رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نکات مهم در خصوص حفظ امنیت واتس‌اپ

۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۲:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۴:۴۳

نکات مهم در خصوص حفظ امنیت واتس‌اپ

 

۱ - در خصوص مکالمات حساس و مهم‌، رمزگذاری را بررسی کنید

هر چند که واتس‌اپ بصورت پیش‌فرض ارتباط بین کاربران را رمزگذاری می‌کند، با این حال در مورد برخی مکالمات بهتر است که این گزینه را دوباره بررسی کنید.  برای این منظور پنجره مکالمه با مخاطب خود را باز کنید، روی اسم کاربر در بالای صفحه تپ و سپس روی Encryption تپ کنید. چیزی شبیه عکس زیر را خواهید دید:

https://koneshtech.academy/wp-content/uploads/2019/07/whatsapp-verify-security-code-634x500.png

از اپلیکیشن دیگری استفاده کنید تا مطمئن شوید شما و مخاطبتان هر دو کد امنیتی مشابهی دارید، همچنین می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌‌های بارکد خوان، QR کد را اسکن کنید.

۲ - اخطارهای امنیتی را فعال کنید

هنگامی که موبایل یا دستگاه جدیدی از مخاطبین به گفتگوی حال حاضر دسترسی پیدا می‌کنند، یک کد امنیتی جدیدی ساخته می‌شود. واتس اپ قابلیت این را دارد که مخاطبان را از تغییر کد امنیتی آگاه کند. سپس شما می‌توانید از طریق تلفن یا اپلیکیشن پیغام‌رسان دیگری، کد امنیتی جدید را با مخاطبتان دوباره بررسی کنید تا از امنیت گفتگو مطمئن شوید.

برای فعال کردن نمایش اخطارهای امنیتی مسیر:

WhatsApp>Settings>Account>Security>Show security notifications

را دنبال کنید.

https://koneshtech.academy/wp-content/uploads/2019/07/whatsapp-show-security-notifications.png

۳- ویژگی ورود دو مرحله‌ای را فعال کنید

مسیر Menu>Settings>Account>Two-step verification>Enable را دنبال کنید. یک کد ۶ رقمی ایجاد کنید، رمزعبور خود را وارد کنید که در صورت فراموش کردن این کد بتوانید حسابتان را باز پس بگیرید. گزینه ورود دو مرحله‌ای واتس‌اپ بصورت تصادفی از شما می‌خواهد که کد ۶ رقم را وارد کنید. این ویژگی مانند گزینه احراز هویت دو‌مرحله‌ای نیست.

https://koneshtech.academy/wp-content/uploads/2019/07/whatsapp-two-step-verification-585x500.jpg

۴- پشتیبان‌گیری ابری واتس‌اپ را غیرفعال کنید

کاربران واتس‌اپ توجه داشته باشند، با اینکه این اپلیکیشن ارتباط بین کاربران را رمزگذاری می‌کند، اما فایل‌های پشتیبان این سرویس روی گوگل درایو یا iCloud رمزگذاری نشده ذخیره می‌شوند. اگر به حریم شخصی خود اهمیت می‌دهید گزینه بک‌آپ گیری واتس اپ را غیرفعال کنید. بدین منظور قدم‌های زیر را دنبال کنید:

  • گوشی‌های آیفون:
  • :WhatsApp>Settings>Chats>Chat Backup>Auto Backup>Off
  • گوشی‌های اندروید:
  •   :WhatsApp>Menu>Settings>Chats>Chat Backup>Backup to Google Drive>Never

۵- مراقب کلاهبرداران باشید

مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید. کلاهبردارن ممکن است با برداشتن تصاویر یکی از دوستان و آشنایان شما، خود را جای آن‌ها جا بزنند و از شما درخواست اطلاعات یا پول بکنند. بنابراین مراقب کلاهبرداران باشید.

۶ -تنظیمات حریم شخصی در واتس‌اپ را جدی بگیرید 

مسیر Settings>Account>Privacy  را دنبال کنید تا تنظیمات حریم شخصی لازم را اعمال کنید. در این مسیر می‌توانید تنظیم کنید که چه کسی عکس پروفایل شما یا آخرین زمانی که آنلاین بوده‌اید را ببیند.

فراموش نکنید که اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ واتس‌اپ را از وب‌سایت رسمی واتس‌اپ یا فروشگاه‌های معتبر مانند گوگل یا اپل دریافت کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط