رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

راهنمای امنیت رمز عبور: ایمن نگه داشتن اطلاعات حساس

1398-08-16 08:28
تنظیم اندازه قلم

پ

2:37

راهنمای امنیت رمز عبور: ایمن نگه داشتن اطلاعات حساس

از نامه‌های الکترونیکی گرفته تا نامه‌های بانکی و از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا خرید و اهدا، افراد زمان زیادی از روز خود را به‌صورت آنلاین می‌گذرانند. واقعیت این است: بسیاری از این سایت‌ها دارای اطلاعاتی هستند که با رمز عبور تولیدشده توسط کاربر ایمن نگه‌داشته می‌شوند.

رشته‌ای از 5 تا 16 کاراکتر همان چیزی است که هکرها را از دسترسی به اطلاعات شما بازمی‌دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که کاربران آنلاین بهترین شیوه‌های امنیتی رمز عبور را به‌کارگیرند و برای هر حساب کاربری خود رمزهای عبور قدرتمند ایجاد کنند.
فهرستی از آمارهای کلیدی برای کمک به شما در درک وضعیت فعلی "امنیت رمز عبور" تهیه‌ شده است:

Password-Security-Challenges_Difficult-to-Remember.png

73٪ از حساب‌های آنلاین توسط رمزهای عبور تکراری محافظت می‌شوند
54٪ از افراد از 5 یا کمتر رمز عبور در حساب‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند
90٪ رمزهای عبور تولیدشده توسط کاربر در برابر هک آسیب‌پذیر هستند
از 10000 رایج‌ترین رمزهای عبور 98٪ از حساب‌ها قابل‌دسترسی است

از حداقل 8 کاراکتر استفاده کنید
گذرواژه‌های طولانی‌مدت زمان بیشتری را برای شکستن می‌برند. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند کاربران رمزهایی را ایجاد کنند که حداقل 8 کاراکتر داشته باشد. بااین‌وجود، رمز عبور ایده آل باید به 16 نویسه نزدیک باشد، ازجمله ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و نمادها.
از اسامی و کلمات فرهنگ لغت خودداری کنید
اگرچه چند کلمه به هم پیوند می‌زنید ممکن است یک رمز عبور قوی به نظر برسد، اما در واقع کرک کردن آن بسیار آسان است. با استفاده از نرم‌افزار ترک خوردن رمز عبور، هکرها می‌توانند ظرف چند ساعت کلمات دیکشنری مشترک را اجرا کنند. کاربران باید رمزعبورهایی با کاراکترهای تصادفی ایجاد کنند که معنایی ندارد.
رمز عبور خود را شخصی نکنید
غالباً کاربران با استفاده از نام، تولد و سایر خصوصیات شخصی، گذرواژه‌هایی را ایجاد می‌کنند، زیرا به‌راحتی می‌توان آن‌ها را به خاطر آورد. مشکلی که در مورد این گذرواژه وجود دارد این است که با انجام جستجوی سریع Google، می‌توانید اطلاعاتی مانند نام و تولد را پیدا کنید.
از الگو و فرمول‌های قابل پیش‌بینی خودداری کنید
به‌طورکلی، وقتی کاربران رمز عبور ایجاد می‌کنند، از یک فرمول معمول پیروی می‌کنند: یک کلمه را انتخاب کنید، حرف اول را سرمایه‌گذاری کنید، یک عدد اضافه کنید و در انتها یک نماد مشترک اضافه کنید. این نوع الگوهای برای حدس زدن واضح است و هنگام ایجاد گذرواژه‌ها باید از آن‌ها دوری کرد.
حساب‌های خود را در یک password manager ذخیره کنید
password manager مانند LastPass ،KeePass و Keeper به کاربران اجازه می‌دهد رمزهای خود را ذخیره و سازمان‌دهی کنند. این برنامه‌ها اغلب با ابزارهایی ارائه می‌شوند تا به شما در تولید رمزهای ایمن‌تر ، فرم‌های پر کردن خودکار و موارد دیگر کمک می‌کنند. 
کلمات عبور منحصربه‌فرد برای همه حساب‌ها ایجاد کنید
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که کاربران مرتکب می‌شوند تکرار همان رمز عبور یا بسیار مشابه در چندین حساب است. درنتیجه، شکستن یک رمز عبور به یک اثر دومینو منجر می‌شود که به هکرها اجازه می‌دهد تا باکمی تلاش وارد چندین حساب شوند. همه حساب‌های شما باید از رمزهای عبور مختلفی استفاده کنند که از بهترین روش‌های ذکرشده پیروی می‌کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط