رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

راهنمای ویژگی کنترل والدین ویندوز 10 برای امنیت کودکان در اینترنت

1399-03-03 10:46
تنظیم اندازه قلم

پ

راهنمای ویژگی کنترل والدین ویندوز 10 برای امنیت کودکان در اینترنت

کودکان و اینترنت

کنترل والدین بر روی هر سیستم یا خدمات دیجیتالی، هم برای محافظت از کودکان بیگناه از محتوای نامناسب و هم برای محافظت از سیستم‌های شما حائز اهمیت است. ویندوز 10 حساب‌های کودکان و گروه‌های خانوادگی را برای محدود کردن محتوا، زمان صفحه نمایش و موارد دیگر فراهم می‌کند.

با استفاده از ویژگی کنترل والدین ویندوز 10 اینترنت را به‌فضایی امن برای فرزند خود تبدیل کنید

درست همانطور که برای دسترسی به هر دستگاه ویندوز به حساب خود وارد می‌شوید، می‌توانید یک حساب کاربری کودک ایجاد کنید که نظارت و تنظیم آن آسان باشد. کلیه کنترل والدین توسط حساب والدین برای حساب کودک تنظیم شده است، از جمله:

  •      تولید گزارش فعالیت درباره برنامه یا استفاده از بازی، سابقه مرورگر، جستجوی وب و زمان صفحه
  •      محدود کردن زمان صفحه نمایش برای ویندوز 10 یا Xbox One از طریق برنامه‌های هفتگی
  •      محدود کردن برنامه و استفاده از بازی برای هر دستگاه
  •      مسدود کردن وب سایت‌ها و برنامه‌های نامناسب
  •      مدیریت کیف پول کودک و خرید مجوز در فروشگاه مایکروسافت
  •      ردیابی موقعیت مکانی کودک در دستگاه Android با پرتاب Microsoft (یا تلفن ویندوز 10)

نحوه ایجاد یک اکانت کودک در ویندوز 10

برای دسترسی به حساب‌های ویندوز 10، منوی Start را باز کرده و نماد cog را انتخاب کنید.

برای دسترسی به منوی تنظیمات حساب، روی "حساب‌ها" کلیک کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید با باز کردن منوی استارت، تایپ "حساب" و انتخاب گزینه "Manage Your Account" به منوی تنظیمات حساب‌ها دسترسی پیدا کنید.

زبانه "خانواده و سایر کاربران" را در سمت چپ انتخاب کرده و سپس روی علامت به علاوه (+) کنار "افزودن یک عضو خانواده" کلیک کنید.

"اضافه کردن یک عضو" را انتخاب کنید. اگر فرزند شما آدرس ایمیل دارد، آن را وارد کنید و روی "بعدی" کلیک کنید. در غیر این صورت، می‌توانید بر روی "ایجاد یک آدرس ایمیل برای کودک" کلیک کنید تا یک حساب ایمیل رایگان برای آنها از طریق Microsoft Outlook تنظیم کنید.

به فرض این کودک زیر 13 سال است، حساب فرزندشان آماده رفتن خواهد بود. اگر برای شخصی بزرگتر از 13 سال حساب کاربری ایجاد می‌کنید، می‌توانید در هنگام ایجاد حساب، تاریخ تولد آنها را تنظیم کنید.

نحوه کنترل کنترل والدین برای ویندوز 10

در حالی که می‌توانید حساب فرزند خود را مستقیماً در ویندوز 10 ایجاد کنید، به وب سایت Microsoft Family هدایت می‌شوید تا حساب‌های ایجاد شده برای خانواده خود را مدیریت و نظارت کنید. هنوز هم می‌توانید از این وب سایت کاربرانی ایجاد کنید. برای دسترسی به این وب سایت از پنجره "خانواده و سایر کاربران"، روی "مدیریت تنظیمات خانواده آنلاین" کلیک کنید.

از وب سایت Microsoft Family ، می‌توانید هرکدام از حسابی را که اضافه کرده‌اید مشاهده کنید. همه تنظیمات کنترل والدین به طور پیش فرض خاموش هستند، بنابراین شما باید هر ویژگی را بصورت جداگانه فعال کنید. این همچنین به شما در درک بهتر هر ویژگی کمک می‌کند.

"فعالیت" را تحت هر حساب انتخاب کنید و ضامن "گزارش فعالیت" را فعال کنید. این به شما امکان می‌دهد فعالیت این حساب را از طریق گزارش‌های منظم ایمیل یا با بازگشت به این منو در هر زمان پیگیری کنید.

پس از فعال شدن گزارشگری فعالیت، با کلیک بر روی "روشن کردن محدودیت‌ها" در کنار هر ویژگی مربوطه، محدودیت‌های اضافی در برنامه‌ها و بازی‌ها، مرور وب و زمان صفحه را فعال کنید. همچنین برای دسترسی، فعال کردن و مدیریت هر یک از این ویژگی‌ها می‌توانید بر روی زبانه‌ها در بالای صفحه کلیک کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط