رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

روش های انتخاب باتری برای تلفن همراه

۱۳۹۸-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۱۶

روش های انتخاب باتری برای تلفن همراه

اگر تلفن شما شارژ نمی‌شود، ممکن است به دنبال خرید یک تلفن جدید باشید. قبل از این کار، بهتر است به دنبال خرید یک باتری جدید باشید. اگرچه مدل‌های باتری هر گوشی با گوشی دیگر متفاوت هستند، اما برخی معیارهای اساسی وجود دارد که برای اکثر تلفن‌های دارای باتری قابل تعویض صادق است.

 

انتخاب باتری

1_4.jpg

۱.  با سازنده گوشی خود تماس بگیرید. اگر باتری گوشی شما در حالی که هنوز هم تاریخ ضمانت دارد ولی خراب شده است، تولید کنندگان آن را به صورت رایگان تعویض می‌کنند. این سازندگان روشی را برای دریافت باتری خود در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی اگر تلفن شما تحت ضمانت نیست ، تولیدکننده ممکن است شما را به سمت منبع باتری معتبر راهنمایی کند. با توجه به تعداد فراوان تماس‌های خط خدمات مشتری سازنده شما، این مرحله ممکن است زمان زیادی را طی کند.

2_6.jpg

۲. مطمئن شوید که تلفن شما دارای باتری قابل تعویض است. اگر تماس شما با سازنده تلفن شما ناموفق بود، باید خودتان باتری را تعویض کنید. به طور خاص، باید تعیین کنید که آیا می‌توانید باتری تلفن خود را به سرعت و به راحتی حذف کنید یا خیر. اکثر تلفن‌های Android این قابلیت را دارند، در حالی که کاربران آیفون باید به "انتخاب یک شارژر" بپردازند. معمولاً اگر تلفن شما دارای باتری قابل تعویض است، با کشیدن صفحه‌ای از پشت تلفن می‌توانید به باتری دسترسی پیدا کنید. اگر آیفون دارید، می‌توانید آن را به یک فروشگاه اپل ارسال کنید تا باتری آن جایگزین شود. این فرآیند هزینه بردار است، اما اگر می‌خواهید باتری خود را از بین ببرید، خطر از بین بردن تلفن و یا لغو ضمانت خود را دارید.

3_5.jpg

۳. شماره مدل تلفن همراه خود را پیدا کنید. اگر هنوز راهنمای کاربر خود را دارید، می‌توانید شماره مدل خود را در آن‌جا جستجو کنید. در غیر اینصورت، باید شماره مدل را در قسمت پوشش کارتون گوشی خود پیدا کنید. هنگامی که شماره مدل را پیدا کردید، حتما آن را یادداشت کنید. هنگامی که به دنبال تعویض باتری هستید، شماره مدل کمک کننده اصلی شما است. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید، می‌توانید کتابچه راهنمای کاربر دستگاه را به صورت آنلاین پیدا کنید.

4_3.jpg

۴. شماره سریال باتری خود را پیدا کنید. محل شماره سریال بسته به مدل تلفن شما متفاوت خواهد بود، اما معمولاً می‌توانید این اطلاعات را در پشت باتری پیدا کنید؛ به خاطر داشته باشید که برای مشاهده شماره سریال باید باتری را از جای خود بردارید و به پشت آن نگاه کنید. این اطلاعات را نیز بنویسید، زیرا از آن برای جستجوی باتری مربوطه استفاده خواهید کرد. سایر اطلاعاتی که باید بدانید شامل موارد زیر است:
نوع باتری (به عنوان مثال ، لیتیوم یون در مقابل  NiCAD )
تاریخ ساخت تلفن شما.

5_3.jpg

۵. موتور جستجو را انتخاب کنید. برای تحقیق در مورد گزینه‌های باتری جایگزین خود ، باید اطلاعات تلفن و نوع باتری خود را در موتور جستجوی انتخاب شده خود وارد کنید.
Google  و بینگ  دو گزینه رایج در موتور جستجو هستند.

6_1.jpg

۶. معیارهای جستجوی خود را در موتور جستجو تایپ کنید. شما باید نام سازنده تلفن خود را (مثلاً "سامسونگ") ، نام آن (مثلاً Galaxy)، شماره مدل (به عنوان مثال S4 )، عبارت "باتری جایگزین"  و شماره سریال باتری تایپ کنید. پس از وارد کردن معیارهای صحیح جستجو را انجام دهید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط