رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه سیستم‌عامل اندروید خود را امن نگه دارید؟

1398-07-01 07:55
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47

چگونه سیستم‌عامل اندروید خود را امن نگه دارید؟

محافظت از گوشی‌های هوشمند مبحث بسیار مهمی است. ما نباید از امنیت در سیستم‌عامل دستگاه هوشمند خود غافل شویم. سیستم‌عامل اندروید یکی از سیستم‌عامل‌های پرطرفدار گوشی‌های هوشمند است. سیستم‌عامل اندروید، یک سیستم‌عامل متن باز است، این موضوع آسیب‌پذیری اندروید را افزایش می‌دهد. توسعه‌دهندگان امکان تغییرات برنامه‌های پیش‌فرض و رابط کاربری را هم دارند، که این موضوع می‌تواند سبب به وجود آمدن آسب‌پذیری‌های زیادی در سیستم عامل می‌شود.

برای افزایش امنیت در اندروید، و محافظت در آن باید از اپلیکیشن‌های امنیتی استفاده کنیم. این اپلیکیشن‌ها امنیت سیستم‌عامل شما را در مقابل نفوذ هکرها و حملات سایبری افزایش می‌دهند و از اطلاعات شخصی شما در اندروید محافظت می‌کنند.

1- برای افزایش امنیت در اندروید، در گام نخست باید حتما برای افزایش امنیت در اندروید و جلوگیری از آسیب‌پذیری در آن باید اپلیکیشن‌ها را از مارکت‌های رسمی و معتبر دانلود کنیم. به هیچ عنوان از مارکت‌های غیررسمی برای دانلود اپلیکیشن‌ها استفاده نکنید.

2- سیستم‌عامل اندرویدی خود را به‌روزرسانی کنید. معمولا شرکت‌های بزرگ هر از چند گاهی سیستم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند و در این به‌روزرسانی‌ها، باگ‌ها و مشکلات امنیتی را در سیستم‌عامل از بین می‌برند. برای مشاهده بروز رسانی دستگاه خود کافی است وارد بخش Setting یا تنظیمات شوید  و به قسمت About بروید و گزینه Android Security را چک کنید. در همین بخش می توانید با گزینه System update، سیستم را بروز رسانی کنید و در بخش Security تنظیمات نیز می‌توانید در قسمت Security policy updates و با فعال کردن اپدیت اتوماتیک، امنیت گوشی را بالا ببرید.

3- موزیک، ویدیو و عکس‌های مورد نظر خود را از سایت‌های معتبر و امن دانلود کنید. چرا که اگر از سایت‌های نامعتبر و آلوده این فایل‌ها را دریافت کنید، ممکن است آلوده باشند و حاوی بدافزار باشند. پس فایل‌های مورد نیاز خود را از منابع و سایت‌های معتبر دانلود کنید.

4- استفاده از آنتی‌ویروس مناسب و امن: حتما برای امنیت سیستم‌عامل اندروید خود و جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها از یک آنتی‌ویروس مناسب و امن استفاده کنید. آنتی‌ویروس  اطلاعات گوشی و کارت حافظه را اسکن و تماس ها و پیام های ناخواسته را مسدود می کند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط