رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

راه‌های تقویت وای فای گوشی‌های هوشمند

۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۶:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۲۱

راه‌های تقویت وای فای گوشی‌های هوشمند

پیدا کردن بهترین نقطه دسترسی به وای فای

جدا از خاموش و روشن کردن دستگاه وای فای که همیشه اولین گزینه برای حل مشکل ارتباط است، یک‌راه دیگر هم وجود دارد و آن استفاده از اپلیکیشن Wi-Fi analyzer است. این برنامه بهترین کانال را برای استفاده از وای فای انتخاب می‌کند. بدون اشاره به جزییات، به شما اجازه می‌دهد تا شبکه را بررسی و بهترین شبکه را برای ایجاد یک ارتباط قوی برقرار کنید.

همچنین این برنامه امکانات دیگری از قبیل اطلاعات شبکه و IP address ،network gateway ،DNS و… را به‌راحتی در اختیارتان قرار می‌دهد.

قرار دادن دستگاه وای فای در بهترین نقطه منزل یا محل کار

یکی دیگر از راه‌های تقویت سیگنال وای فای، یافتن بهترین مکان برای قرار دادن مودم است. برای یافتن بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه وای فای بهتر است از اپلیکیشن Wi-Fi FDTD solver استفاده کنید که به کاربر نمایی از فعالیت سیگنال دستگاه وای فای می‌دهد تا بهترین نقطه را در محیط اطراف خود پیدا کند.

1.jpg

تأثیر محافظ گوشی بر روی ارتباط وای فای

شاید باور نکنید اما محافظ گوشی می‌تواند روی ارتباط وای فای تأثیر بگذارد و آن را ضعیف‌تر کند. برای اینکه بفهمید قاب روی اتصال تأثیر گذاشته یا نه، باید از اپلیکیشن Ookla speed test استفاده کنید. یک‌بار قاب را بردارید و سرعت اینترنت را بسنجید، بار دیگر با گذاشتن دوباره قاب، این تست را انجام دهید. اگر در سرعت تفاوتی ایجادشده بود، یعنی قاب گوشی شما در ارتباط گوشی و دستگاه وای فای اختلال ایجاد می‌کند و باید آن را جدا کنید تا از اینترنت بهتری بهره‌مند شوید.

تغییر باند فرکانس وای فای به ۵GHz

بیشتر دستگاه‌های آندرویدی به‌خوبی با باند فرکانس ۲.۴ GHz کار می‌کنند اما می‌توانند به همین خوبی با فرکانس ۵ GHz نیز کار کنند.

در فرکانس‌های بالاتر مانند ۵گیگاهرتز، فضای بیشتری برای طیف موج ایجاد می‌شود. در هر شبکه ۵گیگاهرتزی، ۲۳کانال ۲۰مگاهرتزی موجود است که این تعداد، ۱۴عدد از کانال ۲.۴گیگاهرتزی بیشتر است. پس با انجام این کار از ارتباط وای فای بهتری بهره‌مند خواهید شد.

تنظیمات مربوط به اندروید مارشمالو 

اگر دستگاه وای فای با باند ۵گیگاهرتز فعالیت کند به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و به آدرس Settings > Wi-Fi > Advanced > Wi-Fi frequency band رفته و Auto را لمس کنید. . این کار به شما تضمین می‌دهد که تلفن شما با باند ۵گیگاهرتز کار خواهد کرد.

2.jpg

تنظیمات مربوط به اندروید نوقا 

دستگاه‌های اندروید هیچ‌گاه به کاربر این اجازه را نمی‌دهند که باند وای فای را تغییر دهید اما  اپلیکیشن Wi-FiAnalyzer به شما این اجازه را خواهد داد که بتوانید باند وای فای را به‌راحتی تغییر دهید.

3.jpg

بروز کردن رادیو یا سخت‌افزار

اگر شرکت تولیدکننده، آپدیت‌های OTA را ارائه می‌کند ممکن است بکار شما نیاید اما اگر شما در حال استفاده از ROM دلخواه خود هستید می‌توانید رادیو را به‌طور دستی تغییر دهید. همچنین باید از آخرین نسخه اندروید استفاده کنید تا از پردازش آن مطمئن باشید. برای انجام این کار به تنظیمات دستگاه رفته و به آدرس About > Software updates مراجعه کنید.

4.jpg

تنظیمات مربوط به ندرویده‌ای قدیمی

در منوی تنظیمات اندروید، گزینه بسیار خوبی وجود دارد که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا به دستگاه دستور دهد که به سیگنال‌های ضعیف وای فای وصل نشود و در مواقعی که در حال اسکن کردن امواج وای فای موجود در فضای اطراف است، از انتخاب امواج ضعیف‌تر پرهیز کند. این کار باعث می‌شود تا باتری دستگاه کمتر مصرف شود. برای دادن این دستور به تنظیمات دستگاه رفته و وارد بخش مربوط به WiFi شوید. سپس گزینه Advanced را انتخاب کنید و گزینه avoid poor connections را تیک بزنید.

5.jpg

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط