رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه می‌توان فروشگاه آنلاین خود را از تهدیدهای سایبر محافظت نمود

1398-07-14 09:07
تنظیم اندازه قلم

پ

1:57

چگونه می‌توان فروشگاه آنلاین خود را از تهدیدهای سایبر محافظت نمود

داشتن یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز و پر سود در بازار امروز باشد. با بسیاری از فروش و معاملات انجام شده بصورت آنلاین، به نظر می‌رسد بهترین مکان برای راه‌اندازی فروشگاه است. اما، با وجود داشتن یک فروشگاه اینترنتی مطمئناً می‌تواند منجر به موفقیت شود، اما درهایی را برای تهدیدهای سایبر نیز باز می‌کند، چیزی که امروزه بسیار مرسوم است.

مطمئن شوید که بستر تجارت الکترونیکی که از آن استفاده می‌کنید مورد اعتماد است

یکی از اولین اقدامات برای ایمن بودن فروشگاه اینترنتی شما، اطمینان از سکونت در سکوی تجاری قابل اعتماد تجارت الکترونیکی است. وقتی سکویی را انتخاب کنید که در تجارت الکترونیک تخصص داشته باشد، این بدان معناست که آنها همان کسی هستند که با تهدیدهای سایبری و مسائل امنیتی سروکار دارند.

به‌روزرسانی‌های خود را به موقع انجام دهید

نکته دیگر این است که مطمئن شوید در بالای همه به‌روزرسانی ها قرار دارید. هر وقت به روزرسانی نرم‌افزار ارائه شد، مهم است که شما آنها را فوراً انجام دهید. سایت‌هایی به‌روز شده اکثراً مورد هدف قرار نمی‌گیرند.

اطمینان حاصل کنید که از لایه‌های سوکت ایمن استفاده کنید

گرچه این ممکن است کمی فنی به نظر برسد، اما نسبتاً ساده است.  شما می‌خواهید از وب‌سایتی استفاده کنید که از HTTP با SSL (لایه سوکت ایمن) استفاده می‌کند و این بدان معنی است که دارای آدرس HTTPS است. این یک پیوند رمزگذاری شده بین مرورگر وب و سرور ایجاد می‌کند و به نوبه خود از سایت و مشتریان شما محافظت می‌کند.

کلمات عبور قوی را انتخاب نمایید

هنگامی که برای اولین بار با سیستم عامل تجارت الکترونیکی خود تنظیم شده‌اید، به طور معمول رمزهای عبور پیش‌فرض برای استفاده به آنها داده می‌شود. متأسفانه، این موارد بسیار ساده هستند و بنابراین هک کردن آنها بسیار آسان است. حتماً از رمزهای عبور استفاده کنید که مشکل باشد و مرتباً آنها را تغییر دهید.

آیا ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

تمام این تلاش‌ها برای محافظت از فروشگاه اینترنتی شما در برابر تهدیدات سایبری، بدیهی است به نوعی هزینه منجر می‌شود، که می‌تواند این سوال را برای شما به همراه داشته باشد که آیا ارزش این سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر.

با رعایت این نکات، شما در راه داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق و ایمن در راه خود قرار خواهید گرفت.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط