رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

10 راه برای ایمن کردن تلفن هوشمند خود در برابر مهاجمان

1398-08-12 07:42
تنظیم اندازه قلم

پ

8:56

10 راه برای ایمن کردن تلفن هوشمند خود در برابر مهاجمان

صاحبان مشاغل کوچک کاملاً آگاه هستند که حمایت از دارایی های آنها اولویت اصلی است. متأسفانه ، بسیاری از کارآفرینان هنگام صحبت از امنیت سایبری ، نقطه کوری دارند. برخی از صاحبان SMB معتقدند که بعید است به دلیل اندازه آن‌ها، هدف مهاجمان قرار نگیرد. آنها تصور می کنند که مهاجمان با داشتن اطلاعات بیشتر برای سرقت ، احتمالاً بنگاه‌های بزرگتر را هدف قرار میدهند. تحقیقات از این ایده پشتیبانی نمیکند. در حقیقت ، مطابق گزارش تحقیقات مربوط به نقض اطلاعات ورژن 2019 ، "43٪ تخلفات درگیر صاحبان مشاغل کوچک است."
علاوه بر ذخیره اطلاعات حساس در لپ تاپ و دسکتاپ ، مشاغل کوچک امروز به شدت به دستگاههای تلفن همراه مانند تلفنهای هوشمند متکی هستند تا کار خود را انجام دهند. تلفن های هوشمند تجاری ، یا توسط شغل یا کارمند ارائه می‌شوند ، برای طیف وسیعی از فعالیتهای تجاری استفاده میشوند: کنترل موجودی ، روابط مشتری ، تبلیغات و بازاریابی ، بانکی و موارد دیگر. به همین ترتیب ، آنها به مخزن دادههای ارزشمندی تبدیل میشوند که میتوانند توسط مهاجمان و بدافزارها مورد هدف قرار گیرند.

در اینجا 10 روش ساده برای ایمن نگه داشتن دادههای تلفنهای هوشمند کسب و کار شما وجود دارد.

1- فوراً سیستم عامل و برنامه های خود را به روز کنید.
اکثر افراد مقصر هستند که به روزرسانی سیستم عامل و به روزرسانیهای برنامه را نادیده گرفته یا نادیده میگیرند ، اما انجام این کار به طور مرتب میتواند شما را به نقض داده باز کند. مهاجمان میدانند چگونه آسیب پذیریها را در سیستم شناسایی و سوء استفاده کنند. از آنجایی که این آسیب پذیریها برای شرکت شناخته شده اند ، پیشرفتهایی برای افزایش امنیت و رفع نقاط ضعف انجام شده است. هرچه مدت بیشتری برای به روزرسانی تلفن یا لپ تاپ خود منتظر بمانید ، سیستم های شما قدیمی تر خواهد بود و این امر شما را به هدف آسانی برای مهاجمان تبدیل میکند.

اگر مشاغل کوچک شما از خط مشی BYOD استفاده میکند ، یک برنامه آموزش و آگاهی را برای کارمندان خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما میدانند هنگام استفاده از تلفنهای هوشمند و تبلت های خود، از جمله اجرای به روزرسانیهای منظم و نسبت به دریافت برنامهها ، از اقدامات امنیتی احتمالی استفاده کنند.

2. دستگاه های خود را قفل کنید.

مطمئناً قفل کردن قفل تلفن خود همیشه آسان است زیرا میتوانید سریعتر به ایمیل ، دوربین ، متون و سایر ویژگیهای خود دسترسی پیدا کنید ، اما فقط فکر کنید که اگر یک شخص غریبه تلفن شما را روی صندلی اتوبوس پیدا کرد یا اینکه در کافی شاپ و فقط میتوانید روی برنامههای تجاری ، مخاطبین و حتی اطلاعات بانکی خود ضربه بزنید. اگر تلفن شما حاوی اطلاعات مشتری است ، شما حتی میتوانید در موقعیت شرم آور به اطلاع مشتریان خود مبنی بر اینکه دادههای آنها به خطر بیافتد ، اساساً به دلیل سهل انگاری، پایان یابد.

برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، همیشه رمز عبور چهار یا شش رقمی را درگیر کنید - یا یک کد الفبایی طولانی تر تنظیم کنید - به گونه ای که اگر هر وقت تلفنتان را از دست میدهید ، تمام تجارت شما به غریبه باز نمیشود. استفاده از اسکن اثر انگشت و شناسایی چهره نیز گزینه ای عالی است ، زیرا سریع تر و آسان تر از به خاطر آوردن کد قفل است. همچنین ، از تمام برنامههای تلفن همراه حاوی داده های شخصی ، مانند بانکداری ، ایمیل و حساب آمازون خود ، محافظت کنید. از کلمه عبور یکسان برای همه حسابهای خود استفاده نکنید و کلمات عبور خود را گاه برای اندازه گیری مناسب تغییر دهید.

3. استفاده از مدیریت دستگاه تلفن همراه ، سبک تجاری کوچک.
اگر تلفن کار از بین رفته یا به سرقت رفته باشد ، می توانید با استفاده از ویژگی های اساسی تلفن هوشمند ، خسارت را وارد کنید. اپل و Google هر دو سرویس یافتن دستگاه را پیدا می کنند ، مانند Find My iPhone و یافتن دستگاه من Android ، که میتوانند تلفن شما را روی نقشه بیابند و به طور خودکار آن را غیرفعال کنند. این سرویسها همچنین میتوانند تلفن شما را زنگ بزنند ، یا به دزد زنگ هشدار دهند یا فقط تلفنی را پیدا کنید که به طور موقت از دست داده باشید. شما حتی می توانید پس از 5 تا 10 بار رمز عبور کاذب ، تلفن را حذف کنید.
برای صاحبان مشاغل کوچک که کنترل بیشتری میخواهند ، نرم افزار مدیریت مقرون به صرفه دستگاه تلفن همراه گزینه مناسبی است. اگر در حال حاضر تجارت شما از Microsoft Office 365 استفاده میکند ، باید از طریق مدیریت دستگاه تلفن همراه برای Office 365 به ویژگی های MDM دسترسی داشته باشید. همچنین محصولات MDM مستقل مانند AirWatch's Workspace ONE (یک محصول VMware) و Hexnode وجود دارد ، اما با وجود ارائه راه حل های SMB MDM Office 365 برای بیشتر صاحبان مشاغل کوچک بسیار مناسب تر است.

4. از Wi-Fi و بلوتوث عاقلانه استفاده کنید.
اکثر مردم فکر نمیکنند که دو بار به پرش از یک اتصال Wi-Fi رایگان عمومی بپردازند ، اما افرادی که دستگاههای دارای اطلاعات حساس در مورد آنها کار میکنند ، باید احتیاط کنند. مسافران تجاری اغلب از Wi-Fi از هتل یا مرکز همایش استفاده میکنند. به طور کلی ، این یک عمل خوب است زیرا مشاغلی مانند هتلهای معتبر و مکانهای برگزاری رویداد به حفظ امنیت کاربران Wi-Fi خود علاقه مند هستند. با این حال ، Wi-Fi رایگان عمومی در مناطقی مانند مراکز خرید ، کافه‌ها ، فرودگاه‌ها ، پارک‌ها یا سالنهای بدنسازی ، اغلب به مراتب کم امنیت تر است.
سعی کنید در هر زمان ممکن فقط از اتصال همراه خود استفاده کنید و هر زمان که در مکان عمومی هستید Wi-Fi را از طریق تلفن همراه خود خاموش کنید. و مطمئناً ، در شبکه های باز بدون رمزگذاری وارد سیستم نشوید. اگر این امکان پذیر نیست ، استفاده از VPN را در نظر بگیرید ، اما با دقت انتخاب کنید ، زیرا همه برابر نیستند. VPN ترافیک شبکه شما را از طریق اتصال رمزگذاری شده به یک سرور مستقر در یک مکان دیگر تونل می کند. مگر اینکه از ساعت هوشمندی استفاده کنید که به عملکرد Bluetooth نیاز به اتصال بلوتوث دارد ، همچنین غیرفعال کردن بلوتوث هنگام خارج شدن و رفتن ، ایده خوبی است.
5- در هر کجا ممکن از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید.

احراز هویت دو عاملی (2FA) یکی از کمترین گزینه های امنیتی اطراف است زیرا همانطور که از نام آن پیداست ، به یک مرحله اضافی نیز نیاز دارد. با این حال ، این یک مانع محکم دیگر برای دسترسی به اطلاعات خصوصی شما را ارائه می دهد ، و تأیید هویت دو عاملی اکنون بسیار راحت تر (به لطف اسکنرهای بیومتریک و ویژگیهای صرفه جویی در پسورد) از آن استفاده می شود.

6. مجوزهای برنامه را مدیریت کنید.
برای تعیین اینکه آیا امتیازات بیشتری نسبت به آنچه برای انجام کار دارند نیاز دارند ، برنامه های تلفن خود را بررسی کنید. می توانید مجوز برنامه هایی مانند دسترسی به دوربین ، میکروفون ، مخاطبین و موقعیت مکانی خود را اعطا کنید. از مجوزهایی که به کدام برنامه ها داده اید ، پیگیری کنید و مجوزهای مورد نیاز را لغو کنید.
برای آیفون ها ، به تنظیمات رفته و روی "حریم خصوصی" ضربه بزنید ، جایی که لیستی از همه مجوزها و برنامه هایی که به آنها اعطا کرده اید را مشاهده خواهید کرد. کاربران Android می توانند در برخی از نسخه های Android مجوزهای برنامه را در Manager Application در قسمت Device> Application پیدا کنند.
7. ایمیل های ناخواسته و فیشینگ را نادیده بگیرید.

یکی از آسانترین راه ها برای دسترسی مهاجمان به اطلاعات شرکت شما از طریق صندوق نامههای ایمیل کارمند شماست. حتی شرکتهای بزرگ نیز به دلیل کلاهبرداری فیشینگ دچار نقض شده اند. آموزش امنیت ایمیل را به عنوان بخشی از رویه اصلی پردازش خود وارد کنید و مطمئن شوید که کارکنان آگاه هستند که نباید روی پیوندهای ایمیل تبلیغاتی کلیک کنند ، پیوستهای مشکوک را باز نکنید یا به روزرسانی هایی را که از طریق ایمیل از شما خواسته می شود ، اجرا نکنید (از جمله مواردی که می گویند مستقیم از آنها آمده است. شرکتی مثل مایکروسافت).

اطمینان حاصل کنید که کارمندان خط مشی شرکت را درک می کنند. به عنوان مثال ، به آنها اطلاع دهید که مشاغل شما هرگز از آنها نمی خواهد اطلاعات شخصی بخواهند یا پیوندهایی را در رابطه با حساب های 401 (k) خود برای آنها ارسال کنند و در صورت مشاهده چنین ایمیل هایی ، باید فرض کنند که آنها تقلب کرده اند. اگر می خواهند حساب های خود را بررسی کنند ، تا مطمئن شوند که 401 (k) یا سایر اطلاعات حساس آنها خوب است ، به آنها بگویید که مستقیماً به وب سایت موسسه مالی مراجعه کرده و مستقیماً وارد حساب کاربری خود شوید ، نه اینکه روی پیوند موجود در آن کلیک کنید. پست الکترونیک.
8- از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اتفاقات بد رخ می دهد ، اما با تهیه نکردن مشکل ، مشکل را پیچیده نکنید. همیشه از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این یک عمل خوب خوب است و در صورت بروز هر گونه ضرر از اسناد و تصاویر مهم شما محافظت می کند.

برای تلفن Android ، اطمینان حاصل کنید که "پشتیبان گیری از داده های من" و "بازیابی خودکار" در تنظیمات فعال شده و سپس داده های خود را با Google همگام سازی کنید. برای یک آیفون ، دستگاه خود را در تنظیمات انتخاب کرده و سپس از iCloud نسخه پشتیبان تهیه کنید.

9. از یک برنامه آنتی ویروس استفاده کنید.
مهاجامان به طور معمول از نرم افزارهای مخرب برای سرقت گذرواژه‌ها و اطلاعات حساب استفاده می کنند. برنامه های آنتی ویروس هوشمند زیادی وجود دارد - برخی از آنها به برنامه های رومیزی همراه وصل شده اند. این موارد با اطمینان از برنامه ها ، PDF ها ، تصاویر و سایر فایلهایی که بارگیری می کنید قبل از باز کردن آنها به بدافزار آلوده نباشند ، امنیت بیشتری را ارائه می دهند. برنامه های ضد ویروس مانند Avast ، McAfee و Panda می توانند چنین تهدیدهایی را متوقف کنند.
10. بدانید که برنامه های شما از کجا آمده اند.
فقط برنامه ای را در تلفن خود بارگیری نکنید. در حالی که آیفون ها فقط اپلیکیشن هایی را از فروشگاه App اپل اجرا می کنند که تمام برنامه های فروخته شده از این سیستم عامل را رها می کند ، اما استانداردها در اندروید کاملاً زیاد نیستند. فروشگاه Google Play پیشرفت کرده است تا اطمینان حاصل شود که برنامه های این نرم افزارهای مخرب در حال اجرا نیستند ، اما پلتفرم Android امکان نصب از محیط های مختلف با تنظیم کمتر را فراهم می آورد. بهترین راه برای جلوگیری از بدافزار در اندروید ، چسباندن فروشگاه Google Play است ، مگر اینکه مطمئن باشید که از یک جای دیگر به یک برنامه مستقل اعتماد دارید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط