رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

روش‌های متداول سرقت هویت

1398-09-26 13:41
تنظیم اندازه قلم

پ

روش‌های متداول سرقت هویت

کلاه‌برداران می‌توانند از اطلاعات و تصاویر شما برای ایجاد هویت جعلی استفاده کنند یا شمارا با کلاه‌برداری هدف قرار دهند.

روش‌های متداول سرقت هویت
فیشینگ(Phishing) - کلاه‌بردار شمارا برای تحویل اطلاعات شخصی خودفریب می‌دهد.
هک کردن(Hacking) - کلاه‌بردار با سوءاستفاده از نقاط ضعف امنیتی در رایانه ، دستگاه تلفن همراه یا شبکه به اطلاعات شما دسترسی پیدا می‌کند.
کلاه‌برداری دسترسی از راه دور(Remote access) - کلاه‌بردار شمارا ترغیب می‌کند تا بتوانید به رایانه خود دسترسی پیدا کنید و به یک سرویس موردنیاز خود بپردازید.
بدافزار و باج افزار (Malware & ransomware)- بدافزار شمارا به نصب نرم‌افزاری ترک می‌کند که به scammers اجازه می‌دهد به پرونده‌های شما دسترسی پیدا کند و آنچه را که انجام می‌دهید ردیابی کنید ، درحالی‌که ransomware برای 'باز کردن "رایانه یا پرونده‌های شما نیاز به پرداخت دارد.
پروفایل‌های آنلاین جعلی(Fake online profiles) - کلاه‌بردار نمایه جعلی را در یک رسانه اجتماعی یا سایت دوست‌یابی تنظیم می‌کند و درخواست شمارا برای "دوست" ارسال می‌کند.
سرقت اسناد (Document theft)- کلاه‌بردار از طریق صندوق پستی قفل نشده یا اسناد شخصی دور ریخته شده مانند قبض ابزار ، اسناد تجدید بیمه یا سوابق مراقبت‌های بهداشتی به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا می‌کند.
از خودت محافظت کن
متون مشکوک یا ایمیل را باز نکنید وآن‌ها را حذف کنید.قبل از هرکاریهویت مخاطبین را بررسی کنید 
هرگز پول و کارت اعتباری ، جزئیات حساب آنلاین یا کپی اسناد شخصی را به کسی که نمی‌شناسید ارسال نکنید.
گذرواژه‌هایی را انتخاب کنید که حدس زدنش برای دیگران دشوار باشد و مرتباً آن‌ها را به‌روز کنید. برای هر حساب از همان رمز عبور استفاده نکنید و آن‌ها را باکسی به اشتراک نگذارید.
شبکه‌ها و دستگاه‌های خود را با نرم‌افزار ضدویروس و فایروال مناسب ایمن کنید. برای دسترسی یا تهیه اطلاعات شخصی از رایانه یا WiFi عمومی استفاده نکنید.
در مورد میزان اشتراک اطلاعات شخصی شما در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی بسیار مراقب باشید. کلاه‌برداران می‌توانند از اطلاعات و تصاویر شما برای ایجاد هویت جعلی استفاده کنند یا شمارا با کلاه‌برداری هدف قرار دهند.
هنگام انجام پرداخت‌های آنلاین ، فقط مواردی را با استفاده از یک سرویس پرداخت مطمئن پرداخت کنید - به دنبال URL بگردید که از ‘https و نماد قفل بسته یا یک ارائه‌دهنده پرداخت مانند PayPal شروع می‌شود.
قفل را روی صندوق پستی خود بگذارید و قبل از استفاده از آن‌ها ، هرگونه اسناد حاوی اطلاعات شخصی را خرد یا از بین ببرید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط