رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اقداماتی که در هنگام فروش و یا تعویض تجهیزات هوشمند بایستی انجام داد

1398-09-16 08:05
تنظیم اندازه قلم

پ

اقداماتی که در هنگام فروش و یا تعویض تجهیزات هوشمند بایستی انجام داد

یکی از دغدغه‌های کاربران برای فروش یا تعویض لپ‌تاپ، گوشی یا تبلت، نگرانی از اطلاعات داخل حافظه آن‌هاست. قبل از تحویل این‌گونه دستگاه‌ها به خریدار اقداماتی را باید انجام داد.
اقدام اول: اطلاعات مهم دستگاهتان را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید؛

1_16.jpg

توصیه می‌شود این هارد را به دست افراد مورد اعتمادتان دهید و یا آن را در جای مطمئن نگهداری و رمزگذاری کنید. برای رمزگذاری فایل‌ها و اطلاعاتتان از اپلیکیشن AES Crypt استفاده کنید.

2_18.jpg

اقدام دوم: از تمام حساب‌های کاربری خارج و مطمئن شوید یوزرنیم و پسورد آن‌ها به صورت اتوماتیک ذخیره نشده باشند، چون در این صورت افراد ناشناس می‌توانند فقط با کلیک روی آن گزینه Login و وارد حسابتان شوند.
اقدام سوم: حتماً ایمیلتان را چک و پیام‌های حساس و مهم را پاک‌کنید. وقتی ایمیل‌ها را از قسمت Inbox پاک کردید حتماً به بخش Trash بروید و آنجا را هم خالی کنید تا مطمئن شوید امکان بازگرداندن آن‌ها به Inbox وجود ندارد. همچنین فایل‌های مهمی که در ضمیمه ایمیلتان دارید حتماً دانلود، رمزگذاری و در فضاهای امن ذخیره کنید.
اقدام چهارم: به شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها فعالیت داشته‌اید مراجعه و اطلاعات مهمی که در آنجا دارید را ذخیره کنید و اگر می‌خواهید امنیتتان کاملاً حفظ شود توصیه می‌شود حساب کاربری‌تان را برای همیشه پاک‌کنید، تأکید می‌شود حذف دائم نه غیرفعال کردن موقت، چراکه اگر حسابتان را موقتاً غیرفعال کنید ممکن است کسانی که به دستگاه‌های شما دسترسی دارند بتوانند با انجام شیوه‌هایی این حساب‌ها را فعال کنند. درحالی‌که با حذف دائم اکانت، امکان دسترسی به‌حساب شما وجود نخواهد داشت. اگر به هر دلیلی نخواستید حساب‌های کاربری‌تان را در شبکه‌های مجازی پاک‌کنید، تنظیمات امنیتی را برای آن‌ها حتماً اعمال کنید و فراموش نکنید با پاک نکردن دائمی حسابتان حواستان به اطلاعات موجود در آن‌ها باشد.

3_15.jpg

اقدام پنجم: پس از پاک‌سازی حساب‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و فضاهای ذخیره‌سازی، فایل‌های مهم روی سیستم تان را به روش درست و دائمی حذف کنید. شما کاربران می‌توانید برای این کار از برنامه CCleaner استفاده کنید. در آخر ویندوز سیستم تان را عوض کنید و پس از نصب ویندوز جدید تمام درایورهای هارد را فرمت کنید.

4CCleaner.jpg

گردآورنده: علی‌اصغر زارعی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط