رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

نحوه تغییر نام برچسب داده ها در Microsoft Excel

1399-05-08 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

3:27

نحوه تغییر نام برچسب داده ها در Microsoft Excel

اکسل

یک سری اطلاعات و داده  در Microsoft Excel مجموعه‌ای از داده‌ها است که به‌صورت ردیفی یا ستونی نمایش داده می‌شود و با استفاده از نمودارها  یا چارت ارائه می‌شوند. برای نمایش و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، شاید برایتان پیش‌آمده باشد که بخواهید یک سری از داده‌های خود را تغییر نام دهید، می‌توانید با ویرایش نمودار، یک سری داده و کپشن را در اکسل تغییر نام دهید.ازجمله نمودار پایه نوار Excel را تغییر نام دهید.
چگونه می‌توان یک نمودار نوار را در Microsoft Excel ایجاد کرد. برای نشان دادن ، ما یک نمودار نوار اساسی داریم که فهرستی از فروش میوه را به‌صورت سه‌ماهه نشان می‌دهد. نمودار برای هر محصول چهار میله را نشان می‌دهد که میله‌های آن‌ها در پایین نشان داده‌شده است. این‌ها مجموعه داده‌های شما هستند. در این مثال ، سری داده‌ها با الفبای A از D برچسب‌گذاری می‌شوند.
 

xExcel-Example-Data-Series.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic_.NuVjw4zsR8.png

برچسب‌هایی مانند این‌ها برای این منظور مثلاً مفید نیستند ، زیرا نمی‌توانید دوره‌های زمانی را تعیین کنید.
اینجاست که می‌خواهید سری داده‌ها را تغییر دهید. برای این کار ، روی نمودار یا نمودار خود راست کلیک کرده و بر روی گزینه "Select Data" کلیک کنید.
 

2-2.png

با این کار پنجره گزینه "Select Data Source" باز می‌شود. مجموعه داده‌های چندگانه شما در زیرستون "Legend Entries (Series)" ذکر می‌شود. برای شروع تغییر نام سری داده‌های خود ، یکی از داده‌های لیست را انتخاب کرده و روی دکمه "ویرایش" کلیک کنید.

3-3.png

در کادر "ویرایش سری" ، می توانید شروع به تغییر نام برچسب های سری داده های خود کنید. به طور پیش فرض ، اکسل از ستون یا برچسب ردیف استفاده می کند و از مرجع سلول برای تعیین این امر استفاده می کند.
مرجع سلول را با نام استاتیک موردنظر خود جایگزین کنید. برای این مثال ، برچسب‌های سری داده‌های ما سه‌ماهه سال را منعکس می‌کنند (Q1 2019 ، Q2 2019 و غیره). اگر ترجیح می‌دهید از برچسب‌هایی جدا از داده‌های خود استفاده کنید ، می‌توانید این مورد را با یک مرجع سلول دیگری جایگزین کنید. این امر اطمینان می‌دهد که اگر تصمیم دارید برچسب‌های نشان داده‌شده در آن سلول‌ها را در تاریخ بعدی تغییر دهید ، نمودار شما به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. پس از تغییر نام برچسب سری داده‌های خود ، برای تأیید "OK" را کلیک کنید.
 

5-5.png

این کار شمارا به پنجره "انتخاب داده منبع" برمی‌گرداند ، جایی که می‌توانید مراحل را برای هر برچسب سری داده تکرار کنید. اگر می‌خواهید برچسب‌های خود را به همان برچسب‌های ستون یا سطر خود بازگردانید ، مراحل فوق را تکرار کنید ، برچسب‌های ایستا را با استفاده از مرجع سلول برای هر ستون یا برچسب سطر جایگزین کنید. هنگام انجام این کار باید برگه حاوی برچسب را نام‌گذاری کنید. به‌عنوان‌مثال ، استفاده از = Sheet1! $ B $ 1 در اینجا برچسب را در سلول B1 نشان می‌دهد. برای این مثال ، این حرف A را نشان می‌دهد.

6-6.png

این بدان معنی است که هرگونه تغییر در برچسب‌های ستون یا ردیف شما ، برچسب‌های سری داده‌ها را در نمودار یا نمودار شما به‌روز می‌کند. پس از تغییر نام برچسب داده‌ها ، بر روی "تأیید" کلیک کنید تا تغییرات را ذخیره کنید.

7-7.png

نمودار یا نمودار شما برچسب‌های سری داده‌های به‌روز شده شمارا نشان می‌دهد. این موارد در پایین نمودار شما نشان داده‌شده است و برای مطابقت با داده‌های شما دارای رنگی هستند.

8-8.png

در این مرحله می‌توانید تغییرات دیگری در قالب‌بندی نمودار یا نمودار خود ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید یک خط روند به نمودار Microsoft Excel خود اضافه کنید تا به شما در دیدن الگوهای بیشتر درداده های خود کمک کند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط