رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اصلی‌ترین راه‌های دسترسی غیرمجاز به کاربران در بریتانیا

1398-08-19 08:57
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34

اصلی‌ترین راه‌های دسترسی غیرمجاز به کاربران در بریتانیا

گزارشات اخیر نشان می‌دهد که بریتانیا باید بیش از گذشته نگران حملات سایبری باشد. بنابر گزارشات جدید، اصلی‌ترین نقطه‌ای که می‌تواند تحت حمله قرار بگیرد و این کشور می بایست بیش از هر نقطه‌ای نسبت به آن نگران باشد، ایرلند شمالیست که طبق گزارشات از هر سه نفر در این کشور، یک نفر سابقه‌ی دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری‌اش را داشته است.

شرکت امنیتی معروف ESET یک پرسشنامه را بین ۲ هزار نفر از کاربران خود در بریتانیا پخش کرده و متوجه شده که ۲۱ درصد از بریتانیایی‌ها حداقل به یکی از اکانت‌های آنلاینشان دسترسی غیرمجاز حاصل شده است. این موضوع می‌تواند برای دیگر نقاط دنیا هم صادق داشته باشد.
بیش از ۵۱ درصد از این کاربران اظهار داشته‌اند که کلیک روی ایمیل‌های تقلبی و کلاهبردارانه باعث شده سر از وبسایت‌هایی در بیاورند که منجر به دزدیده شدن اطلاعات شخصی‌شان شده است.
بیش از ۴۴ درصد بریتانیایی‌ها هم گفته اند که هرگز رمز عبور ایمیل‌های خود را تغییر نداده‌اند و بیش از ۳۶ درصد از افراد گفته‌اند که هیچ‌وقت تنظیمات مربوط به امنیت شخصی در صفحات مجازی را مجدداً تنظیم نکرده‌اند.
به طور کلی ایرلند شمالی به عنوان پرخطر‌ترین منطقه‌ از لحاظ سایبری در بریتانیا شناخته می‌شود و از بین هر سه نفر در این کشور، یک نفر سابقه‌ی دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری صفحات مجازی و یا ایمیل خود را داشته است.
کاربران شهر‌های بیرمنگام و کاونتری بیشترین کلیک‌ها روی ایمیل‌های کلاهبردارانه را داشته‌اند که منجر به سرقت اطلاعاتشان شده است. «جیک مور» متخصص امنیت سایبری از شرکت ESET در بریتانیا در این باره می‌گوید:
"هرگز روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید و به دانلود فایل‌های ناآشنا از افرادی که نمی‌شناسید کلیک نکنید. همیشه به ایمیل ارسال کننده نگاه کنید. اگر یک شرکت به شما می‌گوید که به یک دلیل عجیب اکانت شما را مسدود کرده است، قبل از کلیک کردن روی آن از خودتان بپرسید آیا واقعاً این موضوع می‌تواند دلیلی داشته باشد یا خیر."

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط