رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

درهنگام فعال سازی گوشی‌های ایفون وتهیه اپل‌آی‌دی‌ها هوشیارانه عمل نمایید

1399-01-23 14:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26

درهنگام فعال سازی گوشی‌های ایفون وتهیه اپل‌آی‌دی‌ها هوشیارانه عمل نمایید

اپل ای دی

متقاضیان نصب برنامه ها و فعال سازی گوشی های  ios  برای فعال سازی خدمات مربوطه به تلفن همراه خود به فروشگاه‌های معتبر و در حضور شخص اقدام به فعال سازی برنامه های تلفن همراه نمایند ضمن آنكه از در اختیار گذاشتن تلفن همراه خود برای نصب حتی برای مدت کوتاهی بدون حضورمالک گوشی در هر شرايطي پرهيز و به ميزان كافي در خصوص فروشگاه ارئه دهنده ی خدمات جانبی تحقيق كنند. 
توجه داشته باشید با گسترش تکنولوژی تلفن همراه افراد فرصت طلب درفروشگاه های نامعتبر ارائه دهنده ی خدمات تلفن همراه، اقدام به هک با هدف كلاهبرداري و انتشار تصاویر خصوصی از مردم مي كنند. 
 كلاهبرداران در برخي مواقع نيز  به بهانه ی وقت گیر بودن برنامه ی نصبی تلفن همراه هموطنان را موجاب کرده تلفن همراه را در اختیارشان قرار داده و بعد از مدتی برای تحویل آن مراجع کنند.. 
سوء استفاده كنندگان در این حین ابتدا به جیمیل کاربر تلفن همراهی که آن را در اختیارش گذاشته دسترسی پیدا کرده سپس اقدام به فعال نمودن سیمکارت خود بر روی جیمیل کاربر نموده و سپس اقدام به تغییر پسورد جمیل و اپل آیدی آنها را تغییر داده بطوری که کاربر دیگر توانایی ورود به آن را نداشته باشد و عملا شخص کلاهبرداران علاوه بر دسترسی به جمیل کاربر به تصاویر شخصی و خصوصی آنها دسترسی خواهند داشت. 
 کلاهبرداران در این شیوه با شخص قربانی تماس گرفته و با تهدید انتشار تصاویر خصوصی اقدام به اخاذی از آنان می نمایند.
توجه داشته باشید آگهي هايي چه در حوزه فیزیکی و مجازی  همانند  نصب برنامه های جانبی تلفن همراه و فعال سازی برنامه های خاصی از مارک های تلفن همراه با قيمت پايين تر از بازار ترفند ديگري از كلاهبرداران است كه كاربران بايد مراقب باشند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط