رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

داستان وب سایت سرمایه گذاری و اجرای طرح پانزی

1398-06-21 10:10
تنظیم اندازه قلم

پ

5:37

داستان وب سایت سرمایه گذاری و اجرای طرح پانزی

برخی از جرائم سازمان یافته و سیستم های پولشویی با هدایت لیدرهای اصلی ساکن کشورهای همسایه انجام می گیرد و همدستان آن‌ها در داخل کشور به ظاهر از ماهیت کلاهبرداری متهمین اطلاعی ندارند و نقش مکمل برای تبادلات مالی و انتقال ارز بر عهده آنها می باشد،یکی از شگردهای مشهور کلاهبرداری در این سیستم ها بهره گیری از طرح پانزی است.
چند ماهی بود که با انگیزه زیاد تصمیم گرفته بودم اقدام  به سرمایه گذاری تضمینی و پر سود کنم، بنابراین در فضای دیجیتال پرس و جو می کردم تا راهکاری پیدا کنم که به نتیجه ای نرسیدم، آخر شب قبل از خواب دوباره رفتم به سایت گوگل،نوشتم سرمایه گذاری تضمینی، صفحات شامل نتایج جستجو را مرور کردم عاقبت یک لینک با متن کوتاه جذاب توجه مرا جلب کرد،از طریق لینک وارد وبلاگ شدم سپس با کنجکاوی قسمت های مختلف از جمله راهنمای فعال سازی پنل کاربری،پشتیبانی 4 بانک معتبر جهانی از وب سایت سرمایه گذاری، تسهیلات وام بی بهره، پورسانت های همکاری،اعطای سود عالی و تضمینی را مطالعه کردم ، وبلاگ به ظاهر توسط نماینده ایرانی وابسته به شرکت بین المللی برای جذب سرمایه های مردم ایجاد شده بود، البته مشخصات نماینده ایرانی در وب سایت انگیسی زبان ثبت شده بود.
این شرکت سرمایه گذاری در بازارهای بورس، اوراق قرضه، اوراق بهادار،نفت،طلا و فارکس فعالیتی گسترده داشت، خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم این شرکت با سرمایه های مردم دنیا در عرصه تجارت جهانی فعالیت و همه در سودهای کلان بدست آمده شریک می شوند.
شماره تماس و  تلگرام نماینده شرکت در وبلاگ اعلام شده بود، از طریق تلگرام سوالات زیادی پرسیدم و پاسخ های به ظاهر منطقی و زیبایی دریافت کردم،در ادامه با نماینده ایرانی شرکت خارجی تماس تلفنی گرفتم صحبت های جذاب آقای دکتر دیگر هیچ شکی برای اینجانب باقی نگذاشت،آینده ای رویایی و شگفت انگیز در انتظارم بود.
برای سرمایه گذاری اولیه ، خودروی شخصی و جواهرآلات همسرم را فروختم و پول به کارت بانکی حسابدار معرفی شده واریز کردم تا به اعتبار دلاری تبدیل و به حساب پرفکت مانی شرکت اصلی واریز شود، بنابراین پس از 3 ساعت اکانتم در وب سایت سرمایه گذاری با معادل دلاری شارژ شد ، مبلغ سود به صورت روزشمار در پنل کاربری مرتب به روز رسانی می شد ، بعد از یکماه برای دریافت وام از آقای دکتر پرس و جو کردم،ایشان گفت به میزان 40 درصد از موجودی سرمایه ، به اینجانب وام بی بهره تعلق می گیرد.
از طریق پنل کاربری درخواست اخذ تسهیلات وام ارسال شد،طی 48 ساعت اعتبار وام در اکانتم واریز شد،از نماینده شرکت درباره چگونگی نقد کردن وام پرسیدم گفت باید از آشنایان عضوگیری کنم و سپس از طریق پنل کاربری به هر اکانت جدید مبلغ حداکثر 1000 دلار به صورت اعتباری واریز کنم و  پول نقد به ریال از اعضای جدید بگیرم با این روش وام نقد می شود و همچنین پورسانت همکاری جهت عضوگیری  به من تعلق می گیرد و به اعتبار سرمایه در حساب کاربری اضافه خواهد شد.
سپس با تبلیغات شروع به عضوگیری از میان آشنایان کردم و همه چی به خوبی پیش رفت، خیلی خوشحال بودم، بیشتر قسط های وام از حق کمیسیون ها و سود سرمایه گذاری کسر شد.
8 ماه گذشت و آقای دکتر شاکی بود که اعضای جدیدی توسط من و سایرین در یکماه گذشته اضافه نشده است، به همین خاطر شرایط برای انتقال اعتبار به اعضای جدید و دریافت پول میسر نبود، بنابراین آشنایان از طریق پنل کاربری درخواست برداشت اصل سرمایه و انصراف از عضویت را ثبت کردند در ظاهر حواله پرداخت در پنل های کاربری فعال شد،من هم از طریق تلگرام پیگیر این قضیه بودم و نماینده شرکت هر دفعه بهانه ای می آورد و موکول به ماه آینده می کرد،تا اینکه همه اکانت های سرمایه گذاری بلوکه شد و آقای دکتر هم به ظاهر از طریق وب سایت اصلی این اتفاق را پیگیری و بیانیه شرکت مبنی بر هک وب سایت را منتشر کرد و بیان داشت به زودی مسئله حل و فصل خواهد شد.
آشنایان از دست من خیلی عصبانی بودند و ناراحتی های زیادی نصیب زندگی ما شد، در نهایت تصمیم گرفتیم به 4 بانک بین المللی مذکور ایمیل ارسال کنیم ،بنابراین موضوع عدم اجرای تعهدات توسط شرکت سرمایه گذاری به این بانک ها گزارش دادیم، متأسفانه متوجه شدیم این سایت سرمایه گذاری هیچ اعتباری از سوی این بانک ها ندارد.
من و آشنایان همراه با مستندات و تراکنش های بانکی به دادسرا رفتیم و شکایت کردیم ،سپس به پلیس فتا مراجعه نمودیم،طی پیگیری های پلیس فتا، خوشبختانه همدستان متهم دستگیر شدند البته از موضوع کلاهبرداری اظهار بی اطلاعی و بیان شد که سال گذشته با مشاهده فراخوان استخدام در وبلاگ آقای دکتر و طی درخواست همکاری، به عنوان حسابدار برای تبادلات مالی و انتقال ارز مشغول به کار شدیم.
طی بررسی های تکمیلی مشخص شد متهم اصلی ساکن کشور ترکیه می باشد و سایت سرمایه گذاری انگلیس زبان، توسط خود کلاهبردار با شگرد مشهور طرح پانزی ایجاد شده است،البته پلیس فتا از طریق پلیس اینترپل موضوع را پیگیری و خوشبختانه اصل سرمایه ها عودت شد.
طی مشاوره با کارشناس پلیس فتا، نکته های صیانتی ارزشمندی آموختم که تقدیم مخاطبین عزیز میکنم امیدوارم با دقت کامل مطالعه کنید تا در دام این افراد تبهکار گرفتار نشوید.
1- هوشیار باشید مجرمین سایبری با بهره گیری از طرح پانزی به واسطه راه اندازی وب سایت های سرمایه گذاری اقدام به جذب سرمایه های افراد می کنند و تا مدتی از طریق اعضای جدید مبلغ سود یا وام را پرداخت می کنند،سپس زمانی که عضوگیری ها متوقف شد،پنل های کاربری بلوکه می شود و دیگر اصل سرمایه و سودها به افراد فریب خورده بر نمی گردد.
2- فریب ظاهر وب سایت های کلاهبرداری و تبلیغات دروغ را نخورید، هر وب سایت معتبری قابل جعل می باشد حتی فعال سازی تراکنش های ارزی در پنل کاربری یا کیف های پول مجازی برای سوء استفاده از سرمایه شهروندان قابل پیاده سازی می باشد.
3- تنها به ظاهر مطالب پیرامون مجوزها و  نظارت مراکز معتبر برای کسب و کارهای اینترنتی اکتفا نکنید و حتماً برای راستی آزمایی به صورت مستقیم از این مراکز درباره این وب سایت ها اعتبارسنجی کنید.
4- همیشه به تبلیغات وسوسه انگیر و غیرمنطقی شک کنید و تحقیقات گسترده ای برای اطمینان از صحت این تبلیغات انجام دهید.
5- اگر با کسب و کارهای هرمی مجهول الهویه همکاری و برای عضوگیری فعالیت می کنید در صورت وقوع کلاهبرداری، شما در معرض اتهام و فشارهای اجتماعی قرار می گیرید.
6-آگاه باشید در انتقال سرمایه از طریق کیف های پول مجازی، هویت گیرنده اعتبار در سیستم بانکی ثبت نمی شود، در واقع تراکنش های مرتبط با ارزهای دیجیتال  به صورت ذاتی بر پایه عدم شناسایی هویت طرفین طراحی گردیده است.
7- توصیه می شود شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه مطالب آموزشی، اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir  مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط