رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نکات مهم در استفاده از باتری گوشی‌های موبایل

1398-05-06 12:40
تنظیم اندازه قلم

پ

2:15

نکات مهم در استفاده از باتری گوشی‌های موبایل

افزایش عمر باتری گوشی، لپ‌تاپ و سایر گجت‌های شارژی با رعایت چند قانون اساسی امکان‌پذیر است. برای افزایش طول عمر باتری و شارژدهی بیشتر موبایل و دستگاه‌های خود کافی است مواردی را که در ادامه ارائه می‌دهیم، انجام دهید تا دیگر نگران خرابی و خالی شدن زود هنگام باتری گوشی خود نباشید!

برای اینکه بیشترین استفاده لازم را از باتری‌های گوشی داشته باشید لازم هست موارد زیر را رعایت نمایید:

۱- در هنگام شارژ قاب و کیف گوشی را خارج نمایید تا هوا راحت‌تر در اطراف دستگاه شما جریان داشته باشد و دمای باطری زیاد بالا نرود.

۲- از سیم شارژرها و آداپتورهای متفرقه و غیراصل برای شارژ استفاده نکنید چون هر باتری دارای مشخصات جریان و ولتاژ مشخصی برای شارژ شدن است و با شارژرهای متفرقه این ولتاژ و جریان رعایت نشده و به‌شدت به باتری آسیب می‌زند.

۳-  در هنگام اتصال گوشی به پریز برق از آن مخصوصاً برای کارهای سنگین و بازی‌ها استفاده نکنید. دلیل این مورد بیشتر به خاطر گرم شدن خود گوشی و بیشتر شدن آن با گرمای حاصل از شارژ می‌باشد که این گرمای بیشتر باعث عدم کارکرد دقیق باتری شده و حتی عمر آن را نیز کاهش می‌دهد. و همچنین به دلیل استفاده بالا از باتری و هم‌زمان شارژ شدن آن برای باتری مضر است.

extending-battery-life.jpg

۴- هیچ‌وقت گوشی را شب تا صبح در شارژ رها نکنید. چون با این کار گوشی در ۱۰۰% تا ساعت‌ها شارژ مجدد می‌شود و عمر آن کاهش می‌یابد.

۵- از برنامه‌های جانبی مدیریت باتری استفاده نکنید چون خود این نرم‌افزارها علاوه بر مصرف باتری؛ عملکرد سیستم‌عامل را در مدیریت باتری ضعیف کردی و در بسیار از موارد خود این برنامه‌ها مخرب هستند.

۶- همیشه پس از کاهش درصد باتری به زیر ۲۰% شروع به شارژ نمایید و از شارژ در درصدهای بالا خودداری نمایید دلیل این مورد هم این هست که هر باتری یک تعداد مشخصی را برای شارژ شدن برای خود دارد؛ برای مثال یک باتری ۱۰۰۰ بار می‌تواند شارژ شود وقتی شما این هزار بار را تا ۱۰۰ استفاده نمایید و در صورت کم شدن تا زیر ۲۰% دوباره شارژ نمایید بیشتر از آن می‌توانید استفاده نمایید.

۷- از پاور بانک‌های ارزان‌قیمت و بدلی استفاده نکنید چون این پاور بانک‌ها قابلیت‌های تنظیم خودکار ولتاژ و جریان را ندارند و با جریان و ولتاژ اشتباه باعث کاهش عمر باتری دستگاه شما می‌شود.

۸- هنگام شارژ توسط پاور بانک نیز گوشی را استفاده نکنید چون با استفاده، جریان ورودی و ولتاژ بیشتر شده و پاور بانک هم جریان و ولتاژ را بیشتر می‌کند و همانند مورد ۲ عمر باتری کم می‌شود.

 با رعایت این موارد عمر مفید باتری بیشتر می‌گردد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط