رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آموزش تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 10

1399-02-30 09:09
تنظیم اندازه قلم

پ

آموزش تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 10

نشانگر ماوس

اگر از نشانگر پیش‌فرض و سفیدرنگ ماوس در ویندوز 10 خسته شده‌اید، می‌توانید آن را به‌راحتی با مجموعه‌ای از نشانگرهای اختصاصی جایگزین کنید.

تغییر پس‌زمینه و تم و صدا در ویندوز از کارهایی است که اغلب کاربران برای ایجاد تنوع در تجربه‌ی کاربری خود انجام می‌دهند. این تغییرات از نسخه‌های پیشین ویندوز مرسوم بوده و در ویندوز ۱۰ هم با انواع تنظیمات پیش‌فرض یا برنامه‌های جانبی انجام می‌شود. دراین‌میان، تغییر نشانگر (Cursor) ماوس هم جذابیت‌های بصری جالبی برای برخی کاربران دارند.

تغییر نشانگر ماوس در ویندوز ۱۰ آن‌چنان دشوار نیست. تنها باید مجموعه‌ی نشانگر دلخواه خود را پیدا و پس از دانلود و نصب و با تغییر تنظیمات ویندوز، تجربه‌ی بصری جدیدی مشاهده کنید. 

دانلود نشانگر ماوس برای ویندوز
برای تغییر نشانگر ماوس در ویندوز، ابتدا باید مجموعه‌ی نشانگر اختصاصی مدنظر خود را دانلود یا طراحی کنید. مجموعه‌‌های بسیار زیادی در اینترنت به‌رایگان دردسترس هستند که نشانگرهایی با طراحی‌ حرفه‌ای دراختیار شما قرار می‌دهند. پس اولین قدم در تغییر نشانگر ماوس را می‌توان جست‌وجو برای پیداکردن طراحی موردپسند دانست.

یکی از بسته‌‌های جذابی که برای نشانگر ماوس ویندوز طراحی شده است، به‌نام Oxygen Cursors در وب‌سایت DeviantArt دردسترس قرار دارد. این بسته شامل نشانگری با طراحی براق می‌شود که در ۳۷ تم رنگی متنوع LAvalon طراحی کرده است. درنتیجه، اگر طراحی کلی نشانگر را دوست دارید، قطعا در میان گزینه‌ها رنگ دلخواه خود را هم پیدا خواهید کرد. بسته‌ی مذکور علاوه‌بر طراحی جذاب، به‌آسانی هم نصب می‌شود و به تنظیمات اضافه نیازی ندارد.

وب‌سایت DeviantArt منبع مناسبی برای پیداکردن بسته‌های نشانگر محسوب می‌شود. با جست‌وجو در برچسب Cursor این وب‌سایت می‌توانید گزینه‌های جذاب متعددی پیدا کنید. وب‌سایت rw-designer هم کتابخانه‌ی جامعی دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

در ویندوز ۱۰ نیز که بسیاری از تنظیمات ازطریق اپلیکیشن پیش‌فرض Settings انجام می‌شود، برای تغییر نشانگر باید وارد سیستم سنتی کنترل پنل شوید. برای ورود به کنترل پنل، عبارت Control Panel را در منو استارت تایپ کنید. در پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی نمایش در سمت راست و بالا را به Small icons تغییر دهید و سپس Mouse را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه‌ی‌ مذکور، پنجره‌ی جدیدی بازمی‌شود که گزینه‌های متعددی برای تغییر تنظیمات ماوس دراختیار شما قرار می‌دهد. وارد تب Pointers شوید تا از آنجا ظاهر نشانگر ماوس را تغییر دهید. در بخش Scheme روی منو آبشاری کلیک کنید تا مجموعه‌ی نشانگرهای نصب‌شده را نمایش دهد. تمامی نشانگرهایی که با فایل INF نصب کردید، در این بخش دیده می‌شوند. با انتخاب هرکدام، پیش‌نمایشی از نشانگر را در پنجره‌ی Customize می‌بینید. با کلیک روی Apply، ظاهر جدید را امتحان و با کلیک روی OK، نشانگر جدید را تأیید کنید. برای تغییر نشانگر به هر طراحی جدید، همین مراحل را دنبال کنید. به‌صورت پیش‌فرض هم چند گزینه در ویندوز وجود دارد که البته طراحی آن‌چنان جذابی ندارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط