چه صنایعی بیشتر در معرض خطر فیشینگ قرار دارند

۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۳:۰۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۷

چه صنایعی بیشتر در معرض خطر فیشینگ قرار دارند

اگر شما در شرکت یا اداره‌های خدمات مشتری، امکانات و صنایع امنیتی هستید، پس شما بیشترین احتمال حمله توسط فیشینگ کاران را دارید. این بر اساس یک گزارش جدید توسط Proofpoint، کارکنان مورد آزمایش در صنایع مختلف را آزمایش می کند تا ببینند که چه کسی بیشترین و کمترین میزان دانش در مورد بهترین شیوه‌های امنیتی سایبری را دارد.
براساس این گزارش کارکنان خدمات مشتری، امکانات و صنایع امنیتی ۲۵ درصد سوالات را در خصوص شیوه‌های امنیتی سایبری پاسخگو نبودند. در انتهای دیگر طیف، کارکنان بخش مالی هستند، که ۲۰ درصد سوالات را اشتباه پاسخ دارند.
هنگامی که سوالاتی در مورد تهدیدات فیشینگ مطرح می‌شود تیم‌های ارتباطی بهترین عمل کرد را داشتند و ۱۶ درصد از سوالات را به اشتباه پاسخ دادند. کاربران نهایی صنایع آموزش و پرورش و حمل و نقل می توانند دانش فیشینگ خود را تشدید کنند و ۲۴ درصد از تمام سوالات را به اشتباه پاسخ دهند.
امی بیکر، معاون رئیس استراتژی آموزش و آشنایی با امنیت، و توسعه برای Proofpoint گفت: "مجرمان سایبری متخصصین در جمع‌آوری اطلاعات شخصی برای راه اندازی حملات بسیار هدفمند و قانع کننده علیه افراد هستند."
"آموزش کارکنان در مورد شیوه‌های امنیتی بهترین راه برای قدرت دادن به کاربران است تا بدانند چگونه از خود و داده‌های کارفرمایان خود محافظت کنند و  این موضوع باعث می‌شود کاربران نهایی بتوانند آخرین دفاع از مهاجمین سایبری را حفظ کنند."
فیشینگ یک عمل دسترسی غیرمجاز است که در آن جنایتکاران اطلاعات را طعمه "ماهی" می‌دهند. مهاجمان امیدوارند اطلاعات حیاتی مربوط به زیرساخت شبکه شرکت را جمع آوری کنند یا اینکه بدافزار تولید کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط