رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

Personal Vault، ویژگی امنیتی جدید مایکروسافت در وان درایو

1398-04-31 11:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:58

Personal Vault، ویژگی امنیتی جدید مایکروسافت در وان درایو

مایکروسافت یک قابلیت جدید را در سرویس OneDrive خود اضافه کرده است. در این قابلیت، یک پوشه محافظت شده با رمز عبور جدید ساخته می‌شود که به شما امکان می‌دهد فایل‌های حساس و مهم خود را با لایه اضافی احراز هویت محافظت کرده و از امنیت اطلاعات خود اطمینان پیدا کنید. Personal Vault که نام این ویژگی جدیدی است از روش‌های احراز هویت ایمن مانند پین‌کد، تشخیص چهره، اثر انگشت، احراز هویت 2 مرحله‌ای از طریق ایمیل یا پیام کوتاه استفاده می‌کند.

پوشه Vault در کنار پوشه‌های دیگر در برنامه OneDrive مانند اسناد و تصاویر ظاهر می‌شود اما هربار که شما سعی می‌کنید از طریق وب، رایانه و یا دستگاه‌های تلفن همراه به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، قفل شده و از شما خواسته می‌شود که احراز هویت را انجام دهید. اینکار موجب تقویت امنیت حساب شما در هنگامی که حساب شما توسط مهاجمان مورد نفوذ قرار می‌گیرد، می‌شود.
هدف مایکروسافت از ارائه این قابلیت، افزایش امنیت داده‌های حساس کاربران مانند داده‌های مالیاتی، اسناد و مدارک مهم، کارت‌های شناسایی و... می‌باشد. شما می‌توانید انواع داده را در این مکان امن نگهداری کرده و در صورت استفاده از این قابلیت محدودیت حجم شما به صورت رایگان از 50 گیگابایت به 100 گیگابایت افزایش پیدا می‌کند.
این ویژگی تمامی قابلیت‌های امنیتی سرویس OneDrive را دارا می‌باشد. قابلیت‌هایی مانند رمزنگاری داده، محافظت در برابر باج‌افزار ، نظارت بر فعالیت‌های مشکوک، بازیابی داده‌ها، اسکن ویروس‌ها و ... .

microsoft-OneDrive-Personal-Vault.png

علاوه بر این هنگامی که همگام‌سازی OneDrive با کامپیوتر شما صورت می‌گیرد، اطلاعات این پوشه بصورت اتوماتیک در قسمت  BitLocker-encrypted جای می‌گیرد. مایکروسافت می‌گوید: "برای حفاظت بیشتر در تلفن‌های همراه، توصیه می‌کنیم قابلیت رمزگذاری را بر روی دستگاه iOS یا Android  خود فعال کنید . در مجموع تمامی اقدامات، به حفظ بیشتر امنیت فایل‌های شما کمک می‌کند حتی اگر کامپیوتر ویندوز 10 یا دستگاه تلفن همراه شما گم شده، دزدیده شده یا کسی به آن دسترسی پیدا کرده باشد".
در Personal Vault قابلیت دیگری وجود دارد که اگر ظرف مدت 3 دقیقه در تلفن همراه یا 20 دقیقه در نسخه وب فعالیتی نداشته باشید، مجددا نیازمند احراز هویت هستید.در حال حاظر ویژگی Personal Vault در کامپیوترهای ویندوز 10 ، نسخه وب ، سیستم عامل آندروید و ios در دسترس است اما فعلا تنها برای 3 کشور استرالیا ، نیوزلند و کانادا در دسترس بوده و تا پایان سال برای تمامی کشورها دردسترس قرار می‌گیرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط