رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

باز کردن قفل گوشی پس از فراموش کردن رمز یا الگوی گوشی

1399-02-24 09:39
تنظیم اندازه قلم

پ

2:55

باز کردن قفل گوشی پس از فراموش کردن رمز یا الگوی گوشی

پسورد

Android Device Manager- 1 برای بازیابی رمز عبور یا الگو

این ساده‎ترين و بهترین روشی است که بعد از فراموش کردن رمز ورود دستگاه خود می‎توانید از آن استفاده کنید تا دسترسی دوباره به دستگاه خود را به دست آورید. تا مادامی‎ که شما به حساب گوگل خود در تلفن خود متصل باشید این روش کار خواهد کرد.

وارد کامپیوتر خود شوید، از طریق صفحه  Android Device Manager به حساب خود وارد شوید و از فهرست دستگاه‎های مرتبط با اکانت خود دستگاه قفل شده را انتخاب کنید. سپس روی گزينه Lock کلیک کنید. بعد از این که شما با یک کد جدید تلفن خود را قفل کردید، رمز قبلی که فراموش کرده بودید با این رمز جدید جایگزین خواهد شد. حالا می‎توانید دوباره به دستگاه خود وارد شوید.

Smart lock- 2 (اندروید 5.0 و بالاتر)  برای بازیابی رمز عبور یا الگو (پترن)

نسخه‎های جدیدتر اندروید از امنیت بالاتری برخوردار هستند. این نسخه‎ها از قابلیتی به نام Smart lock بهره می‎گیرند که به شما اجازه می‎دهد تلفن خود را تحت شرایط خاص (برای مثال، زمانی که به شبکه وای‎فای خانگی شما متصل است) از حالت قفل خارج کنید. در این شرایط وقتی شما رمز ورود خود را فراموش می‎کنید تنها کافی است به خانه برگردید تا بتوانید قفل آن را باز کنید.

3- استفاده از حساب گوگل (اندروید 4.4 و پایین‎تر)  برای بازیابی رمز عبور یا الگو

شما پشت صفحه قفل دستگاه خود گیر افتاده‎اید و الگوی باز کردن آن را هم به یاد نمی‎آورید. خوشبختانه جای نگرانی نیست. با طی کردن این مراحل می‎توانید دوباره به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید:

  • برای پنج باز الگوی باز کردن قفل را تکرار کنید (شاید خوش شانس بودید و آن را به طور حدسی به یاد آوردید)
  • بعد از پنج بار تلاش ناموفق یک گزینه در پایین صفحه نمایش با عنوان Forgot Pattern ظاهر خواهد شد. روی آن تقه بزنید.
  • به حساب گوگل خود وارد شوید.
  • بعد از این که از طریق حساب گوگل احراز هویت شدید، می‎توانید یک رمز یا الگوی جدید انتخاب کنید و دستگاه خود را از قفل خارج کنید.

4- گزينه‎های امنیتی ثالث  برای بازیابی رمز عبور یا الگو (پترن)

بعضی از تولیدکنندگان تلفن هوشمند اغلب نرم افزار امنیتی اختصاصی خود را داخل دستگاه‎هایشان قرار می‎دهند (مثل  Find My Mobile سامسونگ). از چنین قابلیت‎هایی می‎توان برای گذشتن از صفحه قفل استفاده کرد. اما شما باید از قبل آن را تنظیم کرده باشید. اگر این را کرده‎اید از طریق یک دستگاه دیگر یا کامپیوتر به وبسایت مربوطه مراجعه کرده و از آن جا قفل تلفن خود را باز کنید.

5- بازگشت به تنظیمات کارخانه  برای بازیابی رمز عبور یا الگو (پترن)

آخرین گزینه پیش روی شما بازگشت به تنظیمات کارخانه (factory reset) است. اما فراموش نکنید که این کار تمام داده‎های موجود در دستگاه اندروید شما را پاک خواهد کرد، بنابراین از این گزینه تنها زمانی استفاده کنید که سایر روش‎های گفته شده در بالا بدون نتیجه بوده باشد.

ساده‎ترين راه برای انجام این کار روی تلفن قفل شده این است که به صفحه وب  Android Device Manager وارد شده و از آنجا گزینه factory reset را انتخاب کنید.

اگر بنا به دلایلی نمی‎توانید به صفحه Android Device Manager دسترسی داشته باشید یا قادر به ورود به حساب گوگل خود نیستید باید از ریست سخت افزاری کمک بگیرید، که به معنای وارد شدن دستی به حالت ریکاوری دستگاه است.

روش استفاده از شیوه ریست سخت افزاری در دستگاه‎های مختلف متفاوت است اما معمولا با پایین نگه داشتن همزمان دکمه پاور و ولوم در زمانی که دستگاه شما خاموش است انجام می‎شود.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط