رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ردیابی لپ‌تاپ گم و یا سرقت شده چگونه انجام می‌شود؟

1399-03-25 10:45
تنظیم اندازه قلم

پ

6:25

ردیابی لپ‌تاپ گم و یا سرقت شده چگونه انجام می‌شود؟

سرقت لپ تاپ

ردیابی یک لپ‌تاپ ویندوزی

مایکروسافت قابلیتی به نام «Find My Device» را در ویندوز 10 قرار داده است. با فعال کردن این ویژگی، می‌توانید در هنگام گم‌شدن لپ‌تاپ خود، بهتر آن را ردیابی کنید

گام اول: در «Settings» به بخش« Update & Security» بروید

به منوی استارت رفته و سپس واژه «Settings» را تایپ کنید. از میان نتایج ظاهرشده باید گزینه «Settings» را انتخاب کنید. پس از باز شدن این پنجره، باید به دنبال بخشی بگردید که «Update & Security» نام دارد. بر روی آن کلیک کنید.

گام دوم: بر روی «Find My Device» کلیک کنید

 

در منوی کناری، گزینه «Find My Device» را پیداکرده و سپس آن را انتخاب کنید. در پنجره ظاهرشده، به دنبال سر تیتری به نام «Find My Device» گشته و ببینید که آیا فعال (On) است یا غیرفعال (Off)؟ اگر در حالت غیرفعال قرار دارد، آنگاه باید بر روی گزینه «Change» کلیک کرده و این ویژگی را فعال‌سازی کنید.

گام سوم: با استفاده از حساب مایکروسافت، وارد شوید

 

 

هر زمان که خواستید موقعیت مکانی لپ‌تاپ خود را پیدا کنید، آنگاه باید به صفحه حساب مایکروسافت رفته و با اطلاعات حساب خود، وارد آن شوید. پس‌ازاینکه به‌حساب مایکروسافت خود وارد شدید، آنگاه باید بخشی که «Devices» نام دارد را انتخاب کنید. در صفحه Devices باید دستگاه موردنظر جهت ردیابی را انتخاب کنید. در صفحه لپ‌تاپ خود، گزینه «Find my device» را برگزینید. در ادامه به صفحه‌ای راهنمایی می‌شوید که در آن مایکروسافت نقشه‌ای را در اختیار شما قرار داده و با استفاده از آن می‌توانید آخرین موقعیت مکانی و زمانی شناسایی‌شده دستگاه خود را مشاهده کنید. در سمت چپ صفحه، اگر بر روی نام لپ‌‌تاپ خود کلیک کنید، آنگاه منویی در مقابل شما ظاهرشده و با استفاده از آن می‌توانید اطلاعاتی را درباره آخرین موقعیت مکانی لپ‌تاپ خود به دست آورید. همچنین دو گزینه دیگر نیز در مقابل شما قرار دارند: «Find» و «Lock».‎ گزینه Find به شما امکان می‌دهد که موقعیت فعلی دستگاه خود را جست‌و‌جو کنید، نه‌فقط آخرین موقعیت مکانی آن را.

ردیابی یک لپ‌تاپ مک

در لپ‌تاپ‌های مک، قابلیت ردیابی، «Find My Mac» نام دارد. با استفاده از این ویژگی می‌توانید موقعیت مکانی لپ‌تاپ خود را بر روی یک نقشه مشخص کرده و درنتیجه از این اطلاعات جهت گزارش دهی و پیدا کردن دستگاه خود بهره گیرید. در زیر به نحوه انجام این کار اشاره می‌کنیم:

گام اول: به بخش تنظیمات iCloud بروید

در لپ‌تاپ مک خود، به منوی بالایی (اصلی) رفته و سپس گزینه «System Preferences» را برگزینید. حال در اینجا باید بر روی آیکون «iCloud» کلیک کنید. اگر پیش‌تر با استفاده از حساب اپل خود وارد نشده باشید، آنگاه اکنون باید این کار را انجام دهید.

گام دوم: بر روی «Find My Mac» کلیک کنید

قابلیت‌های iCloud خود را بررسی کرده و به دنبال گزینه «Find My Mac» بگردید. جهت فعال کردن این ویژگی، باید تیک آن فعال‌شده باشد. اگر این‌گونه نیست، آنگاه باید این کار را انجام دهید. در ادامه iCloud از شما کسب اطمینان می‌کند که در اینجا نیز باید گزینه «Allow» را انتخاب کنید.

گام سوم: به آدرس اینترنتی «iCloud.com» مراجعه کنید

حال که ویژگی Find My Mac را فعال کردید، آنگاه باید به آدرس اینترنتی «iCloud.com» رفته و سپس با استفاده از حساب اپل خود، به آن وارد شوید. پس از وارد شدن (شاید مجبور شوید تأیید کنید به دستگاهی که مشغول انجام کاربر روی آن هستید، اعتماد دارید)، گزینه «Find my iPhone» را انتخاب کرده تا فرایند ردیابی را آغاز کنید.

گام چهارم: دستگاه خود را بر روی نقشه پیدا کنید

حال باید بتوانید منویی را پیدا کنید که با استفاده از آن بتوانید تمامی دستگاه‌های متصل به‌حساب خود را مشاهده نمایید. در این لیست باید مک‌بوک خود را انتخاب کنید. در ادامه iCloud نقشه‌ای را بالا آورده و محل قرارگیری دستگاه انتخاب‌شده را نیز نشان می‌دهد. در اینجا اگر قصد پیدا کردن مک‌بوک خود رادارید، آنگاه می‌توانید صدایی را بر روی آن پخش‌کنید. همچنین می‌توانید پیامی سفارشی‌شده را بر روی نمایشگر آن نشان داده و یا اینکه جهت جلوگیری از دسترسی سایرین، گذرواژه‌ای را بر روی آن قرار دهید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط