رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هر آنچه باید از سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند بدانیم؟

۱۳۹۸-۱۰-۰۴ ۰۸:۲۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۸

هر آنچه باید از سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند بدانیم؟

نکته خیلی مهم برای خرید گوشی‌های هوشمند این است که سیستم‌عامل این نوع گوشی‌ها را که می‌خواهید بخرید با آخرین نسخه اندروید به‌روزرسانی کنید.

چرا باید گوشی‌های هوشمند را به‌روزرسانی کرد؟
آیا نسخه قدیمی اندروید بهتر و سریع‌تر است؟
آیا با نصب نسخه جدید، سیستم کند می‌شود؟

در جواب این‌گونه سؤالات باید گفت که اکثر کاربران اشتباه فکر می‌کنند. اولاً می‌بایست همه چیز را Update و به‌روزرسانی کرد مثل اپلیکیشن، اندروید، IOS و یا هر چیز دیگر و حتی باید مودم، تلویزیون‌های هوشمند و همه‌ی این دستگاه‌هایی را که می‌شود Update کرد را باید Update کرد چه برسد به تلفن‌های هوشمند.

01 Smart Home.jpg

هزار و یک‌جور حفره امنیتی در سیستم‌هایی است که سازنده‌ها به مرور متوجه می‌شوند و در به‌روزرسانی‌ها، همه آن مشکلات را رفع می‌کنند و حال اگر Update نکنید آن حفره‌ها و ایرادات مثل دروازه برای هکرها و بد افزارها عمل می‌کند برای اینکه به سیستم شما حمله کنند.
اما علاوه بر همه این‌ها نسخه‌های جدید اندروید یک ویژگی خاص دارند که باید حتماً دنبال ارتقا به این نسخه‌ها باشید.

آیا می‌دانید که این ویژگی‌ها چه هستند؟
همان‌طور که کاربران می‌دانند ما روزبه‌روز بیشتر به سرویس‌های گوگل وابسته می‌شویم، تقریباً روزانه از Gmail، Google Docs، Google Photos، Google Drive، خلاصه همه زندگی‌مان در داخل گوگل است.

02 google apps.jpg

آن هم نه‌فقط در کامپیوتر، هم‌زمان از طریق تبلت، تلفن همراه و تمام دستگاه‌هایمان از اکانت اصلی گوگل استفاده می‌کنیم.
نکته امنیتی دیگر این است که حتماً باید سیستم تشخیص دومرحله‌ای را فعال کرده باشید؛ مثلاً یکی از دستگاه‌هایتان گم شود یا یک فرد بخواهد به Gamil شما دسترسی پیدا کند؛ قبل از آن اندروید برایتان یک پیامک ارسال می‌نماید که مثلاً کامپیوتر فلان جای دنیا می‌خواهد وارد اکانت شما شود و شما باید تأیید کنید.

03 2 step verification gmail.jpg

گوگل به تدریج آن سیستم را تغییر داد و به جای پیامک از همین تلفن هوشمندتان به عنوان کلید استفاده نمود یعنی بدون پیامک، وقتی شخصی بدون اجازه وارد اکانت شما شود روی همین صفحه تلفن از شما سؤال می‌کند که آیا تأیید می‌کنید یا خیر! یعنی گوشی‌های جدید اندرویدی درست مثل کلیدی است که در را باز می‌کند.

شرکت گوگل حتی شروع به درست کردن کلیدهای سخت‌افزاری کرده است که کاربران می‌توانید آن را با خود حمل کرده و از آن برای ورود به اکانت های گوگل استفاده کنند.

تا زمانی که گوشی‌های هوشمندتان با پسورد مطمئن در داخل جیبتان است. شما در برابر خیلی از تهدیدها محافظت می‌شوید؛ فرض کنید هر نوع فعالیت مشکوک یا غیرعادی روی اکانت شما مشاهده شود، اندروید بلافاصله شما را خبر می‌کند و شما خیلی ساده می‌توانید آن فعالیت را بلاک یا پسوردتان را عوض کنید.

گردآورنده: علی‌اصغر زارعی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط