رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آدرس IP چه اطلاعاتی را افشاء می‌کند؟

1399-04-17 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16

آدرس IP چه اطلاعاتی را افشاء می‌کند؟

1

شخصی‌ترین اطلاعاتی که IP می‌تواند فاش کند موقعیت جغرافیایی کاربر است. از آنجاییکه شما در یک شبکه هستید و IP آن شبکه در حقیقت به اشتراک گداشته می‌شود، مکان دقیق شما مخفی می‌ماند. برای مثال از روی آدرس IP ای که وب‌سایت را بازدید کرده‌اید نمی‌توان تشخیص داد که شما در کدام خیابان یا آپارتمان زندگی می‌کنید. اطلاعاتی که از این IP مشخص می‌شود این است که کاربری که شهر مشخص و شاید منطقه مشخصی اطلاعاتی که ISP نشان می‌دهد از این وب‌سایت بازدید کرده است.

بنابراین آدرس IP به تنهایی فقط می‌تواند اطلاعاتی در مورد موقعیت شما آن هم نه به صورت دقیق به اشتراک بگذارد.

مشکل اینجاست که ناظران اینترنت می‌توانند فعالیت‌های آنلاین مربوط به یک IP خاص را ببینند. سپس می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد کاربری که از این IP به اینترنت وصل شده است پیدا کنند. برای مثال مشخص می‌شود که کاربری با آدرس IP خاصی به وب‌سایت‌های زیر دسترسی داشته است: 

به اشتراک گذاری عکس آنلاین
وب‌سایت‌های سلامتی
ویکی‌پدیا
گروه مذهبی خاص

مسئول شبکه شرکت می‌تواند بر فعالیت اینترنت کارمندان نظارت داشته باشد، ISP هم می‌بینید که مشترکینش از چه وب‌سایت‌هایی بازدید کردند و چه فعالیت‌های آنلاینی داشته‌اند یا یک شبکه تبلیغاتی آنلاین می‌تواند با بررسی فعالیت‌های آنلاین یک IP آدرس از آن برای تبلیغات هدفمند استفاده کند.

پیدا کردن IP برای ناظران اینترنت کار سخت و پیچیده‌ای نیست، و از روی این آدرس و بررسی فعالیت‌های آنلاین می‌توانند به شخص خاصی برسند. بنابراین باید آدرس IP ‌مان را مخفی نگاه داریم و از آن محافظت کنیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط