رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ورژن جدید کالی لینوکس و ارائه قابلیت جذاب kali undercover

1398-09-25 10:23
تنظیم اندازه قلم

پ

2:27

ورژن جدید کالی لینوکس و ارائه قابلیت جذاب kali undercover

کالی لینوکس یکی ازمحبوب‌ترین توزیع‌های سیستم عامل لینوکس است که مخصوص هک و امنیت است. بسیاری از متخصصان امنیتی ، برای انجام تست نفوذ‌های خود از این سیستم عامل قدرتمند استفاده می‌کنند. یکی ازعلل محبوبیت این سیستم عامل میان متخصصان امنیتی و هکرها را می‌توان نصب پیش فرض بیش از 500 ابزار هک و امنیت عنوان کرد.  این سیستم عامل به تازگی به نسخه 2019.4 بروز رسانی شده و توسعه دهندگان آن ، یک قابلیت جدید و جذاب رابه این سیستم عامل اضافه کرده اند. قابلیتی به نام kali undercover.

در این قابلیت جدید شما می‌توانید کالی را با ظاهر و پوسته ویندوز 10 تجربه کنید.

در اصل این قابلیت ، کالی لینوکس با طعم ویندوز 10 است.

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد با زدن یک دستور ساده ، تم کالی را به ویندوز 10 تغییر دهید.

بسیاری از افراد با محیط سیستم عامل‌های ویندوز و مک آشنایی دارند اما لینوکس برایشان یک محیط ناآشنا بوده و‌ ترس روبرو شدن با این محیط را دارند. به همین دلیل از لینوکس فرار می‌کنند. حال این افراد می‌توانند با این قابلیت براحتی به سمت لینوکس بروند و از محیط آن‌ترسی نداشته باشند.

kali-linux-undercover-theme.gif

 

از طرفی دیگر استفاده از سیستم عامل کالی لینوکس و ظاهر آن و تصویر پس زمینه معروف اژدهایش شاید اطرافیان شما را کنجکاو کند و کار کردن با این سیستم عامل در محیط‌های عمومی‌، چندان جالب نباشد . از همین رو ممکن است حتی بسیاری از هکر‌های قانونی و متخصصان امنیتی هم از این قابلیت جذاب استفاده کنند.

فعالسازی این قابلیت بسیار ساده است و تنها کافی است در منو جست و جو کالی لینوکس عبارت kali undercover را جست و جو کنید و بر روی آن کلیک کنید تا با سرعت تم ویندوز 10 را مشاهده کنید.

برای خروج از این وضعیت هم تنها کافی است که از منو استارت بر روی گزینه‌ترمینال کلیک کرده و عبارت kali-undercover را وارد کنید تا تم کالی لینوکس ، برگردد.

مسلما قابلیت ذکر شده ،  100% شبیه ویندوز 10 نیست و نمی‌توان گفت بصورت کامل شبیه ویندوز 10 است اما شک نکنید که ظاهرش می‌تواند نظر شما را جلب کند و برای بسیاری از لینوکس کاران تازه کار ، محیط آشنایی باشد.

در این نسخه از کالی لینوکس ، تغییرات دیگری هم صورت گرفته است که به شرح زیر می‌باشد:

اضافه شدن قابلیت kali undercover.

تغییرات در محیط xfce Desktop که دسکتاپ پیش فرض کالی لینوکس است.

تم جدید GTK3 برای گنوم و xfce Desktop.

تغییرات در مستندات  Kali Documentation و انتقال آنها به مسیر ‎/Docs .

اضافه شدن قابلین public packaging . این قابلیت در اضافه کردن ابزار‌های اختصاصی به کالی توسط کاربران کاربرد دارد.

قابلیت Kali NetHunter KeX که به شما اجازه می‌دهد با اتصال گوشی خود به صفحه کلید، موس و یک خروجی HDMI ، دسکتاپ کامل کالی را بر روی گوشی خود اجرا کنید.

قابلیت BTRFS در فرایند نصب.

بروز رسانی کرنل به نسخه 5.3.9.

برطرف کردن حفره‌های امنیتی گزارش شده.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط