رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

قفل (Factory Reset Protection‏) FRP چیست؟

۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۳:۳۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۲

قفل (Factory Reset Protection‏) FRP چیست؟

شرکت گوگل پس از عرضه اندروید ورژن ۵ یک سیاست امنیتی را جهت جلوگیری از استفاده افرادی غیر از مالک گوشی در اندروید تعبیه کرده که اصطلاحاً به آن قفل FRP گفته می‌شود. این نوع قفل مانند اپل آیدی در گوشی‌های IOS است یعنی حتی بعد از گم شدن گوشی شما می‎‌توانید از طریق اکانت Gmail خود گوشی را قفل یا ریست کنید تا از دسترسی افراد غیر مجاز جلوگیری کنید.

frp.png

نحوه فعالسازی قفل FRP
زمانی که شما در تلفن همراه خود در قسمت Accounts یا حساب‌ها وارد شوید و جیمیلی را Set کنید به صورت خودکار قفل FRP تلفنتان فعال می‌شود و حتماً باید جیمیل و گذرواژه خود را به یاد داشته باشید تا اگر تلفنتان را Flash کردید در راه‌اندازی اولیه‌ تلفن آن را وارد کنید. همچنین شما می‌توانید قبل از Flash، حساب جیمیل خود را از قسمت Settings (تنظیمات) و Accounts (حساب‌ها) پاک کنید تا پس از Flash کردن دیگر نیاز به وارد کردن حساب جیمیل نباشد.

روش غیرفعال‌سازی قفل FRP هم به صورت زیر است:
۱- از قسمت Settings به بخش About phone رفته و ۶ بار روی Build number کلیک کنید تا اگر Developer option فعال نباشد برای شما فعال شود.

Developer-option.jpg

۲- از قسمت تنظیمات، Developer option یا گزینه توسعه دهنده را انتخاب و سپس تیک گزینه OEM unlocking را بردارید با این کار قفل FRP غیرفعال می‌شود و پس از Flash یا Format گوشی تلفن همراهتان دیگر نیاز به وارد کردن جیمیل و گذرواژه نیست.

OEM-Unlocking.jpg

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط