آموزش فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام

۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۰:۰۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۹

آموزش فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام

در حال حاضر، استفاده از رمزهای معمولی برای حفظ امنیت در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی و وب‌سایت دیگر، کافی نیست. اگر رمز عبور را یک سد راه برای جلوگیری از ورود افراد ناشناس به‌حساب‌های کاربری خود بدانیم، احراز هویت دومرحله‌ای، به معنی کشیدن دومین سد، این مرتبه‌ باضخامت و ابعاد امنیتی بیشتر است!

insta.jpg

بعد از فعال‌سازی ۲FA، در هر مرتبه درخواست لاگین به‌حساب کاربری، بعد از واردکردن پسورد می‌بایست رمز یک‌بارمصرفی که به شماره موبایلتان ارسال‌شده است را نیز وارد کنید. فراموش نکنید فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای به معنی تأمین امنیت در اینستاگرام به شکل ۱۰۰ درصدی نبوده و این لایه امنیتی نیز دارای مشکلات خود است.

فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام درگوشی موبایل باید
به مسیر Settings > Privacy and Security > Two-Factor Authentication > Get Started بروید. گزینه Text Message را لمس کنید. 

استفاده از کد یک‌بارمصرف از طریق پیامک، راهکار متداول‌تری است، هرچند می‌توانید از اپلیکیشن‌های احراز هویتی همچون Google Authenticator نیز بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از این نوع نرم‌افزارهای موبایل برای رد شدن از سد دومین مرحله احراز هویت، روی گزینه Authentication App ضربه بزنید. با این کار، نصب بودن یا نبودن یک اپلیکیشن احراز هویت روی گوشی هوشمندتان بررسی خواهد شد. در صورت نبود آن، یک اپلیکیشن برای نصب پیشنهاد می‌شود.

فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام در وب باید
به صفحه پروفایل رفته و روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کنید. سپس به مسیر Privacy and Security > Edit Two-Factor Authentication Setting بروید. 

تیک کنار گزینه Text Message را بزنید. اگر دارای یک نرم‌افزار احراز هویت باشید، گزینه‌ Use Authentication App نیز قابل انتخاب خواهد بود، در غیر این صورت گزینه یادشده خاکستری بوده و امکان انتخابش وجود ندارد.

پیوست اندازه
فایل پی دی اف مقاله۱۴۲.۱۸ کیلوبایت ۱۴۲.۱۸ کیلوبایت
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط