رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش

با استفاده از قابلیت جدید MICROSOFT ROLLS OT ویندوز ۱۰، می‌توانید ویژگی‌های تلفن همراه را در رایانه خود داشته باشید.

۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۰:۲۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۰۸

با استفاده از قابلیت جدید MICROSOFT ROLLS OT ویندوز ۱۰، می‌توانید ویژگی‌های تلفن همراه را در رایانه خود داشته باشید.

رایانه شخصی شما می‌تواند باقابلیت جدید ویندوز ۱۰ به تلفن همراهتان متصل و برای برقراری تماس تلفنی از آن استفاده کنید.

امروز در این مقاله می‌خواهیم شما را از قابلیت جدید تعاملی بین ویندوز ۱۰ مایکروسافت و تلفن‌های هوشمند با خبر کنیم. بله شما می‌توانید تلفن همراهتان را برای حتی ضروری‌ترین تماس تلفنی از جیبتان درنیاورید و با استفاده از رایانه خود به آن پاسخ دهید

این قابلیت همان‌طور که از نام آن مشخص است بسیار کاربردی است: این قابلیت مایکروسافت به شما اجازه می‌دهد به تماس‌های دریافتی تلفن همراه خود از رایانه شخصی پاسخ دهید، همچنین با استفاده از برنامه شماره‌گیری یا مخاطبین موجود تماس‌های شخصی را از طریق رایانه شخصی خود انجام دهید تلفن همراه در جیب یا نزدیکی رایانه شما قرار دارد، اما می‌توانید از طریق ویندوز، آن را کنترل کنید، همچنین از طریق میکروفن و بلندگوهای رایانه شخصی می‌توانید با مخاطبین خود تماس گرفته و با آن‌ها صحبت کنید.

با استفاده از این قابلیت جدید ویندوز ۱۰، شما می‌توانید تماس‌های دریافتی گوشی خود را با استفاده از ویندوز رایانه خود رد یا آن‌ها را به صندوق صوتی ارسال کنید یا با یک متن کوتاه به آن‌ها پاسخ دهید. در این قابلیت ویندوز سابقه تماس نیز در دسترس خواهد بود. (توجه داشته باشید که ویندوز ۱۰ فرض می‌کند مخاطبین شما از برنامه Windows People شما است و نه لیست مخاطب آندرویدی شما.) در آخر، شما قادر خواهید بود مکالمات رابین رایانه و تلفن خود جابجا کنید و برعکس.

مایکروسافت این توانایی جدید را در قالب بسته Insider build 18999 ویندوز ۱۰ به کاربران عرضه کرده است که به‌نوبه خود بخشی از حلقه ۲۰H1 یا "Fast" به‌روزرسانی‌های جدید است. ویندوز ده روزبه‌روز در حال گسترش قابلیت‌های جدید خود در قالب به‌روزرسانی‌های جدید است بنابراین ممکن است کاربران ویندوز ۱۰ به‌طورکلی ویژگی‌های جدید تماس‌ها را قبل از پایان ماه مشاهده کنند.

البته ویژگی تماس تلفنی بخشی از پلتفرم اصلی ویندوز ۱۰ است، البته این قابلیت قبلاً هم از طریق برنامه اسکایپ برای برقراری تماس با تلفن ثابت و تلفن‌های همراه در ویندوز وجود داشت. بااین‌حال، هنگامی‌که ویندوز موبایل تحت کنترل قرار گرفت، مایکروسافت به‌آرامی خدمات خود را بر روی سیستم‌عامل اندروید و تا حدودی iOS منتقل کرد، درحالی‌که سعی در اتصال دو سیستم‌عامل داشت. اضافه شدن قابلیت تماس تلفنی ویندوز ۱۰ اصل اوج این تلاش است.

تجدیدنظر گسترده

آنچه باعث شده کاربران بیشتر از ویژگی تماس جدید ویندوز ۱۰ استقبال کنند تعداد گسترده‌ای از تلفن‌هایی هوشمندی است که می‌توانند با استفاده از این قابلیت به رایانه متصل شوند. پیش‌ازاین، تماس از طریق رایانه فقط برای تعداد معدودی از مدل‌های تلفن همراه ازجمله موارد زیر وجود داشت:
چندین مدل Galaxy، ازجمله Fold. دستگاه‌های OnePlus و Pixel.

ویژگی تماس با تلفن شما برای همه تلفن‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید دارای اندروید نوقا ۷ یا بالاتر و در رایانه‌های شخصی مجهز به بلوتوث در دسترس است. در حال حاضر، مایکروسافت می‌گوید که رایانه‌های شخصی با ویندوز ۱۰ از ۱۸۳۶۲.۳۵۶ و بالاتر از این ویژگی جدید برخوردار هستند. آخرین به‌روزرسانی‌ها ویندوز را به نسخه ۱۸۳۶۲.۳۸۸ سوق می‌دهد. (البته به یاد داشته باشید که مایکروسافت فعلاً این ویژگی را فقط به کاربران نسخه اصلی ارائه می‌دهد).

قبل از اتصال باید تنظیمات بسیار ساده و مختصری رابین رایانه و تلفن همراه انجام دهید این تنظیمات حتی برای کاربران IOS هم باید اجرا شود.

باوجود ارسال پیام‌های متنوع به تلفن همراه از قبیل متن، اطلاعیه‌ها، تماس‌ها و ...، برنامه تلفن شما به پایان سفر تکامل خود نزدیک شده است. ما هنوز نمی‌دانیم که این قابلیت در عمل واقعی چگونه کار می‌کنند برای مثال، اگر بیش از یک رایانه شخصی ویندوز در فضای کاری خود داشته باشید، آیا به همه آن‌ها زنگ می‌زند؟ این احتمالاً یکی از مسائلی است که باید قبل از اینکه ویژگی تماس‌های تلفنی شما برای همه به‌طور زنده پخش شود، تنظیمات خاصی را اجرا کنید.

ترجمه: حسین موالی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط