رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه مانع ضبط صدای خود در گوگل شویم

۱۳۹۸-۰۶-۱۷ ۰۷:۴۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۳۰

چگونه مانع ضبط صدای خود در گوگل شویم

امروز در سایت پلیس فتا قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه صداهای ضبط شده در حساب کاربری گوگل خود را شنیده و سپس پاک کنید. همچنین به شما نشان خواهیم داد چگونه مانع از ضبط خودکار مکالمات شما توسط سرویس گوگل شوید.

وقتی شما به عنوان کاربر گوشی هوشمند از گوگل سوالی می‌پرسید، صدای شما به صورت خودکار در حساب کاربری گوگل ضبط می‌شود. هرچند این صداها فقط در دسترس شما هستند اما ممکن است حاوی برخی اطلاعات محرمانه باشند که شما نخواهید در فضای ابری ذخیره شود.

اصلاً نگران نباشید. به راحتی می‌توانید به این صداها دسترسی پیدا کرده و در صورت تمایل آن‌ها را حذف کنید. همچنین می‌توانید به گوگل اجازه ندهید صدای شما را ضبط کند. در ادامه این مطلب با سایت پلیس فتا همراه باشید.

مدیریت مکالمات ضبط شده در دستیار گوگل شما
به صفحه Voice & Audio Activity بروید. شاید مجبور باشید مجدداً سرویس گوگل پلی خود را Sign-in کنید.

12.jpg

در این قسمت می‌توانید صداهای ضبط‌ شده خود توسط گوگل را گوش دهید.

شما با استفاده از دکمه Play می‌توانید صدای ضبط‌ شده را گوش دهید.

این کار زمانی می‌تواند مفید باشد که شما با استفاده از صدا به دنبال عنوان کتاب یا چیزی شبیه به یک کلیپ یا فیلم باشید و دقیقاً اسم فیلم موردنظرتان را به یاد نمی‌آورید و می‌خواهید چیزهای بیشتری در مورد آن پیدا کنید.

22.jpg

برای پاک کردن صداها و مکالمات ضبط شده به صورت زیر عمل کنید:

۱- بازه زمانی که قصد پاک‌کردن آن را دارید انتخاب کنید.

۲- برای پاک‌کردن: بر روی چک‌باکسی که کنار صدای ضبط‌ شده قرار دارد کلیک کرده و سپس بر روی منوی Delete که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

۳- می‌خواهید چند گزینه را به صورت همزمان پاک کنید؟ قبل از اینکه چک‌باکسی را تیک بزنید، بر روی منوی بازشوی (آیکونی با سه نقطه) گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید. بعد از این کار می‌توانید صداهای ضبط‌ شده امروز، دیروز، هفته قبل، چهار هفته قبل یا حتی همه صداها را پاک کنید.

تاریخچه ضبط صدا را غیرفعال کنید

گوگل از این صداهای ضبط‌ شده برای کمک به شناسایی صدای شما و بهبود آن استفاده می‌کند. این داده‌ها صرفا توسط شما قابل دسترسی است. اگر از ضبط‌ شدن صدایتان در سرورهای گوگل احساس خوشایندی ندارید و احساس می کنید حریم خصوصی شما نقض شده است، راه آسانی برای غیرفعال کردن چنین ویژگی وجود دارد.

33.jpg

۴- در صفحه Voice & Audio Activity، بر روی منوی بازشو (آیکون سه نقطه) کلیک کرده و Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

۵- سوئیچ آبی‌رنگ بالا سمت راست را به صورت غیرفعال (Off) در بیاورید. از شما خواسته می‌شود متوقف‌کردن تاریخچه ضبط صدا را تأیید کنید؛ سپس بر روی گزینه Pause کلیک کنید.

از توجه شما سپاسگذاریم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط