رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه از دانلود خودکار چندین فایل‌ در مرورگر گوگل کروم جلوگیری کنیم

1398-05-15 10:59
تنظیم اندازه قلم

پ

2:13

چگونه از دانلود خودکار چندین فایل‌ در مرورگر گوگل کروم جلوگیری کنیم

غیرفعال‌کردن دانلود همزمان چند فایل به صورت خودکار

در مرورگر کروم با کلیک برروی دکمه منو (Menu) و انتخاب گزینه Settings (تنظیمات) وارد پنجره تنظیمات مرورگر شوید. هم‌چنین با واردکردن آدرس chrome://settings در نوار آدرس می‌توانید به‌طور مستقیم پنجره تنظیمات را باز کنید.

در تب تنظیمات به پایین صفحه حرکت کرده و برروی گزینه Advanced کلیک کنید.

در بخش Privacy and Security برروی گزینه Site Settings کلیک کنید.

در پایین لیست تنظیمات این بخش برروی گزینه Automatic Downloads کلیک کنید.

به‌طور پیش‌فرض، این گزینه در حالت روشن قرار داده شده تا هنگامی که چندین فایل به صورت همزمان از سایت‌های مختلف دانلود شوند، نیاز به اجازه کاربر داشته باشند. پیشنهاد ما نیز فعال ماندن این گزینه است، اما اگر قصد دارید تمامی سایت‌ها را از دانلود خودکار چندین فایل منع کنید، سوییچ این گزینه را به حالت خاموش برگردانید.

فعال‌کردن گزینه دانلود همزمان چند فایل به صورت خودکار به شرط مسدود کردن سایت‌های خاص

همانطور که در متن بالا به آن اشاره کردیم، غیرفعال‌کردن این گزینه به شما پیشنهاد نمی‌شود. شاید شما قصد دارید تا چندین فایل به صورت همزمان را از یک سایت خاص دانلود کنید. حتی شاید سایت موردنظر شما نیز قابل اعتماد باشد، بنابراین باید این سایت‌ها را از بقیه سایت‌های مطمئن جدا کنید تا مرورگر قادر به دانلود از آن نباشد. پیشنهاد ما در این رابطه، استفاده از لیست سیاه گوگل کروم است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید سایت‌های ناامن را وارد لیست سیاه کنید.

طبق متنی که در بالا وجود دارد، وارد قسمت تنظیمات مرورگر شوید و یا با استفاده از آدرس chrome://settings/content/automaticDownloads به‌طور مستقیم وارد بخش مدیریت دانلود‌های خودکار شوید. در این قسمت سوییچ غیرفعال را به حالت فعال (روشن) برگردانید.

حالا برروی گزینه Add که در رو‌به‌روی متن Block مشاهده می‌شود، کلیک کنید.

در بخش Add a site با وارد‌کردن آدرس سایت مورد‌نظر خود و کلیک برروی گزینه Add می‌توانید سایت مورد‌نظری که شما را از لحاظ دانلود‌های خودکار آزار می‌دهد مسدود کنید.

هم‌چنین، در صورتی که سایت مورد نظرتان دارای زیر‌دامنه‌های مختلفی است با اضافه‌کردن .* به ابتدای آدرس آن می‌توانید از شروع دانلود توسط زیر‌دامنه‌های آن سایت نیز جلوگیری کنید.

علی‌رضا علی‌پور

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط