چگونه از اتصال اینترنت خود مطمئن شویم؟

۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۷:۵۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۲۳

چگونه از اتصال اینترنت خود مطمئن شویم؟

اگر سرعت اینترنت تان مرتب در حال نوسان است و یا برای اتصال به اینترنت با مشکل مواجه هستید، بهتر است نگاهی به اتصال و پینگ اینترنت تان بیاندازید. یا چطور می‌شود در ویندوز ۱۰ اتصال اینترنت را کنترل کرد؟ و نسبت به آن مطمئن شد؛ شما با دستور پینگ می‌توانید اتصال اینترنت تان را کنترل کنید؛ در حقیقت دستور پینگ با فرستادن مجموعه اطلاعاتی، به یک آی پی آدرس مشخص در شبکه سرعت انتقال و گرفتن پاسخ شما را نشان می‌دهد. برای این کار، کلیدهای ویندوز و R را باهم فشار دهید، کلمه CMB را در پنجره Run بنویسید و روی OK کلیک کنید.

1_0.jpg
با بالا آمدن صفحه Prompt، واژه Ping را همراه یک لینک یا URL یا آی - پی آدرسی که می‌خواهید اصطلاحاً پینگ کنید را بنویسید. می‌توانید این دستور را که از سرور گوگل پینگ می‌گیرد را وارد کنید: Ping - t 8.8.8.8

2_2.jpg
ابزار Prompt در پاسخ لینکی که پینگ کردید را همراه با آی پی آدرس مربوطه نشان می‌دهد، خط اول نشان‌دهنده حجم اطلاعات فرستاده‌شده است.

3_1.jpg
چهار خط بعدی، نشان‌دهنده زمان فرستادن اطلاعات به لینک و زمانی که باید اطلاعات قبل از حذف فرستاده شوند (یا TTL) است.

4_1.jpg
اگر توجه کنید می‌بینید عدد مقابل Time، هر بار تغییر کرده است، این نشان‌دهنده مدت‌زمان رسیدن یک (پاکت) Packet به سرور سایت و یا برعکس است.

5_2.jpg
عوامل مؤثر بر Time
کم‌وزیاد شدن آن‌هم می‌تواند به دلیل:

  • ترافیک بالای شبکه
  • سرعت‌پایین اینترنت
  • ISP
  • فاصله و تعداد گذرگاه‌ها باشد.

هرقدر زمان تایم بیشتر باشد یعنی مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد تا اطلاعات از سرور سایت به دست شما برسد. به‌هرحال اگر مقدار عدد تایم کمتر از ۱۰۰ باشد به این معنی است که شما با سرعت خوبی به اینترنت دسترسی دارید؛ اما گاهی اوقات ممکن است با نتیجه Time Out مواجه شوید، این یعنی سروری که پینگ شده، فعال نیست یا ارسال Packet به آن و دسترسی امکان‌پذیر نیست و یا زمان آن به‌قدری طولانی است که منقضی می‌شود و اتصال برقرار نمی‌شود. اگر اینترنت قطع شود شما با پیام «General Failure» روبه‌رو می‌شوید.

6_1.jpg
در پایان کلیدهای CTRL + C را برای متوقف کردن فرایند گرفتن پینگ از سرور هم‌زمان فشار دهید. نهایتاً گزارشی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید بررسی کنید در هر دور یا Round Trip Times چقدر اختلاف بین حداقل و حداکثر زمان وجود دارد و همچنین چک کنید چه مقدار بسته یا Packet ازدست‌رفته دارید، در بهترین حالت شما نباید بسته ازدست‌رفته‌ای داشته باشید. شما از این طریق می‌توانید اتصال اینترنت تان را کنترل کنید و از وصل بودن به اینترنت مطمئن شوید.

7_2.jpg
گردآورنده: علی‌اصغر زارعی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط