رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

رفع "دانلود خطای در انتظار" در فروشگاه Google Play

1398-08-16 08:07
تنظیم اندازه قلم

پ

3:38

رفع "دانلود خطای در انتظار" در فروشگاه Google Play

اگر مدتی از Android استفاده کرده‌اید، ممکن است هنگام بارگیری برنامه‌ها و بازی‌ها، با فروشگاه Google Play با مشکل روبرو شوید. Android  یکی از سیستم‌عامل‌های پایدار موبایل نیست. بنابراین، می‌توانید انتظار چند باگ و اشکالات روی سیستم‌عامل را داشته باشید. بسیاری از کاربران هنگام بارگیری پرونده‌ها از فروشگاه Google Play مانند "خطای در انتظار بارگیری" با مشکل روبرو هستند.

به تازگی، بسیاری از کاربران Android پیام خطای "در انتظار بارگیری"، هنگام بارگیری برنامه‌ها و بازی‌ها از فروشگاه Google Play دریافت می‌نمایند. بنابراین، اگر در ضمن بارگیری برنامه‌ها از فروشگاه Play نیز با همین مشکل روبرو هستید، برخی از بهترین روش‌های ذکر شده در زیر را برای حل مسئله بررسی کنید.
چگونه می‌توان خطای در انتظار بارگیری را در فروشگاه Google Play برطرف کرد:

خوب، علت واقعی این خطا هنوز مشخص نیست.  بنابراین، در این مقاله قصد داریم چند روش اساسی ارائه دهیم که به شما در حل مسئله فروشگاه Google Play کمک می‌کند. بنابراین، بررسی می‌کنیم که چگونه خطای در انتظار بارگیری در Google Play Store 2019 را برطرف کنیم.
1-    بارگیری‌های مداوم را متوقف کنید

Google Play Store سعی دارد آخرین نسخه برنامه‌ها را به صورت خودکار بارگیری و نصب کند. بنابراین، اگر پیام خطای "بارگیری در انتظار" را دریافت می‌کنید، بارگیری‌های مداوم را بررسی کنید. برای متوقف کردن بارگیری‌های فعلی، برخی از مراحل ساده ذکر شده زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. اول از همه، Google Play Store را باز کنید و روی این سه خط ضربه بزنید.

مرحله 2. اکنون روی "برنامه‌ها و بازی‌های من" ضربه بزنید

مرحله 3. اکنون در برنامه‌ها و بازی‌های من، بارگیری‌های مداوم را بررسی کنید.

مرحله 4. برای متوقف کردن بارگیری برنامه‌های مداوم، روی دکمه "Stop" ضربه بزنید.

اکنون سعی کنید بار دیگر برنامه را بارگیری کنید.  شما دیگر پیام دریافت خطای در انتظار دریافت نمی‌کنید.

2- استفاده از داده پس‌زمینه را بررسی کنید

پیام خطای "بارگذاری در انتظار" نیز به دلیل دسترسی محدود به داده‌ها در پس‌زمینه رخ می‌دهد. بنابراین، در این روش، شما می‌توانید استفاده از داده‌های Background را در Android فعال کنید تا پیام خطای «بارگیری در انتظار» Google Playرا برطرف کنید.

مرحله 1. اول از همه، تنظیمات را در Android خود باز کنید.

مرحله 2. اکنون به قسمت Useage Data> Saver بروید.

مرحله 3. در زیر گزینه Data Saver ، باید روی "داده‌های بدون محدودیت" ضربه بزنید.

مرحله 4. اکنون Google Play Store را از لیست پیدا کنید و به نوار لغزنده کنار آن ضربه بزنید تا استفاده از داده Background را روشن کنید.

پس از اتمام، Google Play Store را باز کنید و سعی کنید بار دیگر برنامه را بارگیری کنید. شما نمی‌توانید از آن پیام آزار دهنده "بارگیری در انتظار بارگیری" خلاص شوید.

3- VPN  را غیرفعال کنید

اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که نگران حریم خصوصی هستید، ممکن است از برنامه‌های VPN استفاده کنید. گاهی اوقات، برنامه‌های VPN ترافیک ورودی منتهی به پیام خطایی "در انتظار بارگیری" را مسدود می‌کنند. بنابراین، خوب است که قبل از بارگیری برنامه‌ها از فروشگاه Google Play ، اتصال VPN را غیرفعال کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، روش بعدی را دنبال کنید.

4-  Force Stop & Clear Data

فروشگاه Google Play می‌تواند به دلیل داده‌های باقیمانده و پرونده‌های حافظه نهان نادرست رفتار کند. بنابراین، اگر هر روش دیگری که در این مقاله ذکر شده است، نتوانست خطای "بارگیری در انتظار بارگیری" را در فروشگاه Google Play برطرف کند، باید مراحل ساده‌ای را که در زیر آورده شده است دنبال کنید.

مرحله 1. اول از همه، تنظیمات را در دستگاه Android خود باز کنید.

مرحله 2. در تنظیمات، روی "برنامه‌ها" ضربه بزنید.

مرحله 3. اکنون روی "Google Play Store" بیابید و به آن ضربه بزنید.

مرحله 4. اکنون باید روی "پاک کردن حافظه نهان" و سپس روی "پاک کردن داده" ضربه بزنید.

اکنون دوباره فروشگاه Google Play را باز کنید و از شما خواسته می‌شود دوباره به حساب Google خود وارد شوید. به سادگی شناسه و رمز عبور را وارد کنید و دوباره سعی کنید برنامه را بارگیری کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط