رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

7 نکته برای به دست آوردن فضای بیشتر درگوشی‌های اندروید

1398-06-16 11:38
تنظیم اندازه قلم

پ

3:31

7 نکته برای به دست آوردن فضای بیشتر درگوشی‌های اندروید

در اینجا هفت نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند از فضای ذخیره‌سازی گوشی اندروید خود بهینه استفاده نمایید

1- حذف برنامه‌های اضافی

برای حذف برنامه‌ها، به تنظیمات بروید و روی برنامه‌ها کلیک کنید. لیستی از تمام برنامه‌های تلفن شما ظاهر می‌شود.
برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید اما قبل از حذف نصب، به سمت Storage بروید، روی آن کلیک کنید و حافظه پنهان و داده‌ها را پاک کنید. سپس به عقب برگردید و دکمه حذف را بزنید.

2- حافظه نهان خود را پاک کنید

در حالی که قصد حذف لیست برنامه‌های خود را دارید، این زمان مناسب برای پاک کردن حافظه نهان برنامه‌هایی است که شما نگه دارید. شما به هر حال در لیست برنامه‌ها هستید.
در این مثال، به سمت Storage بروید، روی آن کلیک کنید و فقط حافظه پنهان را پاک کنید.

3- حذف برنامه های پیش فرض

یکی از مهمترین مشکلات جانبی Androids این است که آنها برنامه‌های زیادی را که از قبل نصب شده‌اند، یا برنامه‌های bloatware ارائه می دهند، که فقط در فضای خود قرار گرفته اند. می‌توانید آنها را غیرفعال کنید اما از شر آنها خلاص نشوید.

در واقع هیچ راهی برای خلاص شدن از شر bloatware با یک برنامه شخص ثالث وجود ندارد، مگر اینکه به تلفن خود دسترسی ریشه ای داشته باشید. اگر نمی دانید دسترسی ریشه چیست، فقط با پاک کردن حافظه پنهان و غیرفعال کردن bloatware ایمن هستید.

4- عکس، فیلم، صوتی را در فضای ذخیره‌سازی ابر بارگذاری کنید

عکس‌ها، فیلم‌ها و صدا احتمالاً بیشترین فضای گوشی را به خود اختصاص می‌دهد. اما لازم نیست آنها را حذف کنید.
درعوض، آنها را در برنامه‌های ابری ذخیره کنید. Google Photos   برنامه‌ای است که باید نصب کنید. بعد از نصب Google Photos می‌توانید تنظیمات را در برنامه فعال کنید که به شما امکان می‌دهد کدام عکس‌ها را برای آپلود انتخاب کنید، مانند عکس های گرفته شده با دوربین، عکس‌های بارگیری شده یا پرونده‌های نامگذاری شده از مجموعه. هر بار که عکسی اضافه می‌کنید، به صورت خودکار به ابر منتقل می‌شود.

5- ایمیل و پیام‌های خود را پاک کنید

صرفه‌جویی در فضای دیگر حذف تمام پیام‌های متنی است. یک ترفند برای Androids قدیمی‌تر محدود کردن تعداد پیام‌های متنی است که ذخیره می‌شوند، با قدیمی‌تر به طور خودکار پاک می‌شوند.

روی برنامه پیام نوشتاری خود کلیک کنید، روی سه نقطه عمودی، تنظیمات را کلیک کنید، روی تنظیمات بیشتر کلیک کنید و گزینه Delete Old Messages را تغییر دهید. تلفن‌های جدید Android به شما امکان می‌دهند تمام پیام‌ها را پس از خواندن آنها حذف کنید.

6- از دستگاه و کارت SD خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر می‌ترسید برخی از پرونده‌ها یا سندی را که بعداً به آن نیاز دارید حذف کنید، می‌توانید داده‌های تلفن خود را بر روی رایانه خود و یک هارد دیسک خارجی دیگر تهیه کنید.

7- یک کارت SD جدید با فضای ذخیره‌سازی بیشتر دریافت کنید

اگر نمی‌خواهید تمام مراحل پاک کردن Android خود را طی کنید، کافی است یک کارت جدید MicroSD بخرید تا فضای ذخیره‌سازی اضافی اضافه شود. بسیاری از محبوب‌ترین مدل‌های اندرویدی به شکاف MicroSD مجهز شده‌اند.
تلفن خود را خاموش کرده و کارت جدید MicroSD را نصب کنید. پس از وارد کردن آن و روشن کردن تلفن، می‌توانید مشخص کنید که داده‌ها به طور خودکار در کارت، مانند عکس‌ها و فیلم‌ها، چگونه می‌توانند در کارت ذخیره شوند. به عنوان مثال، برای تنظیم فضای ذخیره عکس و فیلم، به تنظیمات، سپس برنامه‌ها رفته و روی دوربین ضربه بزنید. به جستجوی محل ذخیره‌سازی بروید و روی دستگاه یا کارت حافظه ضربه بزنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط