رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نحوه پیشگیری از کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی (2)

1399-05-14 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

2:55

نحوه پیشگیری از کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی (2)

 نحوه پیشگیری از کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی (2)

ممکن است از کلاهبرداری‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر اتفاق می‌افتد عصبانی شوید. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید این کلاهبرداری‌ها شما را در استفاده از رسانه‌های اجتماعی باز دارد. با انتخاب درست شبکه مورد نظر، محافظت از اطلاعات خود، و حساسیت نسبت به لینک‌هایی که می‌بینید، می‌توانید از کلاهبرداری‌های شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کنید.

جلوگیری از لینک‌های خطرناک

5-1-1.JPG

1. هرگز به عناوین احساسی اعتماد نکنید. حتی اگر شبکه شما کوچک باشد، هنوز می‌توانید به راحتی با کلاهبرداری‌هایی روبرو شوید که سعی می‌کنند شما را در استفاده از لینک‌هایی که دارای عناوین احساسی هستند فریب دهند. برخی از کلاهبرداران در رسانه‌های اجتماعی از این عناوین استفاده می‌کنند تا افراد را به سمت کلیک روی لینک‌هایی که کامپیوترشان را آلوده می‌کند یا اطلاعات حساس را درخواست می‌کنند فریب دهند.

the_incredibly_true_story_of_fake_headlines_1050x700.jpg

2. همیشه منبع لینک را بررسی کنید. قبل از کلیک روی لینک، بررسی کنید که شما را به چه وب سایتی هدایت می‌کند. اگر سایتی است که قبلاً از آن چیزی نشنیده‌اید ، در کلیک کردن بر روی آن احتیاط کنید. همچنین می‌توانید در تب دیگری به جستجوی اطلاعات مربوط به سایت بپردازید تا ببینید آیا این یک سایت واقعی است یا خیر.

همیشه می‌توانید قبل از کلیک کردن بر روی آن با انجام جستجوی اینترنتی در تب دیگر، در مورد یک لینک تحقیق کنید.

اگر عنوانی حیرت انگیز را مشاهده می‌کنید، این رویداد را به Google گزارش دهید تا ببینید آیا وب سایت‌های معتبری درباره آن گزارش کرده‌اند یا خیر. اگر لینکی را برای معامله شگفت انگیز مشاهده می‌کنید، قبل از کلیک بر روی لینک، وب سایت خرده فروش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که این واقعی است.

5-1-3.JPG

3. از کلیک بر روی لینک‌هایی که ادعا می‌کنند، می‌توانند شما را ثروتمند کنند، خودداری کنید. بسیاری از کلاهبرداری‌های رسانه‌های اجتماعی ادعا می‌کنند که می‌توانند شما را ثروتمند سازند یا بازده بسیار بالایی از سرمایه گذاری را برای شما به ارمغان آورند. هرگز بر روی لینک‌هایی که خبر ثروتمند شدن شما را می‌دهند، کلیک نکنید، زیرا آن‌ها کلاهبرداری هستند.

برخی کلاهبرداری‌های رایج اینترنتی ادعا می‌کنند که می‌توانند به شما کمک کنند روزانه 2 درصد سود، 14 درصد در هفته یا 40 درصد در ماه از طریق سرمایه گذاری خود کسب کنید. اینها بالاتر از نرخ بازار هستند!

5-1-4.JPG

4. از کلیک بر روی لینک‌هایی که تبلیغ تخفیف‌های خرده فروشی بزرگ را دارند، خودداری کنید. این نوع کلاهبرداری ادعا می‌کند تخفیف‌های بزرگ یا کوپن‌های رایگان را به خرده فروشان محبوب ارائه می‌دهد. لینک‌هایی که ادعا می‌کنند چنین معاملات بزرگی را ارائه می‌دهند معمولاً رایانه شما را آلوده می‌کنند یا سعی می‌کنند اطلاعات شما را سرقت کنند.

5-1-5.JPG

5. نسبت به لینک‌های ارسال شده در بخش نظرات محتاط باشید. حتی اگر در صفحه تأیید شده در رسانه‌های اجتماعی یک حرفه یا شخص قرار دارید، باید نسبت به لینک‌های ارسال شده در بخش نظرات احتیاط کنید. برخی از کلاهبرداری‌های رسانه‌های اجتماعی از این قسمت از حساب‌های عمومی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند تعداد زیادی از افراد را فریب دهند.
به عنوان مثال، صفحات رسانه‌های اجتماعی تیم‌های ورزشی اغلب دارای لینک‌هایی در بخش نظرات هستند که ادعا دارند بازی‌های زنده را رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط