رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

داستان بازی کلش آف کلنز و الماس های مجازی

1399-01-07 09:57
تنظیم اندازه قلم

پ

5:53

داستان بازی کلش آف کلنز و الماس های مجازی

کلش آف کلنز

یکی از آسیب های جدی به سلامت و زندگی ما،اعتیاد عضوی از خانواده به بازی های آنلاین به صورت گروهی با قالب های خشونت و ویرانگری ست،همچنین چت با  بازیکنان ناشناس در بازی ها و خرید عتیقه جات مجازی با هدف ارتقای امتیاز موجب صدمات مختلف به شخص و خانواده می شود.

 

سلام به شما دوست عزیز که هم اکنون در حال خواندن این داستان واقعی زندگی من هستید و علاقه دارید از ماجرای پیش آمده درس عبرت بگیرید،به شما تبریک میگم به این علت که شما برای پیشگیری از آسیب ها اهمیت زیادی قائل هستید نه مثل خیلی ها که وقتی گرفتار جرائم سایبری می شوند تازه از خواب غفلت بیدار و تازه به اشتباهات خود آگاه می شوند.
مهیار پسر نازنینم 13 سالشه که خودش فرمانده یک قبیله بود و همچنین صاحب یک دهکده با تجهیزات دفاعی و جنگی که به قول خودش با میلیونها بازیکن در سراسر دنیا مبارزه و عتیقه های جادویی هم جمع می کرد،بله حتماً شما با تعجب می پرسید قضیه چیه!  
بله آقا مهیار چند ماه پیش به پیشنهاد یکی از دوستان صمیمی به واسطه وب سایت کافه بازار، بازی کلش آف کلنز را دانلود و نصب کرده بود،آرش به مهیار جان گفته بود وب سایت کافه بازار با شرکت فنلاندی سازنده بازی قرارداد نوشته و میشه از همه امکانات این بازی استفاده کرد.
یواش یواش مهیار به این بازی اعتیاد پیدا کرد،شب ها دیر می خوابید و مثل گذشته به انجام تکالیف مدرسه علاقه ای نداشت،خیلی زود عصبانی می شد،حتی توی خواب از حمله و نابودی دهکده حرف میزد،بارها از پسرم خواستم روزانه تنها یکساعت به این بازی مشغول بشه یا دیگه اجازه نمیدم در این بازی حضور داشته باشه،البته پس از یک عالمه جنجال و نصیحت در ظاهر موفق شدیم مهیار را مجاب نماییم تا بی خیال این بازی بشه،سپس مهیار در جلسات آموزشی شطرنج شرکت کرد،در ادامه به توصیه یکی از دوستان به فروشگاه مجازی رفتم و ضمن همفکری با مهیار 3 تا بازی از نوع کارتی،رومیزی،ساختنی سفارش دادیم و 2 روز بعد از مامور اداره پست تحویل گرفتیم.
در فروشگاه آنلاین مطلبی در تبلیغ بازی های فکری و فیزیکی نوشته شده بود که برای شما عرض میکنم:
"با تهیه بازی‌های فکری با یک تیر، نشان های زیادی را هدف بگیرید،نخست اینکه مهمانی‌ها و دورهمی‌های‌ شما خوش‌تر و شادتر خواهد گذشت، همچنین باعث توانمندسازی ذهن شما می شود و هم از استرس‌های رنگارنگ نجات پیدا خواهید کرد.
بازی‌های فکری متنوع و جذابی در بازار وجود دارد،انتخاب با شما است،برای روزهایی که فشار کار و زندگی، فکرتان را خسته و روح‌تان را مشوش می‌کند، یک عدد بازی فکری تهیه کنید و در منزل به انجام آن بپردازید،همچنین مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی‌تان را گرم و دوست‌داشتنی برگزار کنید. "
راستی یادم رفت که به شما بگم من دبیر ریاضی هستم و دبیرستان دخترانه تدریس میکنم،خوب بریم سراغ اصل ماجرا،عاقبت آقا مهیار به من گفت از جلسات شطرنج و بازی های فکری خیلی راضی هست به ویژه وقتی که خانوادگی با هم بازی می کنیم، از این موضوع خوشحال بودم تا اینکه اتفاق ناجوری افتاد،صبح ساعت 10 در حال تدریس فرمول های ریاضی بودم که صدای دریافت 3 پیامک پشت سرهم از طریق گوشی هوشمند شخصی شنیدم.
در سه نوبت مجموعاً  نزدیک به 600 هزار تومان از موجودی کارت بانکی ام برداشت شده بود،خیلی نگران شدم پس از پایان کلاس به سمت بانک رفتم و صورتحساب تراکنش های روز جاری را گرفتم،برداشت ها به صورت اینترنتی انجام شده بود،کارمند بانک گفت برای اینکه دقیقاً معلوم بشه چه اتفاقی افتاده و مبالغ توسط چه فردی برداشت شده است باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنم و پس از شکایت به پلیس فتا بروم.
چند روزی از حضورم در پلیس فتا و تشکیل پرونده گذشته بود که افسر پرونده با اینجانب تماس گرفت تا برای پیگیری نتیجه و پاسخگویی به برخی از سوالات به پلیس فتا بروم،پس از مراجعه و توضیحات کارشناس پرونده متوجه شدم مبالغ برداشتی از طریق بازی کلش آف کلنز و خرید بسته های مجازی الماس به واسطه درگاه پرداخت بانک انجام شده است،همچنین کدفعال سازی برای امکان پرداخت از طریق کافه بازار به سیم کارت پسرم ارسال شده بود،واقعاً شوکه شدم و به صورت مکتوب درخواست انصراف قطعی و رضایت برای مختومه شدن پرونده کردم.
البته با صحبت های کارشناس اجتماعی پلیس فتا پس از برگشت به منزل با رفتار صحیح تربیتی و اخلاقی با مهیار برخورد کردم و آسیب های این بازی را برایش توضیح دادم که خوشبختانه خیلی تأثیر گذار بود،از حرف های مهیار متوجه شدم که آرش با تبلیغ چندباره پیرامون بازی کلش آف کلنز باعث میشه که مهیار بدجوری وسوسه بشه و برای رسیدن به مراحل بالاتر بازی،در3 نوبت اقدام به تهیه انواع بسته های الماس مجازی با پرداخت مبالغ از طریق کارت بانکی من نماید،نگاهی به بازی کلش در گوشی هوشمند مهیار کردم چت هایی با بازیکن های ناشناس پسر و دختر در محیط بازی مشاهده کردم،به سهل انگاری خودم در خصوص نظارت بر فعالیت های مجازی مهیار پی بردم.
البته بارها پسرم با اجازه خودم اقدام به خرید شارژهای ایرانسل و همراه اول با کارت بانکی از طریق فضای مجازی کرده بود و با گوشی خودش از کارت بانکی ام عکس گرفته بود و همچنین برای رمز دوم،8 رقم آخر شماره موبایلم را انتخاب کرده بودم بنابراین مهیار به همه شناسه های کارت بانکی دسترسی داشت.
به همراه شوهرم با خانواده آرش صحبت کردیم و جلسه ای برای همفکری تشکیل دادیم و به نتایج خیلی خوبی رسیدیم،البته در حال حاضر رمز دوم یکبار مصرف استفاده میکنم و خیلی بیشتر از گذشته حواسم به فعالیت های مجازی و دوستان مهیار هست.
ختم کلام،برخی از توصیه های کارشناسان پیرامون بازی را برای شما بازگو میکنم البته با جستجو در اینترنت پیداشون کردم که خیلی کاربردی هست،به لطف پادشاه عالم تندرست و خوشبخت باشید.
1-گاهی اوقات به همراه فرزند خود بازی کنید،همچنین برای او شرح دهید که چرا برخی از بازی های خاص مناسب سن و سلامت روانی او نیست.
2- برخی از بازی های آنلاین نیازمند تعامل و چت با سایر بازیکنان می باشند،به فرزندتان درباره بازگو نکردن اطلاعات شخصی در بازی های آنلاین گروهی آگاهی دهید.
3- حتی المقدور از بازی کردن فرزندتان در اتاق خصوصی منزل جلوگیری کنید و به صورت متناوب بر فعالیت مجازی او نظارت کنید.
4- مدت زمان محدودی برای بازی فرزندتان مشخص کنید و با آرامش در اجرای بی چون و چرای آن همت گمارید.
5- بازی های رایانه ای در آخر شب و یا قبل از خواب باعث پیدایش اختلال در خواب و یا بی خوابی فرزندتان می شود.
6- به فرزندتان آموزش دهید تا هر 15 تا 30 دقیقه چشم را از مانیتور برداشته و به نقطه ای دیگر نگاه کند تا از آسیب رسیدن به چشم او جلوگیری شود،همچنین سعی شود تا چشم بر روی نقطه ای در فاصله دور متمرکز شود.
7- با فرزند خود توافق کنید که در صورت درخواست شما برای صحبت، بازی خود را متوقف و حرف های شما را بشنود و سپس به بازی کردن ادامه دهد.
* توصیه می شود شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه مطالب آموزشی، اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط