رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نحوه ارسال فایل‌های اجرایی از طریق جی میل

1398-06-24 12:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23

نحوه ارسال فایل‌های اجرایی از طریق جی میل

سرویس ایمیل گوگل موسوم به Google Mail یا بهتر بگوییم GMail (جی میل) مدت‌هاست که در بین سرویس‌ها به خاطر سرعت و امنیت آن دارای محبوبیت خاصی است ولی برخی مواقع که می‌خواهیم فایل‌های اجرایی را برای مثال باید پروژه برنامه‌نویسی را برای دوست و یا استاد خود به‌عنوان پروژه تحصیلی تحویل دهیم به مشکل برمی‌خوریم و سرویس جی میل آن را ارسال نمی‌کند و اکثراً همه فایل‌های EXE را ویروس می‌شناسد!

exe.jpg

چندراه برای ارسال فایل‌هایی اجرایی در سرویس جی میل وجود دارد که در ادامه این مطلب آموزشی سایت پلیس فتا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • اولین راه فشرده‌سازی و حتی گذاشتن رمز ورود به آن هست؛ با استفاده از نرم‌افزارهای فشرده‌سازی مانند WinRAR و ۷Zip فشرده‌سازی انجام دهید و ترجیحاً زیپ نباشد و RAR یا ۷z باشد که قابل باز کردن توسط سرویس امنیتی جی میل نباشد. گذاشتن رمز روی فایل هم باعث امنیت بیشتر می‌شود.
  • دومین راه‌حل استفاده از آپلود سنتزهایی مانند Persiangig.com و یا مشابه آن uplod.ir یا MediFire.com و بهتر از همه این‌ها PicoFile.com هست که فایل را آپلود می‌کنید و لینک دانلود را در متن ایمیل برای مقصد می‌فرستید! در این روش هم سرعت ارسال بیشتر می‌شود هم مشکل ویروسی شدن فایل ارسالی نیز حذف می‌شود.
  • آخرین و بهترین راه‌حل، سریع پاک کردن انتهای فایل یا Extension فایل هست! یعنی بجای ارسال file.exe بدون انتها یعنی file خالی را می‌فرستیم و در متن می‌گوییم exe آخر را اضافه کنند که  آن‌هم باید از Folder Option گزینه Show file extension برای مشاهده انتهای فایل‌ها فعال باشد.

امیدواریم از این مطلب آموزشی لذت برده باشید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط