رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آموزش بدست آوردن رمز وای‌فای متصل به لپ‌تاپ

1399-04-17 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

3:50

آموزش بدست آوردن رمز وای‌فای متصل به لپ‌تاپ

وای فای

نحوه یافتن رمز عبور فعلی شبکه وای‌فای در ویندوز

اگر از لپ‌تاپ ویندوز یا رایانه شخصی رومیزی به یک شبکه وای‌فای متصل شوید، ویندوز رمز عبور شبکه وای‌فای را به خاطر می آورد. می‌توانید رمز عبور وای‌فای را در هر رایانه ویندوزی که در حال حاضر به آن متصل است یا قبلاً به آن شبکه وای‌فای متصل شده است، جستجو کنید.

برای جستجوی گذرواژه برای شبکه وای‌فای که در حال حاضر به سیستم ویندوز متصل هستید، به قسمت Control and Center Sharing در Control Panel خواهیم رفت. سریعترین راه برای انجام این کار: بر روی آیکون Wireless Network در نوار وظیفه راست کلیک کرده و روی "Open Network and Sharing Center" کلیک نمایید.

در این قسمت بر روی نام اتصال وای‌فای فعلی کلیک می‌کنیم.

روی پنجره وضعیت وای‌فای که ظاهر می‌شود، روی دکمه Wireless Properties کلیک می‌کنیم.

برای دیدن گذرواژه پنهان، روی برگه “Security” کلیک کرده و کادر “show characters” را فعال می‌کنیم.

نحوه یافتن رمزهای عبور برای شبکه‌های وای‌فای که قبلاً به آنها وصل شده‌اید

ویندوز همچنین رمز وای فای شبکه‌هایی را که قبلاً به آنها متصل شده‌ایم را ذخیره می‌کند. در ویندوز 7 و پیش از آن، می‌توانید این موارد را از طریقNetwork and Sharing Center  بیابید، اما در ویندوز 8 و ویندوز 10 باید از خط فرمان استفاده کنید.

برای شروع کار، روی Manage wireless networks در منوی سمت چپ Network and Sharing Center کلیک کنید.

لیستی از شبکه‌های قبلی که به آنها وصل شده‌اید را مشاهده خواهید کرد. بر روی نام شبکه دوبار کلیک کنید تا خصوصیات شبکه باز شود.

در پنجره ویژگی‌های شبکه، به برگه Security بروید و کادر کنار “نمایش کاراکترها” را علامت بزنید تا رمز وای‌فای را در قسمت “کلید امنیتی شبکه” مشاهده کنید

در ویندوز 10 و 8.1 ، برای یافتن رمز عبور شبکه وای‌فای قبلی، باید از دستورات خط فرمان استفاده کنید. برای این کار روی دکمه Start راست کلیک کرده و “Command Prompt“ را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را تایپ کنید.

لیستی از شبکه‌های وای‌فای را که قبلاً به آنها دسترسی داشته‌اید، دریافت خواهید کرد. برای یافتن پسورد یکی از پروفایل ها، شکل زیر را تایپ کنید و نام پروفایل را با نام پروفایل جایگزین کنید.

نحوه یافتن رمز عبور برای شبکه‌های وای‌فای فعلی یا قبلی در mac

اگرسیستم‌عامل Mac دارید که در حال حاضر به یک شبکه وای‌فای متصل شده یا قبلاً به آن متصل شده‌اید، می‌توانید پسورد آن را نیز جستجو کنید.

برای یافتن رمز عبور وای‌فای در Mac خود، Command + Space را فشار دهید سپس “دسترسی Keychain” را بدون نقل قول تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا برنامه Keychain Access را راه‌اندازی کنید.

نام شبکه وای‌فای خود را در لیست پیدا کنید، روی آن کلیک کرده و سپس بر روی دکمه “اطلاعات” کلیک کنید.