رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هشدارهای عمومی پلیس فتا

1399-02-08 09:14
تنظیم اندازه قلم

پ

2:17

هشدارهای عمومی پلیس فتا

هشدارهای عمومی پلیس فتا

* شماره رمز شخصی خود را به خاطر بسپاريد و از تاريخ تولد ، شماره تلفن و يا ساير اعداد  محرمانه شخصي براي استفاده از شماره رمز عابر بانك استفاده نكنيد.

* هیچ‌گاه اجازه ندهيد شخص ديگري از شماره رمز يا كارت عابر بانك شما استفاده نمايد .

*  تا جايي که امکان دارد در مراکز عمومي نظير کافی‌نت‌ها يا مکان‌هایی که اينترنت رايگان در اختيار شمـا می‌گذارند و از امنيت آن اطمينان کافي نداريد، وارد اينترنت بانک خود نشويد.

 * هيچ فايل و نرم‌افزار نامطمئني را در سيستم خود دانلود و اجرا نکنيد.در اين شرايط احتمال دانلود يك كد مخرب و سپس اجراي مستقيم آن در رايانه توسط خود شما بسيار بالاست.

* وقتی‌که از رایانه‌های عمومی برای ورود به‌حساب‌های کاربری ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و ... استفاده می‌کنید از مارک کردن گزینه‌ی «به خاطر سپردن نام کاربری» (Remember my ID) اجتناب کنید.

* به خاطر داشته باشید افراد در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند وانمود کنند که شخص دیگری هستند و با ایجاد ارتباط طولانی اینترنتی اعتماد شمارا جلب کنند. هرگز حرف‌های آن‌ها را باور نکنید.

* از ذخیره اطلاعات شخصی و محرمانه خود بر روی رایانه‌هایی که با آن‌ها مستقیماً به اینترنت متصل می‌شوید خودداری نموده و سعی کنید برای ذخیره‌سازی اطلاعات از لوح‌های فشرده و هاردهای اکسترنال که در آن‌ها فنّاوری‌های رمز کننده به‌کاربرده شده،  استفاده نمایید.

*  تا حد ممکن در هنگام تعمیر و یا نصب هرگونه برنامه توسط مراکز تعمیر در کنار رایانه خود حضورداشته باشید.

 * در مسافرت‌ها،بسیاری از مواقع برای اتصال به شبکه،از اینترنت هتل‌ها و مکان‌های عمومی استفاده می‌شود. اگر از اینترنت هتل استفاده می‌کنید، مطمئن شوید اطلاعات به‌صورت رمزنگاری‌شده ارسال می‌شود زیرا در غیر این صورت، ممکن است اطلاعات مهمی به‌راحتی در دست افراد ناشناس بیفتد. در کنار ارسال اطلاعات به‌صورت رمزنگاری‌شده، باید توجه داشته باشید که در صورت فعال بودن HTTPS، حتماً از این ارتباط ایمن برای ارسال اطلاعات به شبکه استفاده کنید. یکی از پرکاربردترین زمینه‌های مربوط به این ارتباط،ورود به‌حساب ایمیل و کارت اعتباری است.

* استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فعال بودن در آن‌ها بسیار خوب است اما سعی کنید بیش‌ازحد اطلاعات زندگی خود را در این شبکه‌ها به اشتراک نگذارید؛ مخصوصاً هنگامی‌که قصد سفر دارید. این مورد شاید به درد سارقین ایرانی نخورد و در اینجا کاربرد نداشته باشد اما به‌طور کل، به اشتراک گذاشتن اطلاعات سفر، کار اشتباهی است زیرا سارقان متوجه عدم حضور شما در منزل شما می‌شوند و ممکن است اقداماتی را انجام دهند!

* همیشه باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است بنا به شرایط مختلف، لپ‌تاپ و یا وسایل الکترونیکی خود را گم کنید. سعی کنید بر روی فایل‌ و فولدرهای مهم خود پسورد بگذارید تا حداقل دسترسی به اطلاعات، خیلی راحت امکان‌پذیر نباشد. اگر رمزگذاری پیشرفته و کامل باشد، خیالتان راحت است که در هیچ شرایطی، اطلاعات شخصی شما به دست افراد ناشناس نمی‌افتد.   

پیوست اندازه
هشدارهای عمومی پلیس فتا7.14 مگابایت 7.14 مگابایت
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط