رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نحوه انتقال داده‌ها بین تلفن و رایانه خود

1398-09-04 10:00
تنظیم اندازه قلم

پ

4:52

نحوه انتقال داده‌ها بین تلفن و رایانه خود

تلفن هوشمند شما یک کامپیوتر قدرتمند در جیب شما است و داشتن اندروید به معنی این است که می‌توانید تلفن خود را به هر سیستم عامل Windows ، Mac یا Chrome OS وصل کنید و سپس فایل‌ها را به هر صورت انتقال دهید.

برخلاف آیفون‌ها ، دستگاه‌های Android به شما امکان می‌دهند بدون نیاز به هیچگونه رابط کاری و یا اقدام دست و پا گیر یا رویه‌های پیچیده‌، مستقیماً از یک دسک تاپ به سیستم‌های پرونده آن‌ها دسترسی داشته باشید. در حقیقت، انتقال فایل‌ها به دستگاه اندرویدی یا انتقال فایل از آن اساساً هیچ فرقی با وصل کردن هارد اکسترنال به رایانه شما و انتقال داده به آن ندارد.

آنچه که شما نیاز دارید یک تلفن، رایانه و یک کابل برای اتصال به سیستم است. برای مثال میکرو USB یا USB-C در سمت تلفن و USB-A یا USB-C در سمت رایانه، بسته به مشخصات دستگاه‌های شما، (بیشتر تلفن‌های اندرویدی فعلی از USB-C استفاده می‌کنند) این اقدام شدنی است. البته بهتر است بدانید که بیشتر دستگاه‌های قبل از سال 2016 دارای استاندارد قدیمی micro-USB هستند. درعین حال USB-A پورت اتصال دهنده قدیمی است که شما در رایانه‌ها می‌بینید، اگرچه اکنون مدل‌های بیشتر و بیشتری دارند. یک شانس مناسب وجود دارد که همان کابل تلفن شما را به شارژر دیواری آن وصل کند.

خوب بسته به اینکه آیا سیستم ویندوز، macOS یا سیستم عامل Chrome OS دارید باید کارهای بعدی را انجام دهید:
• انتقال فایل Android برای رایانه‌های ویندوز
• انتقال فایل Android برای رایانه‌های Mac
• انتقال فایل Android برای رایانه‌های Chrome OS

انتقال فایل Android برای رایانه‌های ویندوز

در ویندوز، همه چیز به سادگی امکان پذیر است. کافی است تلفن خود را به هر درگاه USB باز روی رایانه وصل کنید، سپس صفحه تلفن خود را روشن کرده و دستگاه را باز کنید.

انگشت خود را از بالای صفحه بکشید و باید یک اعلان درباره اتصال USB فعلی را ببینید. در این مرحله، احتمالاً به شما خواهد گفت که تلفن شما فقط برای شارژ متصل است.

1_1.jpg

پس از اتصال تلفن خود به رایانه، یک پیام داده می‌شود که شما می‌توانید تا انتقال فایل‌ها را انجام دهید.

بر روی اعلان ضربه بزنید و Transfer File یا File Transfer را انتخاب کنید. اگر قصد انتقال فایلهای تصویری را دارید، می‌توانید از گزینه Transfer photos (که بعضاً به عنوان "PTP" ذکر شده است) نیز استفاده کنید، که با تلفن شما مانند دوربین دیجیتال رفتار می‌کند. پس از انتخاب خود، به دسکتاپ خود بروید و با استفاده از روشی که ویندوز شما ایجاد می کند، یک پنجره File Explorer را باز کنید:
• در نوار وظیفه خود روی نماد File Explorer کلیک کنید
• منوی Start را باز کرده و روی رایانه کلیک کنید
• روی نماد رایانه یا رایانه من در رایانه شخصی خود کلیک کنید

سپس به دنبال نمادی باشید که تلفن شما را در کنار سایر دستگاه‌ها و درایوهای قابل حمل قرار دهد. روی آن نماد کلیک کنید تا به حافظه داخلی تلفن Android خود دسترسی داشته باشید. اکنون می‌توانید پوشه‌ها را کلیک کرده و پوشه‌ها را مرور کرده، فایل‌ها را بین تلفن و رایانه شخصی خود بکشید و رها کنید یا داده‌ها را به هر روشی که می‌خواهید دستکاری کنید. حافظه تلفن Android شما همچون یک هارد معمولی هنگام مشاهده از رایانه به نظر می‌رسد.

2_5.jpg

انتقال فایل Android برای رایانه‌های Mac

در اینجا روند انتقال فایل اندرویدی برای شما کمی پیچیده تر است، اما نگران نباشید. تفاوت اصلی در این است که قبل از راه اندازی، باید یک برنامه رسمی Google با نام Android File Transfer را بارگیری و نصب کنید. برای استفاده از این برنامه، Mac شما باید نسخه  MacOS 10.7 یا بالاتر باشد و دستگاه Android شما باید نسخه Android 3.0 یا بالاتر داشته باشد. چیزی که تقریباً باید با هر محصول اندرویدی معقول اخیر ارائه شود.

پس از نصب برنامه در مک، کافی است تلفن خود را به رایانه متصل کنید، صفحه گوشی خود را روشن کرده و دستگاه را باز کنید و سپس همان اعلان وضعیت USB را که در بالا توضیح داده شده است جستجو کنید.

روی اعلان ضربه بزنید و گزینه File Transfer یا Transfer File  را انتخاب کنید. برنامه Android File Transfer پس از آن باید به طور خودکار روی Mac شما باز شود و شما باید بتوانید فضای ذخیره تلفن خود را مرور کرده و فایل‌ها را منتقل کنید.

انتقال فایل Android برای رایانه‌های سیستم عامل Chrome

انتقال فایل بین تلفن‌های Android و Chromebook به سادگی امکان پذیر است، با توجه به اینکه نیروی محرک Google در این دو سیستم عامل است.

درست مانند یک سیستم ویندوز، تمام کاری که شما برای اتصال تلفن Android خود به Chromebook انجام داده‌اید این است که آن را به هر درگاه USB باز وصل کنید، سپس به اعلان شارژ USB بر روی تلفن ضربه بزنید و File Transfer یا Transfer File را انتخاب کنید. از اعلانی که ظاهر می‌شود در صورتی که می‌خواهید فایل‌های تصویری را انتقال دهید گزینه Transfer photos را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، برنامه Chrome OS Files باید به طور خودکار تلفن شما در Chromebook به عنوان یکی از گزینه‌های ذخیره سازی ظاهر شود.

احتمالاً این سیستم حتی از شما می‌خواهد که از کلیه فایل‌های رسانه‌ای تلفن خود در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت تمایل می‌توانید این کار را انجام دهید یا آن را رد کنید و به سادگی پرونده‌ها را انتقال دهید.

3_4.jpg

انتقال فایل‌های حافظه تلفن Android در Chromebook به سادگی امکان پذیر است و به طور معمول با انتخاب یک گزینه یا یک کلیک امکان این کار وجود دارد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط