wipe شناخته می‌شود به شما کمک می‌کند که تمام اطلاعات گوشی خود را به‌صورت از راه دور پاک‌کنید.

۲ مراقب دانلودهایتان باشید
برخی تصور می‌کنند بدافزارها مخصوص کامپیوترها هستند و موبایل آن‌ها از این امر مستثنی است درصورتی‌که این تصور کاملاً غلط است، چه بسا که در حال حاضر امنیت موبایل آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به کامپیوترها دارد و اگر موقع دانلود کردن اطلاعات بر روی موبایلتان دقت نکنید ممکن است مورد هجوم ویروس‌ها  قرار بگیرید.

۳ فقط از نرم‌افزار بانک خودتان استفاده کنید
تنها و تنها از نرم‌افزارهایی که بانک خودتان طراحی کرده استفاده کنید و از نرم‌افزارهای دیگری که به هر طریق برای شما ارسال می‌شود و ادعا می‌کنند که برای بانکداری الکترونیک مفید هستند استفاده نکنید.

۴ عدم استفاده از شبکه‌های عمومی اینترنت
از سیستم‌های عمومی اینترنت موجود در فضاهای مختلف برای انجام عملیات بانکی استفاده نکنید. اینترنت‌های غریبه فضای شدیداً نامناسبی برای انتقال اطلاعات بانکی شما است.

۵ سطوح دسترسی اپلیکیشن‌ها را بررسی کنید
یکی از امکانات خوبی که سیستم‌عامل‌های موبایلی در اختیار کاربران خود می‌گذارند این است که به هنگام نصب برنامه، سطوح دسترسی آن را از شما درخواست می کنند. توجه داشته باشید که بدون بررسی هیچ برنامه‌ای را نصب نکنید. ممکن است به قیمت از دست دادن موجودی حساب بانکی‌تان تمام شود.

۶ عدم یادداشت اطلاعات بانکی در برنامه‌های نوت گوشی
برنامه نوت گوشی شما جای مناسبی برای ذخیره اطلاعات نیست. مثل نوشتن رمز کارت بر روی کارت راه را برای سوءاستفاده سود جویان باز می‌کند.

۷ پاک‌سازی اطلاعات قبل از فروش موبایل
اگر قصد فروش یا امانت دادن گوشی خود را دارید، ابتدا هرگونه اطلاعات بانکی و شخصی که درگوشی ذخیره‌شده است را پاک‌سازی کنید.

۸ آنتی‌ویروس فراموش نشود
نصب یک آنتی ویروس معتبر برای گوشی‌های هوشمند ضروری است. برای گوشی‌تان یک آنتی‌ویروس معتبر دانلود و نصب کنید.

۹ لینک‌ها خطرناک‌اند
موقع استفاده از اینترنت موبایلتان روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید. زیرا ممکن است در پی آن اطلاعات شما به سرقت روند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط