رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه کی‌لاگر پنهان را از اندروید خود حذف کنید؟

1398-07-07 11:33
تنظیم اندازه قلم

پ

2:55

چگونه کی‌لاگر پنهان را از اندروید خود حذف کنید؟

همانطور که تلفن‌های هوشمند می‌تواند زندگی روزمره ما را آسان کنند، همچنین می‌تواند ما را با مشکلات جدی روبرو کنند. از آنجایی که ما داده‌های بسیار مهمی را در تلفن هوشمند اندرویدی خود ذخیره می‌کنیم، به هدف اصلی هکرها تبدیل شده است. همانند رایانه‌های رومیزی، سیستم عامل اندروید نیز مستعد خطرات امنیتی مانند تلاش برای هک کردن، keyloggerها، جاسوس افزارها و غیره است.

با این حال، کی‌لاگرها هنوز هم شناخته شده ترین و ترسناک‌ترین تهدیدات امنیتی در رایانه و تلفن‌های هوشمند هستند. اگرچه کی‌لاگرها به کندی در حال افزایش می‌باشند، همچنان هوشیارتر شده و هنوز هم می تواند آسیب های زیادی را وارد کنند.

Android Keylogger چیست؟
دقیقاً مانند  کی‌لاگرهای دسکتاپ، کی‌لاگرهای اندروید چیزی بیش از برنامه های ساده جاسوسی نصب شده بر روی دستگاه شما نیست. این برنامه‌ها برای ضبط هر آنچه که از صفحه کلید مجازی ثبت می‌کنید استفاده می‌شوند.
همه مواردی که در اندروید تایپ می‌کنید از جمله پیام‌های متنی، ایمیل، پیام برنامه، نام کاربری / کلمه عبور و غیره، توسط  کی‌‍‌لاگر ثبت می‌شود.

چگونه کی‌لاگرها را از اندروید حذف کنیم؟
1-    منبع را پیدا کنید
اولین قدم برای شما این است که بدانید کی‌لاگرها چگونه می‌توانند وارد دستگاه شما شوند. مورد اول اینکه کسی از دستگاه شما استفاده کرده و سپس کدنوشته مخرب(اسکریپت بد) را وارد دستگاه کرده است؛ دیگری اینکه برنامه‌هایی از منابع شخص ثالث نصب کرده‌اید و بدافزاری را به همراه کی‌لاگر در گوشی شما درج کرده است. خودتان باید تشخیص دهید که آیا هر یک از این موارد مشکوک هستند یا خیر، پس از آن حذف کلیدواژه‌ها بسیار ساده‌تر می‌شود.

Keylogger-script.jpg

2- فعالیت‌های غیرمعمول را بررسی کنید
نکته دوم این است که باید موارد ناآشنا و مشکوک که در دستگاه شما اتفاق می‌افتد‌ را بررسی کنید. مانند هر اسکریپت باعث می‌شود دستگاه شما غالباً راه اندازی مجدد شود یا هر نوع شماره‌ای روی صفحه ظاهر شود. اگر چیزی شبیه این در حال رخ دادن باشد، نشانه آن است که دستگاه شما با کی‌لاگر مواجه شده ‌است.

Remove-Hidden-Keyloggers-from-your-Android1.jpg

3- از آنتی ویروس استفاده کنید
چگونه می‌توانید کی‌لاگرها را حذف کنید؟ اولین و ساده ترین راه استفاده از آنتی ویروس جهت اسکن و حذف بدافزار از تلفن شما می‌باشد. ثانیا به دنبال اپلیکیشن آسیب دیده باشید که از داده‌های زیادی در پس‌زمینه استفاده می‌کند یا برخی از علل را برای دستگاه پخش می‌کند. آن برنامه را حذف کنید و سپس دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید. مطمئناً همه اینها به حذف هر نوع کی‌لاگر در دستگاه شما کمک خواهد کرد.

Remove-Hidden-Keyloggers-from-your-Android2.jpg

پس از حذف برنامه کی‌لاگر یا جاسوس‌افزار، حتماً یک برنامه آنتی ویروس مناسب موبایل را دانلود و نصب کنید. لذا توصیه می‌گردد از Malwarebytes برای محافظت بیشتر دستگاه اندروید در برابر تهدیدات امنیتی مانند جاسوس افزارها، کی‌لاگرها و غیره استفاده کنید.

4- مدیریت فایل را بررسی کنید و پوشه را بارگیری کنید
برای هر یک از پوشه‌ها به مدیریت فایل نگاه کنید و ببینید که آیا فایلهای مخفی که ممکن است  کی‌لاگر باشند وجود دارد، فقط آن را حذف کنید. این اقدام می‌تواند زمان بر باشد اما همانطور که می‌دانید در پایان دستگاه شما برای استفاده امن‌تر خواهد شد. همچنین، بخش برنامه‌های نصب شده اندرویدی خود را بررسی کنید. اگر برنامه مشکوکی پیدا کردید، در اسرع وقت آن را حذف کنید.

Remove-Hidden-Keyloggers-from-your-Android3.jpg

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط