رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداران می‌توانند با هک کردن دوربین‌های IoT، جرایم ارتکابی خود را بپوشانند

1398-08-23 10:08
تنظیم اندازه قلم

پ

کلاهبرداران می‌توانند با هک کردن دوربین‌های IoT، جرایم ارتکابی خود را بپوشانند

محققان هشدار داده‌اند که آسیب پذیری‌های امنیتی در دوربین‌های نظارتی Internet of Things می‌تواند به هکرها اجازه دهد تا از راه دور به شبکه‌ها دسترسی پیدا کنند و فیلم‌های ضبط شده آنلاین را برای مخفی کردن شواهد جنایات خود دستکاری کنند.

جالب است بدانید تحلیل‌گران امنیتی شرکت Forescout با استفاده از دستگاه‌های IoT معمولی مانند: دوربین‌های IP دار، چراغ های هوشمند و سنسورهای حرکتی، آزمایشگاهی را راه اندازی کردند تا چگونگی دسترسی مهاجمان به شبکه‌ها و فعالیت غیرقانونی در شبکه دوربین‌های آنلاین را بدست آورند.

محققان خاطرنشان کردند تصاحب کامل مدیریت دوربین‌های نظارتی نگرانی خاصی است، زیرا این دوربین‌ها برای امنیت ساختمان‌ها مورد توجه قرار می گیرند و پرسنل حراست به هر نوع تصویری که این دوربین‌ها ثبت و پخش می‌کنند اعتماد می‌کنند و یا واکنش از خود نشان می‌دهند. 

این نوع حمله می‌تواند باعث شود که انگار هیچ اتفاقی در تصاویر در حال پخش از اماکن نیفتاده، ولی این در حالی است که  تمام مدت یک متجاوز در اتاق است و به فعالیت جنایی خود مشغول است.

f1d61fae-16dc-497f-9fc1-5d61302c0186.jpg

اشاره به اینکه حمله سایبری علیه دوربین‌های IP دار می تواند به پیامدهای دنیای واقعی  منجر شود.

علاوه بر بهره برداری از دوربین‌های IoT به منظور خرابکاری، مهاجمان می‌‌توانند از دستگاه‌های آسیب پذیر نیز به عنوان نقطه ورود به شبکه‌ها برای انجام حملات بیشتر استفاده کنند.

در حالی که سازمان‌های نظارتی و حراستی به طور گسترده IoT را به عنوان بخشی از ساختمان‌های هوشمند تصویب می‌کنند، این دستگاه‌های ناامن هنوز هم این خطر را دارند که مشاغل مختلف را در معرض خطر تصاویر جعلی خود  قرار دهند. به خصوص اینکه این گونه سخت افزارهای نظارتی نصب شده سیستم عاملشان هرگز به روز نمی‌شود.

مترجم: مسعود سلطانیان

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط