رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اینستاگرام ابزار جدیدی را برای کمک به کاربران در شناسایی کلاهبرداری فیشینگ اضافه می‌‌کند

۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۰۸:۳۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۶

اینستاگرام ابزار جدیدی را برای کمک به کاربران در شناسایی کلاهبرداری فیشینگ اضافه می‌‌کند

اینستاگرام ابزاری جدید برای شناسایی ایمیل‌های اصلی ارسالی توسط این شرکت نسبت به ایمیل‌های جعلی هکرها برای کاربران معرفی کرده است که صحت ایمیل‌های ارسالی این شرکت را تایید می‌کند.

با گسترش کلاهبرداری فیشینگ در فضای مجازی، کاربران دارای حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی در شناسایی این گونه تهدیدات با مشکل مواجه هستند. برای مقابله با این مشکل، سرویس محبوب شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام ابزاری جدید را معرفی کرده است.

این ابزار به دنبال افزایش ایمیل‌های جعلی اینستاگرام معرفی شده است. ارسال ایمیل‌های جعلی باعث می‌شود که کاربران تمامی اطلاعات شخصی خود را در اختیار هکر‌ها قرار دهند. لازم به ذکر است که هکرها با ظرافتی که در ساخت ایمیل‌های جعلی به کار می‌برند کاربران خیلی سخت می‌توانند آن‌ها را شناسایی کنند.

ویژگی جدید اینستاگرام چیست؟
ویژگی جدید معرفی شده توسط اینستاگرام قصد دارد صحت ایمیل‌های ارسال شده به کاربران را تأیید کند. هدف از این ابزار کمک به افراد در شناسایی ایمیل‌های فیشینگ است که ادعا می‌‌کنند از اینستاگرام هستند.

این ویژگی امنیتی حساب کاربری شما که از طریق تنظیمات قابل دسترسی است را مورد برسی قرار می‌دهد و ایمیل‌های ارسالی اینستا را تایید می‌کند حال اگر ایمیلی که ادعا می کند از اینستاگرام است در تنظیمات اینستاگرام ظاهر نشود، این یک حمله فیشینگ است.

سایر الزامات امنیتی
آگاهی برای شناسایی حمله فیشینگ فقط کافی نیست. همچنین لازم است تأیید اعتبار چند مرحله‌ای برای ایمن سازی حساب‌های مربوط به خدمات مختلف شبکه‌های اجتماعی را فعال کنید و همچنین توصیه می‌شود از رمزهای عبور قوی استفاده کنید و مرتباً گذرواژه‌ها حساب‌های کاربری خود را تغییر دهید.

مترجم: مسعود سلطانیان

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط