رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

حذف تاریخچه فایل ها و پوشه‌ها در ویندوز 10

1398-04-01 10:56
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45

حذف تاریخچه فایل ها و پوشه‌ها در ویندوز 10

ویندوز معمولاً تمام فایل‌ها و پوشه‌های بازشده توسط شمارا ردیابی می‌کند و این اطلاعات را در بخش‌هایی مثل Frequent Folders یا پوشه‌های پراستفاده و Recent Files یا فایل‌های اخیر نمایش می‌دهد.

2.jpg

اگر File Explorer را باز و گزینه Quick Access را انتخاب کنید این بخش‌ها را می‌بینید. در بخش Frequent Folders پوشه‌هایی که بیش از یک‌بار از آن‌ها استفاده کردید نمایش داده می‌شود. در بخش Recent Files هم تمام فایل‌هایی که اخیراً اجرا کردید، نمایش داده می‌شود.

3.jpg

از طرف دیگر Jump Lists هم فهرستی از فایل‌هایی که اخیراً در یک برنامه باز کردید را به شما نمایش می‌دهد و یا مثلاً فهرستی از صفحاتی که با یک مرورگر به آن‌ها سر زدید؛ کافی است روی آیکون برنامه در نوارابزار پایین کلیک راست کنید تا این لیست را ببینید. با کلیک روی هر مورد می‌توانید به‌راحتی آن را بازکنید.
نحوه پاک کردن تاریخچه فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز 10

5.jpg
برای حذف Recent Items یا فایل‌های اخیر، از منوی Start وارد Settings شوید و Personalization را بازکنید.

6.jpg
بعد وارد بخش Start شوید، گزینه Show Recently Opened Items In Jump Lists On Start Or The Taskbar را غیرفعال کنید. حالا تمام تاریخچه فایل‌های اخیر شما پاک می‌شوند.

7_0.jpg
 در ادامه:

8.jpg
در پنجره File Explorer روی منوی File کلیک کنید؛ و Change Folder And Search Options را انتخاب کنید. بعد در پنجره Folder Options روی تب General کلیک کنید حالا روی Clear کلیک کنید. تا تاریخچه File Explorer و Recent Files در ویندوز 10 پاک شود و در آخر هم‌روی OK کلیک کنید. اگر به File Explorer برگردید می‌بینید، هیچ خبری از فایل ها و فولدرهایی که اخیراً باز کردید وجود ندارد.
به همین راحتی می‌توانید ردپای فایل‌ها و فولدرهایی که اخیراً باز کردید یا زیاد با آن‌ها سروکار دارید را کاملاً پاک‌کنید و اجازه ندهید افرادی که به سیستم شما دسترسی دارند آن‌ها را ببینند.
گردآورنده: علی‌اصغر زارعی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط