رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

فراهم شدن احراز هویت با اثرانگشت در سرویس‌های گوگل برای کاربران اندروید

۱۳۹۸-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۵

فراهم شدن احراز هویت با اثرانگشت در سرویس‌های گوگل برای کاربران اندروید

اگر از مرورگر کروم در گوشی اندرویدی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی و با استفاده از اثر انگشت به جای رمز عبور برای ورود به حساب کاربری و دیگر سرویس‌های گوگل استفاده کنید. 

Google ویژگی جدیدی به نام "تأیید کاربر محلی" را معرفی کرده است که به شما امکان می‌دهد با ثبت اثر انگشت یا هر روش دیگری که برای باز کردن قفل دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، وارد حساب کاربری خود شوید. مکانیزم یاد شده همچنین از ویزگی FIDO2 که در اندرویدهای ۷ به بعد به این سیستم عامل اضافه شده است ، پشتیبانی می کند.

این ویژگی علاوه بر پیشتیبانی از پروتکل FIDO2 از پروتکل‌های W3C WebAuthn و CTAP برای سادگی بیشتر و افزایش امنیت احراز هویت، پشتیبانی می کند.

Google-fingerprint-web-verification-update-2.jpg

گوگل همچنین عنوان کرد که اثر انگشت کاربران و رمزهای عبور آن‌ها به هیچ عنوان برای گوگل ارسال نمی‌شود. همچنین گوگل سرویسی با آدرس https:‎//passwords.google.com رونمایی کرده است که به کاربران اجازه مدیریت رمزهای عبور را می‌دهد.

گوگل در تلاش است تا این سرویس را با سرویس‌های خود و همچنین Google cloud بیشتر همگام کند. این قابلیت برای کاربرانی که برای سرویس‌های خود رمزهای قوی استفاده می‌کنند اما آن‌ها را فراموش می‌کنند می‌تواند بسیار مفید باشد.

اگر از جمله کاربرانی هستید که تمایل به استفاده از پسورد دارید، حتماً توصیه می‌شود که احراز هویت ۲ مرحله‌ای را فعال کنید تا اگر افراد خلافکار به رمز عبور شما دسترسی پیدا کردند، بازهم نتوانند وارد حساب کاربری شما شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط