رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه از صندوق شخصی OneDrive برای ایمن کردن فایل‌های خود استفاده کنیم

1398-09-03 08:05
تنظیم اندازه قلم

پ

3:37

چگونه از صندوق شخصی OneDrive برای ایمن کردن فایل‌های خود استفاده کنیم

صندوق شخصی OneDrive در تاریخ 30 سپتامبر 2019 در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت. این برنامه در ویندوز 10، اندروید، آیفون، آی پد و وب کار می‌کند.

صندوق شخصی در OneDrive چیست؟

یک فضای ذخیره‌سازی فوق‌العاده امن برای پرونده‌های شما می‌باشد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید اسناد مالی حساس یا کپی گذرنامه‌های خود را در OneDrive ذخیره کنید، احتمالاً می‌خواهید آنها را در صندوق شخصی خود قرار دهید تا امنیت بیشتری داشته باشند.

صندوق شخصی شما قبل از دسترسی به هر پرونده‌ای درون آن، احتیاج به احراز هویت اضافی دارد. هر بار که به آنها دسترسی پیدا کنید، باید یک کد تأیید هویت دو عاملی، یک پین کد، تأیید اثر انگشت یا تأیید هویت صورت را تهیه کنید. در ویندوز 10 می‌توانید از Windows Hello برای تأیید اعتبار استفاده کنید. آنها بعد از بیست دقیقه عدم فعالیت به طور خودکار قفل می‌شوند و شما را مجبور می‌کند قبل از دسترسی به آنها، مجددا تأیید اعتبار کنید. اگر از طریق وب سایت OneDrive به آنها دسترسی پیدا کنید، توسط مرورگر شما ذخیره نمی‌شود.

پرونده های ذخیره شده در صندوق شخصی را نمی‌توان با کسی به اشتراک گذاشت. حتی اگر یک فایل را به اشتراک بگذارید و سپس آن را به صندوق شخصی خود منتقل کنید، اشتراک‌گذاری برای آن پرونده غیرفعال می‌شود. این سبب افزایش امنیت اطلاعات شما می شود. شما نمی‌توانید به طور اتفاقی یک پرونده حساس را تا زمانی که در اینجا ذخیره شده است به اشتراک بگذارید.

با استفاده از برنامه OneDrive در تلفن همراه خود، می‌توانید اسناد را اسکن کرده و مستقیماً ازصندوق شخصی عکس بگیرید، بدون اینکه ابتدا در جای دیگری در تلفن خود قرار دهید، آنها را در مکان امن ذخیره نمایید.

سایر سرویسهای بزرگ ذخیره سازی ابری ، Dropbox ، Google Drive و Apple iCloud Drive هنوز این ویژگی مشابه را ارائه نمی‌دهند.

ازآفیس 365 بهترین کار می‌کند

قبل از شروع، شایان ذکر است که نسخه رایگان OneDrive و برنامه 100 گیگابایتی شما را در حداکثر سه پرونده در شخصی خلوت خود محدود می‌کند.  می‌توانید چندین پرونده را به یک بایگانی اضافه کنید (مانند یک فایل ZIP) و بایگانی را به عنوان یک پرونده واحد در صندوق خود ذخیره کنید، اما شما به سه پرونده محدود می‌شوید.

با یک برنامه خانه 3 Office Personal یا Office 365 با هزینه پرداخت شده، می‌توانید هر تعداد فایل را که می‌خواهید در صندوق شخصی در OneDrive  خود ذخیره کنید، که احتمالاً 1 ترابایت یا بیشتر خواهد بود.

نحوه استفاده ازصندوق شخصی

برای استفاده از صندوق شخصی، فقط پوشه OneDrive خود را باز کرده و روی پوشه "Personal Vault" کلیک کرده یا ضربه بزنید. شما می‌توانید این کار را از طریق وب‌سایت یا با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند از طریق رایانه ویندوز 10 انجام دهید - هر آنچه را که ترجیح می‌دهید.

به عنوان مثال، در ویندوز 10 ، می‌توانید File Explorer را باز کنید، روی نوار کناری "OneDrive" کلیک کنید، و روی "Personal Vault" دو بار کلیک نمایید.


اولین باری که آن را باز می‌کنید، OneDrive به مجوز کنترل کاربر (Account Account Control) نیاز دارد تا بتواند Personal Vault enable را فعال کند زیرا به دلیل ویژگی‌های BitLocker استفاده می‌کند. برای تنظیم موارد، از طریق جادوگر تنظیم کوتاه کلیک کنید.


هر پرونده ای را که می‌خواهید برای امنیت در صندوق شخصی خود قرار دهید، قرار می‌گیرد.

صندوق شما تا بیست دقیقه بی‌تحرک باز خواهد ماند. همچنین می‌توانید بلافاصله با کلیک راست در پوشه Personal Vault و انتخاب "Lock Personal Vault" آن را قفل نمایید.

هنگامی که سعی در دسترسی به صندوق شخصی خود دارید در حالی که قفل شده است، به شما احتیاج به احراز هویت اضافی می دهید.

به عنوان مثال، اگر احراز هویت دو عاملی را برای حساب Microsoft خود تنظیم کرده اید، از شما خواسته می‌شود یک کد تأیید اعتبار داشته باشید. دقیقاً درست کار می‌کند اگر برای اولین بار از دستگاه جدید وارد حساب مایکروسافت خود شوید.

شما صندوق شخصی را در پوشه اصلی حساب OneDrive خود در هر سیستم عامل پشتیبانی، از ویندوز 10 تا وب سایت تا برنامه‌های تلفن هوشمند پیدا خواهید کرد. فقط آن را باز کنید تا قفل آن باز شود و به پرونده‌های داخل دسترسی پیدا نمایید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط